Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Laser Vectus: Skuteczna depilacja laserowa w Gdyni

Laser Vectus: Skuteczna depilacja laserowa w Gdyni

Depilacja laserowa to bardzo szybki i skuteczny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia na zawsze. W Clinica Cosemtologica w Gdyni mamy do dyspozycji jeden z bardziej innowacyjnych laserów diodowych dostępnych na rynku. Laser Vectus wyróżnia się na tle innych zastosowanymi technologiami, szybkością działania, efektami oraz bezbolesnością. Dzięki tej metodzie można zapomnieć o goleniu, wyrwaniu i wrastających włoskach.

Laser Vectus

Depilacja w naszej placówce wykonywana jest za pomocą lasera Vectus, który jest jednym z bardziej innowacyjnych urządzeń do depilacji laserowej. Jego technologia została opracowana przez naukowców z Harvard University. Tam też została opracowana długość światła lasera, która jest jedną z najdłuższych, czyli 810 nm. Poza tym urządzenie zostało wyposażone w czytnik Skintel, który mierzy poziom czynnej melaniny, dzięki czemu moc lasera jest optymalnie dopasowywana do ilości i grubości włosów. Dodatkowo zainstalowana została nakładka Advanced Contact Cooling, za pomocą której niwelowany jest ewentualny dyskomfort.

Skuteczność lasera Vectus

Po skończonych seriach zostaje usuniętych 95% włosów. Pozostałe 5% nie znajdowało się w odpowiedniej fazie wzrostu włosa, co uniemożliwia ich usunięcie. Jednak można je usunąć po roku od ostatniej wizyty po jednym zabiegu. Depilacja laserowa Vectus dzięki fotosyntezie selektywnej nie podrażnia innych tkanek poza macierzą włosa. Dlatego owłosienie zostaje usunięte na zawsze w bezbolesny i szybki sposób. Już po pierwszej wizycie widać różnicę.

Depilacja laserem Vectus jest bezpiecznym zabiegiem. Zabiegi w Clinica Cosmetologica wykonywane są przez wykwalifikowanych i doświadczonych kosmetologów. Samo urządzenie zostało przetestowane i opatentowane, co świadczy o tym, że nie stwarza zagrożenia i jest skuteczne. mówi dr n. med. Igor Michajłowski z Clinica Dermatologica oferującej depilację laserową laserem Vectus.

Darmowe konsultacje w gabinecie w Gdyni

W naszej ofercie przewidzieliśmy darmowe konsultacje dla osób, które mają jakiekolwiek pytania i wątpliwości odnośnie depilacji laserowej. Są to indywidualne spotkania z doświadczonym kosmetologiem, który określi ile jest potrzebnych zabiegów oraz jak często należy je wykonywać. Wówczas zostaniecie państwo poinformowani o wszelkich przeciwwskazaniach do wykonania tego typu zabiegu. Bezpieczeństwo i satysfakcję naszych pacjentów stawiamy na najwyższym poziomie.

UMÓW SIĘ:

Vectus Gdynia Depilacja Laserowa
ul. Powstania Styczniowego 22/2a
81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 64 94
Depilacja laserowa – https://vectusgdynia.pl/

Fazy wzrostu włosa

Włosy rosną nierówno, dlatego powinno się wykonywać zabiegi w seriach. Laser najskuteczniejszy jest podczas pierwszej fazy wzrostu włosa, wtedy cebulka włosa jest najbardziej otwarta i osiąga swoją maksymalną długość. Właśnie wtedy wiązka lasera najskuteczniej dociera do macierzy włosa i najmocniej na nią oddziałuje. W kolejnej fazie włos przebija się przez brodawkę i wzmacnia się. Natomiast w ostatniej włosy obumierają i wypadają. Wtedy laser nie działa na cebulki włosowe.

Depilacja laserowa bikini

Najczęściej wybieranym zabiegiem depilacji laserowej w naszej placówce jest strefa bikini. Możliwe jest pozbycie się niechcianego owłosienia z tego obszaru domowymi sposobami, lecz wiąże się to z podrażnieniami, które nie wyglądają estetycznie. Warto zdecydować się na depilację laserową przed latem, kiedy zaplanowany urlop czy wyjazd wiąże się z wyjściem na plażę, basen czy saunę. Chcąc zapomnieć o depilowaniu się co kilka dni, wrastających włoskach, warto pomyśleć o depilacji laserowej, która raz na zawsze usuwa owłosienie.

Depilacja laserowa pach

Kobiety i mężczyźni depilują pachy. Jest to czynność, którą wykonuje się ze względów estetycznych, jak i higienicznych. Usunięcie włosów spod pach ogranicza pocenie, przez co bakterie nie mają dogodnych warunków do rozmnażania się. Dlatego warto zdecydować się na depilację laserową, dzięki której można zapomnieć na zawsze o goleniu czy wyrywaniu włosów spod pach. Wiąże się z tym brak podrażnień, które często występują, gdyż skóra w tych okolicach jest niezwykle delikatna.

Depilacja laserowa wąsika

W Clinica Cosemetologica w Gdyni wykonujemy depilację wąsika. Najczęściej zapisują się na niego kobiety, które pragną pozbyć się na zawsze niechcianego owłosienia z twarzy. Najczęściej spotykany jest lekki meszek nad górną wargą, lecz również radzimy sobie z grubszymi i mocniejszymi włoskami. Usuwanie ich domowymi sposobami bywa problematyczne, ponieważ delikatna skóra twarzy bardzo łatwo ulega podrażnieniom. Przez to cera wygląda nieatrakcyjnie. Najlepszym rozwiązaniem jest depilacja laserem Vectus.

Depilacja laserowa twarzy

Nasi specjaliści także usuwają niechciane owłosienie z obszaru twarzy. Najczęściej są to baki, policzki i podbródek. Laser bezpowrotnie usuwa pojedynczo wyrastające ciemniejsze i mocniejsze włoski. Dla wielu kobiet to sposób, by znowu poczuć się kobieco i atrakcyjnie. Nie muszą przejmować się wyrastającymi włoskami na twarzy, które raczej są cechą męską. Taki zabieg jest bezbolesny dzięki automatycznemu i inteligentnemu dopasowaniu mocy lasera do ilości aktywnej melaniny.

Depilacja laserowa miejsc intymnych

Miejsca intymne bywają trudne do samodzielnej depilacji. Nasi pacjenci najczęściej wykorzystywali do tego maszynek do golenia, które powodowały, że włoski odrastały po kilku dniach, powodując wysypkę pryszczyków. Inny korzystali z woskowej depilacji, która jest niezwykle bolesna, a efekt podobny jak przy goleniu maszynką. Depilacja laserowa likwiduje owłosienie z miejsc intymnych po kilku seriach bez bólu i podrażnień. Jednak, co najważniejsze, owłosienie jest usuwane na zawsze.

Warto pamiętać, że laser do depilacji jest najskuteczniejszy na ciemnych włosach. Spowodowane jest to tym, że melanina, czyli barwnik włosa, z łatwością pochłania światło lasera. Dzięki temu jego wiązka dociera do macierzy włosa i ją niszczy. W przypadku blond i rudych włosów jest to niemożliwe. – mówi kosmetolog Aleksandra Jaśkowska z Clinica Cosmetologica w Gdyni

Więcej na temat depilacji laserem Vectus na stronie gabinetu: https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/depilacja-laserowa/

Depilacja laserowa – jak się przygotować?

Miesiąc przed zabiegiem powinno się:

 • przestać golić, wyrywać, depilować włosów z obszaru zabiegowego;
 • nie używać samoopalaczy i kremów brązujących;
 • nie opalać się;
 • nie używać kosmetyków, które mogą uwrażliwić skórę na światło.

Tydzień przed pierwszym zabiegiem należy:

 • intensywnie nawilżać i chronić skórę przed podrażnieniami;
 • odstawić doustne leki i suplementy diety, które zawierają witaminę A, C oraz kwasy owocowe, ponieważ mogą zwiększyć wrażliwość skóry na światło.

Dzień przed lub w dniu zabiegu należy ogolić włosy z obszaru zabiegowego za pomocą zwykłej maszynki do golenia.

Czytaj więcej o przygotowaniu do depilacji laserowej: https://portal.abczdrowie.pl/depilacja-laserowa-jak-sie-do-niej-przygotowac

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Po zabiegu skóra potrzebuje środków nawilżających i łagodzących, np. Panthenol. Nie powinno się stosować dezodorantów, antyperspirantów i perfum na miejsce pozabiegowe. Należy unikać słońca i nakładać na powierzchnię skóry kremy z wysokim filtrem UVA. Dodatkowo warto zrezygnować z sauny i basenu.

Wskazania

Depilacja laserowa jest dedykowana dla każdej osoby, która pragnie pozbyć się owłosienia na zawsze z danej partii lub całego ciała. Najczęściej ludzie decydują się na tego typu zabieg ze względów estetycznych oraz higienicznych. Niemniej jednak istnieją medyczne przesłanki do wykonania depilacji laserową, są to:

 • skłonność do wrastania włosków,

 • zapalenie mieszków włosowych,

 • nadmierne owłosienie (hirsutyzm).

Przeciwwskazania

 • łuszczyca,
 • infekcje skórne (bakteryjne, wirusowe i grzybicze),
 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • świeża opalenizna,
 • bielactwo,
 • terapia retinoidami,
 • skłonność do powstawania przebarwień i bliznowców.

Opinie klientek na temat depilacji laserem VECTUS

Wiele osób – w tym ja – myślało, ze depilacja laserowa jest bolesna. Można odczuć lekkie pieczenie, ale jest on szybko niwelowane chłodzącą końcówką urządzenia. Zero bólu i miła obsługa. Polecam każdemu depilację laserową w Clinica Cosmetologica. – mówi pani Katarzyna z Gdańska.

Nigdy nie pomyślałabym, że usuwanie włosów jest tak proste. Skończyłam właśnie ostatnią serię i widzę duże zmiany, włosów praktycznie nie ma na moich nogach, a ja żyję wygodniej i spokojniej. – mówi pani Joanna z Gdyni.

Zawsze wstydziłem się włosów na plecach, to był dla mnie duży problem. Żona wysyłała mnie na zabieg laserowej depilacji, włosy nie odrastają, nic nie boli. Moje życie jest o wiele lepsze. Nie mam już wstydliwego problemu. – mówi pan Maciej z Gdyni.

Przed wakacjami skończyłam ostatnią serię laserowej depilacji pod pachami i okolic bikini, dzięki czemu mogłam cieszyć się pełnią urlopu, rozrywek i plaży. To duża wygoda dla głowy, jak i dla ciała. – mówi pani Renata z Sopotu.

Dzięki depilacji laserowej pozbyłam się problemu z wrastającymi włoskami. Moje ciało jest teraz gładkie, miękkie i nie widać śladu po podrażnieniach i pryszczykach. Nie czuję żadnego dyskomfortu i nie muszę pamiętać od depilowaniu się. – mówi pani Angelika z Gdańska.

W czasie menopauzy na mojej twarzy zaczęły pojawiać się pojedyncze włoski, które były ciemne i grube. Próbowałam je wyrywać, ale wciąż odrastały. Dzięki depilacji laserowej pozbyłam się ich na zawsze. Bardzo mi to pomogło. – mówi pani Urszula z Gdańska.

5/5 – (1 głosów)