Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Czym jest i na co musi być przygotowany każdy, kto rozważa jego zaciągnięcie?
konsolidacja-kredytu-hipotecznego-

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Czym jest i na co musi być przygotowany każdy, kto rozważa jego zaciągnięcie?

Ciągłe kontrolowanie kilku różnych zobowiązań finansowych nie jest proste. Regularne spłacanie rat, często w kilku różnych bankach, wymaga doskonałej organizacji i zarządzania finansami. Właśnie dlatego sporo osób decyduje się na konsolidację swoich zobowiązań w jeden, konsolidacyjny kredyt hipoteczny. Na czym to polega? Jakie są warunki konsolidacji?

Czym jest konsolidacja kredytu hipotecznego i w jaki sposób się ją przeprowadza?

Odpowiedzią na oczekiwania osób muszących zarządzać kilkoma zobowiązaniami finansowymi jednocześnie, jest hipoteczny kredyt konsolidacyjny. Kredyt ten jest produktem finansowym, dla którego zabezpieczenie stanowi hipoteka nieruchomości. Jego zadaniem jest łączenie dwóch lub więcej zobowiązań finansowych – może to być np. łączenie pożyczki gotówkowej z kredytem hipotecznym – w jedno, co pozwala kredytobiorcy spłacać wszystkie zobowiązania w jednej miesięcznej racie.

Istotą kredytu hipotecznego konsolidacyjnego jest właśnie ta możliwość połączenia ze sobą kilku różnych zobowiązań finansowych, również tych, które zaciągnięte zostały w zupełnie różnych bankach. Takie rozwiązanie pozwala kredytobiorcy ograniczyć się do spłacania tylko jednej raty i wyłącznie w jednym banku. Kredyt konsolidacyjny hipoteczny umożliwia de facto lepsze gospodarowanie wydatkami, a nierzadko zredukowanie łącznej kwoty spłacanych każdego miesiąca rat.

Ile zobowiązań finansowych można skonsolidować w jeden kredyt? Kto musi liczyć się z odmową przyznania mu przez bank kredytu hipotecznego konsolidacyjnego?

O kredycie hipotecznym konsolidacyjnym możesz śmiało zacząć myśleć w sytuacji, gdy posiadasz co najmniej dwa różne zobowiązania finansowe. W teorii nie istnieje górna granica dla liczby zobowiązań, jakie mogą zostać skonsolidowane w jednym kredycie hipotecznym. Pamiętaj jednak, że banki dość podejrzliwie traktują osoby, które w jeden kredyt konsolidacyjny chcą połączyć 8 czy 10 różnych zobowiązań.

Jednym z podstawowych warunków, jakie będziesz musiał spełnić, jako osoba starająca się o kredyt hipoteczny konsolidacyjny, jest pozytywna weryfikacja w BIK. Nieodpowiednia historia kredytowa może zniweczyć Twoje starania o przyznanie wymarzonego kredytu, podobnie jak nieświadomość wielu niuansów związanych z procedurami. Aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu, powinieneś skontaktować się z ekspertem Grupy ANG. Ekspert ten m.in. wyjaśni Ci wszelkie ważne aspekty dotyczące zaciągnięcia takiego zobowiązania i pomoże w doborze najlepszej dla Ciebie oferty.

Oceń