Strona główna » Art. zewnętrzny » Kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Czym jest i na co musi być przygotowany każdy, kto rozważa jego zaciągnięcie?
konsolidacja-kredytu-hipotecznego-

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Czym jest i na co musi być przygotowany każdy, kto rozważa jego zaciągnięcie?

Ciągłe kontrolowanie kilku różnych zobowiązań finansowych nie jest proste. Regularne spłacanie rat, często w kilku różnych bankach, wymaga doskonałej organizacji i zarządzania finansami. Właśnie dlatego sporo osób decyduje się na konsolidację swoich zobowiązań w jeden, konsolidacyjny kredyt hipoteczny. Na czym to polega? Jakie są warunki konsolidacji?

Czym jest konsolidacja kredytu hipotecznego i w jaki sposób się ją przeprowadza?

Odpowiedzią na oczekiwania osób muszących zarządzać kilkoma zobowiązaniami finansowymi jednocześnie, jest hipoteczny kredyt konsolidacyjny https://grupaang.pl/kredyty-i-pozyczki/kredyt-konsolidacyjny/. Kredyt ten jest produktem finansowym, dla którego zabezpieczenie stanowi hipoteka nieruchomości. Jego zadaniem jest łączenie dwóch lub więcej zobowiązań finansowych – może to być np. łączenie pożyczki gotówkowej z kredytem hipotecznym – w jedno, co pozwala kredytobiorcy spłacać wszystkie zobowiązania w jednej miesięcznej racie.

Istotą kredytu hipotecznego konsolidacyjnego jest właśnie ta możliwość połączenia ze sobą kilku różnych zobowiązań finansowych, również tych, które zaciągnięte zostały w zupełnie różnych bankach. Takie rozwiązanie pozwala kredytobiorcy ograniczyć się do spłacania tylko jednej raty i wyłącznie w jednym banku. Kredyt konsolidacyjny hipoteczny umożliwia de facto lepsze gospodarowanie wydatkami, a nierzadko zredukowanie łącznej kwoty spłacanych każdego miesiąca rat.

Ile zobowiązań finansowych można skonsolidować w jeden kredyt? Kto musi liczyć się z odmową przyznania mu przez bank kredytu hipotecznego konsolidacyjnego?

O kredycie hipotecznym konsolidacyjnym możesz śmiało zacząć myśleć w sytuacji, gdy posiadasz co najmniej dwa różne zobowiązania finansowe. W teorii nie istnieje górna granica dla liczby zobowiązań, jakie mogą zostać skonsolidowane w jednym kredycie hipotecznym. Pamiętaj jednak, że banki dość podejrzliwie traktują osoby, które w jeden kredyt konsolidacyjny chcą połączyć 8 czy 10 różnych zobowiązań.

Jednym z podstawowych warunków, jakie będziesz musiał spełnić, jako osoba starająca się o kredyt hipoteczny konsolidacyjny, jest pozytywna weryfikacja w BIK. Nieodpowiednia historia kredytowa może zniweczyć Twoje starania o przyznanie wymarzonego kredytu, podobnie jak nieświadomość wielu niuansów związanych z procedurami. Aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu, powinieneś skontaktować się z ekspertem Grupy ANG. Ekspert ten m.in. wyjaśni Ci wszelkie ważne aspekty dotyczące zaciągnięcia takiego zobowiązania i pomoże w doborze najlepszej dla Ciebie oferty.

Oceń