Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Dlaczego warto kupić dziecku klocki Lego? Sprawdź!
klocki lego

Dlaczego warto kupić dziecku klocki Lego? Sprawdź!

Zabawki pełnią w życiu dziecka bardzo ważną funkcję, nie tylko zabawową i rekreacyjną. Każda z zabawek powinna uczyć, rozwijać, ułatwiać nawiązywanie interakcji, a w rezultacie pomagać w zrozumieniu otaczającego go środowiska. Jeśli chcesz sprawić dziecku radość, a przy okazji podarować mu zabawkę, która odegra istotną rolę w jego rozwoju, koniecznie weź pod uwagę zakup klocków. Daj swojemu maluchowi mnóstwo frajdy i wiele godzin zabawy!

Klocki Lego a rozwój motoryki małej

Zabawa klockami może pełnić w rozwoju dziecka bardzo ważne funkcje, a jedną z najważniejszych jest rozwój jego kompetencji w zakresie motoryki małej. Zwraca się tutaj uwagę przede wszystkim na możliwość tworzenia najróżniejszych konstrukcji i pracowanie z klockami rękoma. Układanie klocków uczy cierpliwości, kształtuje wyobraźnię przestrzenną i stanowi świetne narzędzie do rozwijania sprawności dłoni. Maluszek bardzo potrzebuje takiego wsparcia, które później przyniesie korzystne rezultaty w wykonywaniu codziennych czynności czy np. tworzeniu prac plastycznych.

Mała motoryka maluszka dzięki budowaniu z klocków rozwija się w prawidłowy sposób, a to oznacza, że dziecko otrzymuje świadome wsparcie w zakresie sortowania, kompletowania i tworzenia rozmaitych form. Wielu rodziców dostrzega w takiej zabawie spore możliwości rozwoju umiejętności ruchowych i umysłowych każdego dziecka.

Klocki Lego a wyobraźnia – to także jest ważne w rozwoju dziecka!

Rozwijanie wyobraźni poprzez zabawę pomaga dzieciom lepiej zrozumieć otaczający je świat, a także szukać nowych rozwiązań dla pojawiających się na ich drodze trudności. Klocki Lego świetnie oddziałują również na wyobraźnię dziecka – zarówno w jej aspektach przestrzennym i technicznym, jak i plastycznym. Każda kolejna tworzona konstrukcja staje się coraz bardziej świadomie planowaną budowlą.

Dziecko na drodze rozwoju początkowo nie ma pełnego obrazu tego, jak wygląda i funkcjonuje auto, dom czy samolot. Pracując nad własnymi konstrukcjami, odnosi się do tego, jak wyobraża sobie konkretne formy – stara się odwzorować ich konkretne cechy i prawidłowo umieścić je w przestrzeni. Dla wielu maluchów to pierwszy krok ku temu, by swoje wyobrażenie o architekturze i świecie pojazdów przekładać na rzeczywistość lub wprowadzać w życie własne, bardziej fantazyjne pomysły. 

Zestawy Lego – na które z nich warto postawić, by trafić w gusta maluszka?

Lego dba o to, by każde dziecko znalazło w ich kolekcjach klocków coś dla siebie. Spośród tematycznych zestawów klocków przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku można bez trudu wybrać coś dopasowanego zarówno do poziomu rozwoju, jak i zainteresowań dziecka, a potem cieszyć się ze wspólnej zabawy. Dla najmłodszych dzieci idealnie sprawdzą się nieco większe, kolorowe klocki Lego Duplo. Dla starszaków przygotowane są już nieco bardziej rozbudowane zestawy przedstawiające konkretne scenerie, a nawet dedykowane scenariusze zabaw. Wśród nich odnajdziemy m.in. odjazdowe kolekcje Lego Ninjago, farmę dla zwierząt bądź miejską dżunglę z autami.

Jedno jest pewne: kolekcje klocków Lego można wręczyć dzieciom na szczególne okazje. Sprawdzą się w formie prezentu na urodziny, na święta lub po prostu gdy chcemy sprawić dziecku mnóstwo radości. Jeśli szukasz podarunku, który spełni dziecięce marzenia, koniecznie postaw na Lego. Domowy zestaw klocków o wspaniałych możliwościach konstrukcyjnych to gwarancja wielogodzinnej dobrej zabawy oraz mądre wsparcie fizycznego i intelektualnego rozwoju dziecka. 

Oceń