Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Sezon ślubny w pełni, jak przygotować się do wielkiego dnia?
sezon-ślubny

Sezon ślubny w pełni, jak przygotować się do wielkiego dnia?

Sezon ślubny trwa od wczesnej wiosny do późnej jesieni, jednak nie jest tajemnicą, że jego szczyt przypada właśnie na miesiące letnie. Pary młode dopinają wszystko na ostatni guzik, aby cała impreza wyglądała dokładnie tak, jak sobie zaplanowali. Jak przygotować się do tego wyjątkowego dnia, wybierając idealne miejsce na ślub i wesele?

Jak wybrać restaurację?

Jednym z najważniejszych miejsc, w którym spędzimy z gośćmi najwięcej czasu, jest restauracja. Jej wybór nie może być dziełem przypadku. Dobrze, aby konkretna restauracja oferowała różnorodne, smaczne posiłki, dopasowane między innymi do potrzeb żywieniowych gości. Z drugiej strony musi być ona położona w pięknej okolicy.

Dobrym rozwiązaniem będzie restauracja nad potokiem, która stanowi idealne miejsce na wesele. Wspaniałe widoki, kontakt z naturą i czyste powietrze to coś, czego potrzeba każdej parze młodej. Pamiętajmy, że restauracja wymaga wcześniejszego ustalenia terminu oraz dokonania rezerwacji, bowiem miejsca w najlepszym lokalach zajmowane są w bardzo krótkim czasie.

Zaplanowanie sesji w plenerze

Coraz więcej par młodych decyduje się odbyć tradycyjną sesję ślubną w dniu wesela. Jeśli sprzyja pogoda, piękne fotografie można wykonać w plenerze. Do sesji nie trzeba się szczególnie przygotowywać, jednak najważniejszą kwestią pozostaje wybór miejsca, w którym fotograf wykona dla nas pamiątkowe fotografie.

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych parków, rzek czy nawet gór, są potoki. Restauracja nad potokiem oferuje cudowne widoki, które z pewnością będą idealnie prezentować się na zdjęciach. Z drugiej strony, para młoda nie musi dzięki temu oddalać się zbytnio od miejsca, w którym odbywa się wesele. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli impreza rozpoczyna się o stosunkowo późnej godzinie. Sesję zdjęciową warto zaplanować przed zachodem słońca, tak aby zapewnić sobie odpowiednie, naturalne oświetlenie. Warto również pomyśleć nad wykonaniem kilku zdjęć grupowych, razem z gośćmi.

Dekoracje na ślub i wesele

Nawet idealne miejsce na ślub wymaga odpowiedniej oprawy graficznej w postaci dekoracji. Powinna być ona złożona przede wszystkim ze świeżych kwiatów — w szczycie sezonu mamy dostęp do wielu różnego rodzaju gatunków, dzięki czemu z pewnością stworzymy piękną i spójną kompozycję. Warto również pomyśleć nad balonami — dużą popularnością cieszą się obecnie balony z helem, które można swobodnie wypuścić w powietrze.

Zwróćmy uwagę na dekorację stołów, którą mogą stanowić świeczki bądź tiulowe ozdoby. Co istotne, na początek należy ustalić, kto właściwie zajmie się przygotowaniem dekoracji? W większości przypadków jest za to odpowiedzialna restauracja, jednak zwykle oferuje ona tak zwany wystrój standardowy.

Jeśli zależy nam na konkretnych ozdobach, będziemy musieli zająć się dekorowaniem we własnym zakresie bądź poprosić o pomoc specjalistów. To jednak związane jest z dodatkowymi kosztami. Pamiętajmy, że dekoracja zarówno ślubna, jak i weselna, powinny być ze sobą spójne, tworząc jedną całość.

Oceń