Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Język angielski dla dzieci online – czy warto?
dziewczynka na tle angielskiej flagi z małą flagą w dłoni

Język angielski dla dzieci online – czy warto?

Szkół języka angielskiego dla dzieci jest naprawdę sporo. Poza tym, że w praktycznie każdym przedszkolu i szkole program uwzględnia lekcje angielskiego, regularnie możesz natknąć się na dodatkowe zajęcia, oferujące lekcje dla najmłodszych w formie online.

Czy tego typu szkoły mają sens? Jakie są zalety języka angielskiego dla dzieci online? Podpowiadamy!

Jakie są zalety nauki angielskiego dla dzieci online?

Wybierając miejsce, do którego będzie chodziło nasze dziecko, z pewnością musimy zastanowić się, czy to najlepszy możliwy wybór. Przecież każdemu rodzicowi zależy na jak najlepszej edukacji swojej pociechy. Dzięki temu nasze dziecko ma szansę na dobrą pracę oraz rozwój i spełnianie marzeń. Nauka angielskiego to klucz do sukcesu! Bez niej może być dziecku trudno, czy to w szkole, czy już na ścieżce zawodowej. Płynne posługiwanie się językiem to także okazja do podróżowania i poznawania ciekawych osób na całym świecie.

  • Główną zaletą nauki angielskiego online jest wygoda. Dojeżdżanie do stacjonarnej szkoły wiąże się z dodatkowymi kosztami, a także zmarnowanym czasem. Tym bardziej, jeśli mieszkasz w dużym mieście. Korki i szukanie miejsca parkingowego to prawdziwy koszmar. Na szczęście w przypadku zdalnego nauczania, nie trzeba nigdzie jechać. Lekcje mogą odbyć się tam, gdzie jest dla Was najwygodniej.
  • Nauka angielskiego online daje także swobodę w wyborze nauczyciela czy konkretnego programu. Uczęszczając do klasycznej szkoły, często może się okazać, że niemożliwa jest zmiana lektora, a wybranie innego poziomu kursu wiąże się z oczekiwaniem na kolejny semestr czy zebranie się nowej grupy. Angielski online to zatem gwarancja większej elastyczności.
  • Twoje dziecko spędza czas przed komputerem produktywnie. Nie gra w gry, ani nie robi niczego, na co byś mu nie pozwolił.
  • Wiele szkół prowadzących zajęcia online, udostępnia mnóstwo dodatkowych materiałów. Tak jak np. Novakid – na ich platformie rodzic może sprawdzić postępy dziecka, obejrzeć nagrania z lekcji, sprawdzić zadania domowe czy skorzystać z dodatkowych materiałów. Nie musisz kupować żadnych książek czy podręczników – nie tylko oszczędzasz, ale i ratujesz dziecko przed dźwiganiem.
  • Masz większą kontrolę nad nauką swojego dziecka. Szczególnie jeśli szkoła daje Ci szansę na obejrzenie nagrań z lekcji. Dzięki nim wiesz dokładnie, co dzieje się na zajęciach, możesz samodzielnie ocenić postępy swojego dziecka.
  • Szkoły online to także elastyczność, co do ilości lekcji. W stacjonarnych szkołach zazwyczaj masz odgórnie narzucony program, który należy realizować. Szkoły online mają szeroki wybór pakietów czy subskrypcji, które możesz kupować, uwzględniając swoje możliwości finansowe oraz indywidualne potrzeby dziecka. Ponadto wiąże się z tym jeszcze jedna zaleta – czyli większa dowolność w ustalaniu grafiku. Wyjeżdżacie na wakacje? Wystarczy odpowiednio umówić lekcje. Maluch nie potrzebuje aż tak intensywnego wsparcia? Ustal samodzielnie terminy zajęć.

Oczywiście język angielski dla dzieci online to także szansa na to, że nauczycielem może być osoba z drugiego końca świata – native speaker lub ktoś, kto regularnie posługuje się językiem na wysokim poziomie. Zanim wybierzesz szkołę angielskiego dla swojego dziecka, dokładnie sprawdź, czy dana placówka jest dla Was odpowiednia. Skorzystaj z darmowej lekcji próbnej, jeśli taką oferują i poznaj inne zalety nauki online!

Oceń