Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Płaski brzuch – te zabiegi wyszczuplające pomogą osiągnąć cel
plaskibrzuchklinikamirackiwarszawa

Płaski brzuch – te zabiegi wyszczuplające pomogą osiągnąć cel

Większość z nas marzy o płaskim brzuchu, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Niestety pozbycie się „oponki” nie jest łatwym zadaniem. Sama dieta i ćwiczenia nie zawsze wystarczają. Podpowiadamy, jakie zabiegi pomogą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i wyszczuplić talię.

Co zrobić, żeby mieć płaski brzuch?

Płaski brzuch to przede wszystkim zasługa ciężkiej pracy. Odpowiedni zestaw ćwiczeń i właściwie zbilansowana dieta to najważniejsze, co możemy zrobić dla wyglądu naszej sylwetki. Nie zawsze jednak sama zmiana stylu życia wystarcza do osiągnięcia wymarzonego efektu.

Tak zwana miejscowa otyłość to oporna tkanka tłuszczowa, która lubi lokalizować się właśnie na brzuchu. Dieta i ćwiczenia bywają w takim przypadku mało skuteczne. Wtedy z pomocą przychodzą zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Jedne są bardziej, inne mniej inwazyjne. Jedne przynoszą szybkie efekty, inne wymagają większej liczby powtórzeń. To, co łączy je wszystkie, to wysoka skuteczność w walce z nadmierną tkanką tłuszczową na brzuchu.

Zabiegi wyszczuplające na brzuch

Płaski brzuch bez ćwiczeń? To nie do końca możliwe. Lekarze medycyny estetycznej i kosmetolodzy rekomendują zdrowy styl życia w dążeniu do szczupłej sylwetki, ale też zachęcają do wspomagania się zabiegami wyszczuplającymi brzuch.

  • Zabieg Schwarzy

Szczupły brzuch można uzyskać między innymi dzięki mało inwazyjnym metodom, takim jak zabieg Schwarzy, który wykorzystuje pole elektromagnetyczne do stymulacji i wzmacniania mięśni. Zabieg ten działa jak intensywny trening i dzięki temu przyczynia się też do szybkiego spalania tłuszczu z brzucha. Półgodzinna sesja daje efekty porównywalne z wykonaniem około 800 brzuszków. Podczas zabiegu zaangażowane są wszystkie mięśnie: proste, skośne (tworzące linię talii) oraz poprzeczne.

  • Zabieg HIFU

HIFU, czyli Hight Intensive Focused Ultrasounds to technologia wysoce skoncentrowanej energii fal ultradźwiękowych. Daje możliwość jednoczesnej redukcji tkanki tłuszczowej oraz liftingu skóry. Ultradźwięki przenikają przez naskórek bez przerywania jego ciągłości, docierając do głębokich warstw skóry oraz do tkanki tłuszczowej. Głęboka penetracja i zastosowanie wysokiej temperatury powoduje wzmożoną przebudowę kolagenu w skórze oraz wywołuje efekt lipolizy w tkance tłuszczowej. Efektem zabiegu HIFU jest płaski brzuch, jędrna skóra, utrata centymetrów w talii.

  • Lipoliza iniekcyjna

Kolejną, skuteczną i mało inwazyjną metodą wyszczuplania brzucha jest lipoliza iniekcyjna. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu specjalnej substancji (na bazie fosfatydylocholiny) wprost do tkanki tłuszczowej znajdującej się w okolicach brzucha. Pod wpływem preparatu tłuszcz zawarty w pod skórą zostaje uszkodzony, a następnie usunięty przez organizm za pośrednictwem wątroby. Proces redukcji tkanki tłuszczowej nie następuje od razu, ale trwa przez kilka tygodni. Uzyskanie płaskiego brzucha wymaga zwykle wykonania serii zabiegów, których liczbę i częstotliwość ustala lekarz.

  • Liposukcja laserowa

Na szczególną uwagę wśród zabiegów wyszczuplających brzuch zasługuje liposukcja laserowa. Nie jest ona wprawdzie najmniej inwazyjną procedurą, ale za to daje spektakularne i trwałe efekty. Nowoczesna liposukcja z użyciem technologii laserowej polega na rozbiciu tkanki tłuszczowej, bez uszkadzania nerwów i naczyń krwionośnych, a następnie bezpiecznym jej usunięciu przy pomocy zaawansowanego systemu pomp ssących. Zabieg ma wysoki profil bezpieczeństwa, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, nie wymaga hospitalizacji i wiąże się z niskim ryzykiem powikłań. W porównaniu do tradycyjnej liposukcji daje szybsze i lepsze efekty, ponieważ nie tylko redukuje tkankę tłuszczową, ale dzięki zastosowaniu lasera, przyspiesza gojenie miejsca zabiegowego i ujędrnia skórę.

Jeżeli masz więcej pytań na temat wymienionych zabiegów na płaski brzuch, zapraszamy do kontaktu – Klinika Miracki w Warszawie.

Oceń