Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Fakty i mity na temat cateringów dietetycznych, sprawdź!
adobestock easy-resize.com

Fakty i mity na temat cateringów dietetycznych, sprawdź!

W ostatnim czasie catering dietetyczny staje się coraz popularniejszą usługą. Ty również zastanawiasz się nad tym, czy nie skorzystać z diety pudełkowej, ale nie jesteś pewien, jak to do końca działa? Rozprawmy się dzisiaj z mitami o tym systemie – tak, abyś mógł podjąć świadomą decyzję.

Catering dietetyczny może zapewnić posiłki na cały dzień – FAKT

W większości przypadków dieta pudełkowa pozwala Ci zupełnie zapomnieć o konieczności kupowania produktów spożywczych czy wizytach w restauracjach. Możesz otrzymać komplet pięciu posiłków – od śniadania, aż po kolację, wraz z przekąskami. To pozwoli Ci wyregulować częstotliwość jedzenia i zaoszczędzić mnóstwo czasu. Ale uwaga! Jeśli chcesz otrzymywać tylko 3 czy 4 posiłki, to również jest często możliwe!

Catering dietetyczny jest tylko dla osób, które się odchudzają – MIT

Prawdą jest, że wiele spośród osób, które zdecydowały się na catering dietetyczny, to te walczące z nadprogramowymi kilogramami. Dieta pudełkowa pozwala przejąć pełną kontrolę nad kalorycznością posiłków i ułatwia ich spożywanie o regularnych porach (wszystko masz pod ręką i nie musisz przygotowywać dań). Jednak to nie wszystko! Po catering możesz sięgnąć również wtedy, gdy chcesz po prostu zadbać o zdrową dietę, zmienić jadłospis na wegetariański, potrzebujesz posiłków, które dostarczą energii do treningów czy zaoszczędzić czas. Zawsze możesz dopasować jadłospis do siebie!

Dieta pudełkowa nie jest dla osób, które nie jedzą pewnych składników – MIT

Jesteś wegetarianinem lub weganinem? A może nie możesz jeść glutenu lub chcesz ograniczyć laktozę? Wbrew pozorom, możesz to zrobić – nawet skuteczniej niż samodzielnie – sięgając po dietę pudełkową. Dobre firmy cateringowe mają różne wersje menu, przez co łatwo znajdziesz tę idealną.

Nie istnieje catering dietetyczny z wyborem menu – MIT

Czy jeśli zdecydujesz się na catering dietetyczny, będziesz zmuszony oddać pełną kontrolę w ręce dietetyków i szefów kuchni przygotowujących posiłki? Nie do końca! Wiele firm świadczących usługi w tym zakresie pozostawia klientom szerokie pole do popisu. Tak działa np. catering dietetyczny z wyborem menu w Nice To Fit You. To Ty decydujesz:

  • ile posiłków dziennie otrzymasz,
  • jakie to będą dania – do wyboru masz nawet do 35 różnych propozycji każdego dnia!

Są dostępne w różnych planach dietetycznych, ale Ty możesz „przeskakiwać” między nimi, jednocześnie utrzymując kaloryczność posiłków na oczekiwanym poziomie.

Dieta pudełkowa musi trwać co najmniej miesiąc, nie można zamówić posiłków na krócej – MIT

Prawdą jest, że wykupienie od razu miesięcznego lub dłuższego pakietu dań możesz liczyć na atrakcyjną zniżkę. Jednak wbrew pozorom wcale nie oznacza to, że nie możesz zamówić posiłków na kilka dni, a nawet na jeden dzień. Oczywiście, że masz taką możliwość. Dzięki temu możesz np. przetestować, jak działa interesująca Cię dieta i zadecydować, czy kontynuować współpracę, czy nie.

Jak zatem widzisz, catering dietetyczny może być bardzo wygodą usługą, którą dopasujesz do siebie pod każdym względem. Sprawdź dokładniej dostępne oferty i przekonaj się na… własnym podniebieniu!

Oceń