Together Magazyn » Zdrowie » Jak zmotywować się do odchudzania?
adobestock

Jak zmotywować się do odchudzania?

Zamierzasz pozbyć się zbędnych kilogramów, ale decyzję o rozpoczęciu odchudzania odkładasz na później? Brakuje ci motywacji, a to jeden z kluczowych elementów odpowiadających za sukces. Poznaj kilka wskazówek, dzięki którym z większą łatwością i przyjemnością rozpoczniesz walkę z nadmierną masą ciała.

Podjęcie decyzji o utracie nadmiernych kilogramów to dopiero początek długiej drogi. Wiele osób z entuzjazmem podchodzi do odchudzania, ale po kilkunastu dniach motywacja spada. Znasz to z doświadczenia, dlatego ciężko ci zebrać się do tego kolejny raz? Oto kilka wskazówek, które zwiększą twoją motywację.

1. Nie stosuj restrykcyjnych diet odchudzających

Restrykcyjne diety odchudzające nie są dobrym sposobem na walkę z kilogramami – i to z kilku powodów. Co prawda szybko doprowadzają do deficytu energetycznego, ale… wiąże się to z pewnymi komplikacjami. Jakimi?

O ile w pierwszych tygodniach zauważysz efekty, o tyle w kolejnych dniach waga się zatrzyma. Będzie to reakcją obronną organizmu, aby nie dopuścić do zagłodzenia. Metabolizm zwolni.

Ponadto zbyt restrykcyjna dieta doprowadzi do ciągłego uczucia głodu. W którymś momencie nie wytrzymasz i zaczniesz sięgać po przekąski – niekoniecznie te zdrowe.

2. Stawiaj sobie nieduże cele

Chcesz pozbyć się 15 kilogramów? Taki cel może być trudny do zrealizowania, ponieważ wydaje się zbyt odległy. Warto zastosować metodę „małych kroków”, a za każdy sukces odpowiednio się nagradzać.

Zamiast więc próbować zrzucić od razu kilkanaście kilogramów, za cel postaw sobie redukcję 3 kilogramów w ciągu miesiąca. Będzie to znacznie łatwiejsze, co utrzyma twoją motywację.

3. Powiedz komuś, że się odchudzasz

Jeżeli zdradzisz komuś swoje plany co do odchudzania, trudniej będzie ci się z tego wycofać. Będziesz za wszelką cenę trwać w swoim postanowieniu, aby nie wyjść na niesłowną osobę. I jak pokazuje doświadczenie – to naprawdę działa.

Dieta pudełkowa – dobry sposób, by zacząć odchudzanie?

Chociaż o sukcesie odchudzania w dużej mierze zależy motywacja, nie bez znaczenia pozostaje sama dieta. Prawidłowo skomponowane posiłki – o właściwej kaloryczności i dostarczające wszystkie składniki odżywcze – potrafią wpłynąć na ostateczny efekt. Jeśli do tego będą smaczne i zgodne z preferencjami, łatwiej wytrwać w swoim postanowieniu.

– Dieta pudełkowa to dobry sposób dla osób, które zamierzają zgubić zbędne kilogramy, ale nie chcą poświęcać czasu na liczenie kalorii i przyrządzanie posiłków. W ramach usługi cateringowej zamawiający otrzymuje zestaw dań na cały dzień. Całodniowe menu ma odpowiednią kaloryczność i uwzględnia preferencje smakowe – wyjaśnia przedstawicielka firmy cateringowej Nice To Fit You.

Uwierz w siebie! Nie zakładaj z góry, że nie uda ci się osiągnąć zadowalających efektów. To, że jakiś czas temu odchudzanie zakończyło się fiaskiem, nie oznacza, że teraz będzie podobnie. Dobre nastawienie ma znaczenie.

Oceń