Together Magazyn » Zdrowie » Jakie witaminy suplementować latem?
Happy african american woman standing at the cuisine table in the home kitchen drinking dietary supplements, looking away and smiling friendly, healthy lifestyle concept

Jakie witaminy suplementować latem?

Czy latem warto w ogóle brać suplementy, a jeśli tak, to jakie? Oto nasz przewodnik po letniej suplementacji.

Lato obfituje w świeże warzywa, sezonowe owoce, słońce. Zastanawiasz się, czy o tej porze roku, również warto przyjmować suplementy? Odpowiedź może Cię zaskoczyć, bo czasami może istnieć taka potrzeba. Na przykład, gdy planujesz spędzić dużo czasu na słońcu i chcesz jeszcze lepiej wzmocnić skórę. Sprawdź, które witaminy warto włączyć do swojej wakacyjnej rutyny i dlaczego. Pamiętaj jednak, aby wybierając suplementy i witaminy zawsze decydować się na te sprawdzonych marek, których działanie jest potwierdzone i które bardzo dbają o jak najprostsze, ale skuteczne składy.

  1. Witamina A

Zwana też beta-karotenem przyczynia się do utrzymania zdrowia skóry i nadaje jej charakterystyczny, lekko opalony wygląd. Witamina A naturalnie znajduje się między innymi w pomidorach i marchewce. Właśnie dlatego picie dużych ilości soku z marchwi sprawia, że skóra delikatnie zmienia odcień na ciemniejszy. Uważa się, że warto przyjmować preparaty z beta-karotenem przed latem lub w trakcie niego, aby dodatkowo wesprzeć skórę.

  1. Witamina E

Jest ona silnym przeciwutleniaczem, który pomaga chronić skórę przed stresem oksydacyjnym. Powoduje go między innymi słońce. Właśnie dlatego suplementy z witaminą E mogą być cennym wsparciem w okresie, gdy wystawiasz się intensywnie na promienie słoneczne. Stres oksydacyjny może też być powodowany przez zanieczyszczenie powietrza i wiele innych czynników, dlatego to tak naprawdę witamina, której suplementowanie przez cały rok może przynieść widoczne korzyści skórze. Witamina E jest też bardzo częstym składnikiem kosmetyków ochronnych na lato albo chroniących przed zanieczyszczeniami miejskimi.

  1. Witamina D

Masz wątpliwości, czy to nie pomyłka? Faktycznie suplementacja witaminy D latem najczęściej nie jest niezbędna. To bowiem witamina, która powstaje w Twojej skórze pod wpływem słońca.

Latem możemy zapewnić sobie odpowiednią ilość witaminy D, przebywając na słońcu przez 30–45 minut, w godzinach 10-15, z odkrytymi przedramionami i nogami, bez użycia filtrów przeciwsłonecznych.

Gdy spędzasz jednak większość dnia w biurze albo lato jest wyjątkowo burzowe czy pochmurne, Twoja skóra nie ma możliwości wytworzenia jej w odpowiedniej ilości. Mimo, że stosowanie filtrów przeciwsłonecznych jest ważne i nie powinniśmy z nich rezygnować, to blokują przyswajanie witaminy D. W takich sytuacjach suplementacja tej witaminy może być potrzebna nawet latem. Warto podkreślić, że nie jesteśmy wstanie przedawkować witaminy D ze słońca. Jeśli suplementacja pokryje nasze zapotrzebowanie, synteza skórna zostanie zahamowana, więc nie będzie ona szkodliwa dla Twojego organizmu.

4. Witamina C

Podobnie jak witamina E, jest ona antyoksydantem i chroni komórki przed stresem oksydacyjnym. W suplementach jest ona często łączona z innymi składnikami działającymi korzystnie na skórę, włosy oraz paznokcie, na przykład z cynkiem, tak jak w preparatach Naturell. Jeśli więc problem z włosami, paznokciami czy skórą, warto zapewnić im dodatkowe wsparcie przed latem. Witamina C jest też dobrym wsparciem w trakcie obniżonej odporności, która wprawdzie rzadziej niż zimą, ale jednak nadal przytrafia się latem.

Naturell – naturalne suplementy nie tylko na lato

W ofercie Naturell znajdziesz wszystkie ważne witaminy dla kobiet, które mogą być korzystne latem, jak i witaminy dla mężczyzn i dzieci. Suplementy Naturell zawierają też liczne minerały czy składniki stosowane w tradycyjnej medycynie Azji, jak żeń-szeń koreański czy różeniec górski, który naturalnie rośnie w Azji i niektórych miejscach Europy.

Co zdecydowanie wyróżnia suplementy Naturell? Suplementy Naturell zostały stworzone w oparciu o filozofię lagom – „w sam raz”, w harmonii. Dają możliwość wyboru i dobrania suplementacji, tak aby dostarczyć Twojemu organizmowi dokładnie to, czego potrzebuje. Ani mniej, ani więcej. Naturell dba też o to, aby suplementy były jak najwyższej możliwej jakości i zawierały tylko to, co wspiera Twój organizm w bezpieczny sposób, w oparciu o literaturę naukową.

Oceń