Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak spędzać czas z dzieckiem jesienią?
photo--eeb-

Jak spędzać czas z dzieckiem jesienią?

Kiedy za oknem robi się coraz chłodniej, więcej czasu spędzamy w zaciszu własnego domu. Mając jednak pod swoimi skrzydłami pociechę (lub ich gromadkę), może pojawić się problem – jak pomysłowo spędzać wspólnie czas. Przygotowaliśmy garść inspiracji, które sprawią, że jesienne popołudnia będą twórcze, aktywne i pełne uśmiechu!

Kolorowe albumy

To świetny pomysł na spędzanie czasu z dzieckiem w niemal każdym wieku. Na początku zacznij od wybrania tematyki albumu i selekcji zdjęć. Zamów odbitki klasyczne Fujifilm w wybranym przez Ciebie rozmiarze – dostępnych jest kilka różnych formatów, począwszy od standardowych 9×13 cm i 10×15 cm, skończywszy na 20×30 cm, 30×40 cm i większych.

Zwróć szczególną uwagę na ich kadrowanie, ponieważ większość fotografii wykonywanych smartfonem ma duże różnice w proporcjach kadru w porównaniu do klasycznej odbitki 10×15 (format pocztówkowy), co oznacza, że elementy na skraju zostaną automatycznie obcięte. W serwisie https://foto.fujifilm.pl/ z łatwością wykadrujesz każde indywidualne zdjęcie, dzięki czemu będziesz wiedział, jak ostatecznie będą wyglądać Twoje zdjęcia po wywołaniu.

Później wybierz odpowiedni album, a następnie przygotuj klej, mazaki, naklejki, farbki i inne elementy ozdobne. Wspólnie z pociechą przyklejcie zdjęcia wedle wybranej kolejności i dodajcie akcenty, które go udekorują i spersonalizują. Starsze dziecko może stworzyć opisy, a młodsze malować farbkami lub przyklejać tematyczne nalepki. To będzie także świetna okazja to opowieści i wspominania, a przy tym pamiątka na wiele lat.

Produkcje filmowe

Możecie odtworzyć ulubione sceny z filmów lub bajek, napisać własny scenariusz i odegrać w nim role, stworzyć reklamę wybranego produktu (np. najlepszych płatków śniadaniowych) bądź domową kampanię edukacyjną czy społeczną. Najważniejsze, aby sprawiło Wam to frajdę! Starsze dziecko powinno bez trudu poradzić sobie z obróbką filmu w dedykowanym programie – szczególnie z pomocą rodzica. Zróbcie premierę produkcji podczas wieczoru filmowego albo wrzućcie film do sieci i prześlijcie bliskim.

Rodzinne Złote Myśli

Przygotujcie wspólnie zestaw pytań, które następnie wyślecie rodzinie – niech będą zarówno praktyczne, jak i zabawne. Przykłady: jak się nazywasz, kiedy masz urodziny i imieniny, jakie 3 rzeczy zabrałbyś na bezludną wyspę, ulubiony rodzaj pizzy, co chciałbyś dostać na urodziny itp. Gotowe kwestionariusze nadajcie pocztą do bliskich. W podziękowaniu za zaangażowanie polecamy dołączyć np. odbitki Fujifilm z Waszym uśmiechniętym portretem. Możecie także dołączyć znaczek i kopertę. Gwarantujemy, że taka pamiątka przetrwa pokolenia!

Konkursy

W szkole, w powiecie, w internecie – jest wiele miejsc, gdzie znajdziecie aktualnie trwające konkursy dla dzieci i rodzin. Poszukajcie kreatywnych zadań, w które możecie zaangażować się wspólnie. Mogą to być konkursy plastyczne, fotograficzne, kulinarne, związane z tworzeniem treści, filmów itp. Pamiętajcie, aby skrupulatnie przeczytać regulamin! Kto wie – może staniecie się szczęśliwymi zwycięzcami?

Wspólne gotowanie

Zorganizujcie piknik na podłodze z późnym śniadaniem. Upieczcie naleśniki, przyrządźcie kakao i kolorowe kanapeczki – niech na pikniku będzie to, co wszyscy lubicie jeść. Możecie także upiec muffinki, które udekorujecie albo ciasto w prezencie dla babci. Spędzanie czasu w kuchni pogłębia więzi, uczy i pobudza kreatywność.

Podsumowując, czas spędzony w rodzinnym gronie wcale nie musi ograniczać się do oglądania seriali i bajek czy grania w gry na komputerze. Wspólnie z dziećmi możecie oddać się naprawdę kreatywnym działaniom. Powodzenia!

Oceń