Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Rolety tekstylne, czyli praktyczny sposób na przesłonę okienną i organizację przestrzeni
adobestock

Rolety tekstylne, czyli praktyczny sposób na przesłonę okienną i organizację przestrzeni

Choć mogłoby się wydawać, że najlepszą przesłoną okienną będą żaluzje zewnętrzne, bo nie tylko zabezpieczają wnętrze przed włamaniem, ale również skutecznie je zaciemniają to jednak wiele osób wybiera do swoich wnętrz rolety tekstylne, które w roli dekoracji okna oraz ograniczenia napływającego światła sprawdzają się idealnie. Jakie rolety tekstylne wybrać?

Rolety tekstylne to jedne z najbardziej polecanych produktów do domu, ale nie tylko. Zastosowanie tej nowoczesnej przesłony okiennej jest bowiem bardzo szerokie, a niekiedy także może się wydawać dość niestandardowe. Bo produkty tego typu sprawdzają się również i w biurach, w restauracjach, czy innych obiektach użyteczności publicznej, skutecznie przesłaniając okno, wydzielając określoną przestrzeń, a także zdobiąc ją. Skąd tak duża popularność rolet tekstylnych? Postanowiliśmy zapytać o to ekspertów z https://www.labona.pl

Rolety tekstylne, czyli przyjemna dla oka dekoracja wnętrz

Jeśli zastanawiasz się, jak udekorować okno, by na co dzień prezentowało się nienagannie, a przede wszystkim było też łatwe do utrzymania w idealnej czystości to zrezygnuj z klasycznych firanek, czy zasłonek, właśnie na rzecz rolet tekstylnych. Ten model świetnie oddaje ducha nowoczesnych aranżacji od których oczekuje się elegancji, przełamanej innowacyjnością i stroniących od nudy. Roletę tekstylną w pastelowym kolorze udekorujesz okno i od razu nadasz mu wiosennego charakteru, roletą w innym naturalnym kolorze skierujesz uwagę na industrialny ton aranżacji. Nieważne, czy Twoje wnętrze jest usytuowane od strony południowej, a tym samym bardzo jasne, czy od północnej, gdzie problemy z wysokim nasłonecznieniem są znacznie mniejsze. Roleta tekstylna zawsze wygląda dobrze, a sprawdza się w roli przesłony mocniej ograniczającej światło, jak i tej, która daje tylko delikatne zacienienie.

Jaką roletę tekstylną wybrać, by wnętrze dobrze się prezentowało? Przede wszystkim dopasowane wymiarem do określonej wnęki okiennej. Tylko wówczas wykończenie będzie estetyczne i subtelne. Następnie skup swoją uwagę na kolor materiału. Delikatne pastele z reguły pasują do każdego wnętrza, zaś głębokie kolory będą odpowiednie do kompozycji w stylu glamour lub tych bardzo nowoczesnych. Pamiętaj, że każde wnętrze można upiększyć roletą tekstylną, tym bardziej, że są to produkty z wyższej półki.

Rolety tekstylne okiem specjalisty – dlaczego warto?

Wśród klientów decydujących się na zakup rolet tekstylnych można znaleźć tych, którzy kupują je do domu, ale także do aranżacji luksusowych biur lub lokali użytkowych. Bez względu na przeznaczenie, zawsze podkreślamy klientom, że to rolety tekstylne dają nie tylko przyjemny i komfortowy cień, ale również sporo prywatności oraz wprowadzają elegancję. Wystarczy wybrać model z metalowymi elementami, by otrzymać luksusowo wykończoną wnękę lub kupić nieco tańszą, z plastikowymi i uzyskać tak samo harmonijny efekt. Łatwość montażu rolety tekstylnej, ale również intuicyjne sterowanie sprzyja udanym zakupom i zadowoleniu z zakupu tego produktu. – opowiada specjalista z Labona.pl

Łatwe w montażu, bezinwazyjne i ciekawe, to wszystko sprawia, że na rolety tekstylne powinien zwrócić uwagę nie jeden właściciel okien w domu i przestrzeni biurowej. Łatwość w utrzymaniu w czystości będzie tylko dodatkowym atutem, dla wielu jednak bardzo istotnym. 

Nie wiesz, jaką roletę tekstylną wybrać? Tkanina DUO ze zmienną strukturą, którą tworzą dwa pasy: transparentny i zaciemniający umożliwią Ci odkrycie subtelnego kompromisu!

Oceń