Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Mieszkanie w Gdyni – jakie są zalety?

Mieszkanie w Gdyni – jakie są zalety?

Historia Gdyni to jedna z najciekawszych opowieści o polskich miastach, chociaż zaczyna się ona dopiero w 1926 roku, kiedy ta założona u schyłku średniowiecza osada rybacka uzyskała prawa miejskie.

Stało się to za sprawą bardziej potrzeby niż rozsądku, ponieważ pozbawiona kontroli nad Gdańskiem Polska, dramatycznie potrzebowała odpowiedniego dostępu do morza, a to mógł zapewnić tylko prężnie rozwijający się port. Tym portem stała się właśnie Gdynia, miasto zbudowane w zasadzie od podstaw i niemalże z niczego.

Dzisiaj trudno jest uwierzyć, by to jedno ze zdecydowanie najciekawszych miejsc w całym kraju było tak młodym bytem. Naprawdę warto jest tutaj zamieszkać.

Idealny miasto do zamieszkania

Trójmiasto to konstrukcja nieformalna, ale jak najbardziej realna. Oznacza ona w praktyce, że na brzegu Bałtyku mamy wielką metropolie składającą się z trzech nie do końca równorzędnych, bo w dużej mierze po prostu uzupełniających się miast. Są to Gdańsk, Sopot i Gdynia właśnie. Cała czwórka szczyci się szybkim rozwojem i pięknymi krajobrazami.

Warto jest te miasta rozpatrywać w dużej mierze łącznie, ponieważ jeśli spojrzymy na Gdynię jak na jedno miasto, otrzymamy obraz średniaka, który ma do zaoferowania bardzo wiele, ale jednak wciąż mu sporo brakuje, zwłaszcza do największych kurortów nad Morzem Bałtyckim, wliczając w to oczywiście kurorty w innych krajach.

Kiedy weźmiemy pod uwagę wszystkie trzy elementy nadmorskiego triumwiratu, w zasadzie nie będzie elementu, którego by Gdyni brakowało.

Spokojny zakątek trójmiejskiej aglomeracji

Dlaczego akurat Gdynia? Dlaczego wybierać to miasto? Odpowiedzi na tak postawione pytania może być naprawdę bardzo wiele, ale zazwyczaj skupione są one na jednym motywie. Chodzi przede wszystkim o to, że Gdynia jest najmniejszym, najspokojniejszym i najbardziej kameralnym fragmentem trójmiasta. Jest to oczywiście spory paradoks, ponieważ miasto zostało zbudowane wokół stoczni wojennej, co jednak w żadnym razie nie rzutuje na kształt tej naprawdę pięknej lokalizacji.

W Gdyni jest trochę ciszej w ciągu roku, nie ma takiego zgiełku, turyści są jakby mniej liczni, a hałas, tak dokuczający nam w miastach, nie ma tutaj nad nami władzy. W Gdyni powstaje w ostatnim czasie bardzo dużo nadmorskich apartamentów, które można zakupić już za całkiem rozsądne pieniądze lub po prostu wybrać się do nich w charakterze turysty. W Gdyni jest obecnie coraz więcej większych i mniejszych apartamentów, w których można się zatrzymać chociażby tylko na weekend i wspaniale spędzić czas.

Zdrowie i rozrywka

Gdynia jest miastem nadmorskim, więc można w niej korzystać z wszystkich wygód i zdrowotnych czynników, które oferuje nam morze. Nie można zapominać jednak, że jest to też po prostu miejscowość bardzo mocno nastawiona na turystykę, dzięki czemu wybranie mieszkania właśnie tam sprawia, że przez cały rok jesteśmy na wakacjach.

Jest to znakomita sprawa, ponieważ Gdynia jest naprawdę dobrze przygotowana do przyjmowania turystów. Wspaniałe plaże, deptaki, ścieżki rowerowe, znakomicie zagospodarowane lasy na wydmach i jeszcze cała masa innych atrakcji, na przykład związanych z marynarką wojenną, to prawdziwe wizytówki miasta.

Artykuł powstał we współpracy z deweloperem https://www.humbaka.pl/

4/5 – (2 głosów)