Together Magazyn » Aktualności » Rozmowa z Grażyną Chroboczek

Rozmowa z Grażyną Chroboczek

Wiele osób, zwłaszcza wielodzietnych rodzin, marzy o posiadaniu własnego, wygodnego domu. W jaki sposób firma Hanlo pomaga zrealizować te zamierzenia?

Realizujemy projekty dopasowane do indywidualnych potrzeb. Architekt pozostaje do dyspozycji Inwestora: doradza, podpowiada, sugeruje najkorzystniejsze rozwiązania, pomaga w określeniu właściwej relacji funkcji do powierzchni domu, dopasowuje projekt do działki, a także do zasobów finansowych. Projektujemy nowoczesne i klasyczne domy; pomagamy odnaleźć własny styl. Oferujemy adaptację projektów gotowych, ale też projekty indywidualne. Także przy zamówieniach „pod klucz” są dostępne usługi architekta wnętrz.

Nasi doradcy finansowi na początku bezpłatnie pomogą określić własne zasoby. To bardzo ważne, aby wiedzieć, na jaki dom stać można sobie pozwolić. Doradca pomoże obliczyć raty, znaleźć najlepsze rozwiązanie czy wybrać najkorzystniejszy kredyt.

Nasza kompleksowa obsługa i szybki czas budowy oznaczają jedno – szybką przeprowadzkę do nowego domu oraz minimum kłopotów i obciążeń podczas budowy dla rodziny. Pomagamy zrealizować marzenia o trwałym, ciepłym, energooszczędnym i niedrogim w eksploatacji domu. Oszczędności można przecież przeznaczyć na inne cele, takie jak wycieczki czy hobby. Dom będzie zdrowy – bezpieczny dla rodziców i sprzyjający rozwojowi dzieci.

Ile w przybliżeniu zajmuje oczekiwanie na otrzymanie kluczy do własnego domu, począwszy od momentu podpisania umowy z firmą Hanlo?

Od podpisania umowa do pozwolenia na budowę upływa 4–6 miesięcy. Niestety, tak jak w każdym przypadku, nie da się pominąć tych formalności, chociaż zawsze się staramy skrócić ten czas do minimum. Natomiast samo montaż trwa dni dni. W ciągu ośmiu tygodni oddajemy do użytku dom w stanie deweloperskim, a po upływie 12 tygodni – wykończony „pod klucz”. Podsumowując, w ciągu jednego sezonu jest możliwe i podpisanie umowy, i wyprowadzenie się do nowego domu.

Budowa domu to duże przedsięwzięcie, które wiąże się również z wieloma formalnościami. Czy klienci firmy Hanlo mogą liczyć na wsparcie również i w tym zakresie?

Oczywiście, że tak. Doświadczony doradca finansowy prowadzi Inwestora „za rękę” przy formalnościach kredytowych. Usługi architekta wliczone są w cenę domu. Pomagamy również w uzyskaniu pozwolenia na budowę. Polecamy poszczególnych geodetów, geologów, kierowników budowy. Wspieramy w odbiorze powykonawczym. Możemy być obecni przy wizji na działce, sprawdzamy warunki i udzielamy porad odnośnie do zagospodarowania działki, usytuowania domu, wyboru projektu zgodnie z warunkami zabudowy, a nawet pomagamy wyborze działki do zakupu.

Dom z prefabrykatów może się kojarzyć z rozwiązaniem tymczasowym. Jaka jest trwałość i jakość domów oferowanych przez firmę Hanlo?

Na nasze domy udzielamy 30 lat gwarancji i pięciu lat rękojmi. Oferujemy niemiecką jakość, która jest poparta niemieckimi certyfikatami. Naszą dewizą jest doskonała jakość wykonania przy zastosowaniu najlepszych materiałów. Dzięki temu nabywca domu może mieć pewność, że nic się złego z nim nie stanie. Dom będzie solidny i trwały. Nowe technologie ciężkiej prefabrykacji to nowoczesne rozwiązanie, które nie ma nic wspólnego z przekonaniem o tymczasowości „technologii kanadyjskiej”. Stosujemy beton, a także stal. Całość ścian i konstrukcji jest porównywalna z murowaną technologią.

Czy domy Hanlo to dobra opcja dla młodych małżeństw? Jakie są podstawowe atuty Waszej oferty, jeśli chodzi o osoby w młodym wieku?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na propozycje promocyjne. Niewielkie metraże i prosta forma wiążą się z niską ceną. O szczegółach może poinformować nasz przedstawiciel handlowy. Trzeba również podkreślić, że domy Hanlo są oszczędne w użytkowaniu. Koszty ogrzewania są 3–4-krotnie niższe niż w tradycyjnym domu. Naszą ofertę dostosowujemy do aktualnych programów dopłat.

Również niskoemisyjny system grzewczy, którego podstawą są odnawialne źródła energii, niesie „wartość dodaną”, zgodną z ekologiczną ideologią młodych ludzi, chęcią dbania nie tylko o własną wygodnę, ale i troską o środowisko naturalne, poprzez użytkowanie produktu o niskim zapotrzebowaniu na energię, jakim jest dom Hanlo (35 Kwh/m kw/rok).

Ile inwestycji w Polsce udało się Wam dotąd zrealizować?

W Polsce zrealizowaliśmy ponad 20 inwestycji, podobnie jak w Norwegii.

Gdzie mieszkańcy Trójmiasta i okolic mogą zapoznać się z Waszą ofertą?

Zapraszamy do zwiedzania naszego domu modelowego w Jagatowie, nieopodal obwodnicy Trójmiasta. Wybudowane domy można obejrzeć, po wcześniejszym umówieniu się, w Pruszczu Gdańskim, Tczewie, Wiślinie i Ustce.

Oceń