Together Magazyn » Aktualności » Ekoodpowiedzialni w Auchan Port Rumia

Ekoodpowiedzialni w Auchan Port Rumia

Auchan EkoOdpowiedzialni to cykl wydarzeń o tematyce ekologicznej odbywających się w 22 Centrach Handlowych Auchan w całej Polsce. Bohaterem tegorocznej kampanii jest EKOrodzinka, gdzie każdy z członków odpowiedzialny jest za jeden aspekt ochrony środowiska. Dziecko czuwa nad segregacją śmieci i troską o środowisko, mama dba o niskie zużycie wody, a tata pilnuje niskich rachunków za prąd, przez rozsądne wykorzystywanie energii. Działając razem dbają o środowisko naturalne i… finanse w domowym budżecie.

W Centrach Handlowych Auchan została zbudowana specjalna strefa. Dzieci znajdując się w EKOogródkach stoją przed ważnym, ale niezwykle ciekawym i rozwijającym zadaniem – sadzą „magiczne” fasolki. Wraz ze wzrostem roślinki, na listkach będzie pojawiał się EKOnapis, przypominający jak ważna jest świadomość ekologiczna i dbanie o środowisko naturalne. Każde dziecko od początku do końca będzie odpowiedzialne za swoje ziarenko. Najpierw przygotowuje doniczkę, ozdabiając ją papierem czy bibułą, po czym sadzi fasolkę i zabiera do domu, w którym cała rodzina jest EKOodpowiedzialna za „magiczną” roślinę.

Kampania ma na celu uświadomienie, że odpowiedzialność za środowisko to „ciężar”, który udźwigną nawet małe dzieci. Tegoroczna edycja EKOodpowiedzialnych łączy całe rodziny, zwiększając świadomość ekologiczną i udowadniając, że bycie EKO jest korzystne nie tylko dla środowiska, ale także dla portfela.

 

fot. Andrzej Zięba

Oceń