Together Magazyn » Aktualności » Ostrożność i dobre drzwi nie wystarczą. Sprawdź, jak ochronić dom przed włamaniem

Ostrożność i dobre drzwi nie wystarczą. Sprawdź, jak ochronić dom przed włamaniem

Nawet najlepsze drzwi przeciwwłamaniowe niewiele pomogą, gdy mamy do czynienia z odpowiednio wyposażonym i doświadczonym włamywaczem, Sytuację mogą jednak zmienić alarmy domowe. Zobacz, kiedy warto rozważyć ich założenie.

Alarmy domowe pomogą ochronić budynki na peryferiach

Jeśli budynek znajduje się na prowincji lub przedmieściach, zazwyczaj oznacza to, że odległość od najbliższego posterunku policji jest duża. Włamywacz ma dużo czasu na sforsowanie dowolnego zabezpieczenia, szczególnie wtedy, gdy nasi sąsiedzi już śpią – zdecydowana większość skutecznych włamań ma miejsce w nocy. Szanse na wykrycie w porę próby włamania, nawet w przypadku nieruchomości wyposażonej w antywłamaniowe drzwi, okna i rolety, będą niewielkie. Możemy temu jednak zaradzić i zdecydować się na założenie alarmu domowego. Ma to znaczenie nie tylko ze względu na możliwość szybkiego wykrycia przestępstwa i wysłania zawiadomienia o nim na policję lub do wynajętej firmy ochroniarskiej, ale również ze względu na zdolność do skutecznego odstraszenia. Włamywacz, jeśli będzie miał do wyboru budynek zabezpieczony za pomocą domowego alarmu i taki, który będzie takiego zabezpieczenia pozbawiony – zawsze wybierze ten drugi.

Alarmy domowe – dowiedz się więcej w serwisie Konsalnet. 

Częste wyjazdy

Alarmy domowe są niezwykle przydatne wtedy, gdy z różnych względów musimy na jakiś czas pozostawiać nasz dom samemu sobie. Włamywacze, zanim podejmą próbę wtargnięcia na teren nieruchomości, uważnie obserwują zwyczaje właścicieli, dzięki czemu mogą w przybliżeniu określić, kiedy wyjedziemy na dłużej. Alarmy domowe pomagają sprawować nadzór nad naszym mieniem również pod naszą nieobecność – wszelkie nieautoryzowane przez nas próby dostania się do domu przy użyciu siły lub innych, bardziej wyrafinowanych metod, jak otwieranie zamka wytrychem, spowodują aktywację alarmu i wezwanie policji lub firmy ochroniarskiej, z której usług korzystamy.

Niebezpieczna okolica

Założenie alarmu domowego może również okazać się niezbędne, jeśli nasz dom znajduje się w dzielnicy o kiepskiej Im większa częstotliwość przestępstw w danym obszarze, tym bardziej uzasadnione jest użycie alarmu. Jeśli przestępca spodziewa się bogatego łupu, wówczas może podjąć próbę włamania nawet podczas naszej obecności – w takiej sytuacji zagrożone będzie nie tylko nasze mienie, ale również my sami. Alarm nie tylko będzie w stanie zareagować szybciej od nas, ale również może sprawić, że przestępca zrezygnuje ze swoich zamiarów.

Oceń