Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Dlaczego warto korzystać z metody nadruku DTG?
fgdf

Dlaczego warto korzystać z metody nadruku DTG?

Dla tych, którzy szukają żywych detali w drukowaniu tkanin i prostszych procesów, najlepszym rozwiązaniem może być zastosowanie bezpośredniego drukowania na tkaninach, czyli skorzystanie z metody nadruku DTG. Jak sama nazwa wskazuje, technika ta pozwala drukarzowi na bezpośrednie naniesienie Twojego projektu na element, bez pośredniej fazy transferu na papier lub matrycę płócienną, jak to ma miejsce w sublimacji i innych rodzajach nadruku na tkaninie. Ponadto kolory pozostają żywe, a możliwości są szerokie, aby dostosować nawet ciemne powierzchnie bez utraty jakości. Taka elastyczność pozwala dostosować nadruki do aktualnych trendów, zwiększając możliwości personalizacji, aby zawsze zachwycać klientów.

Zalety cyfrowego druku tkanin

Technologia druku cyfrowego na tkaninie w tym samym procesie zapewnia łatwość, jakość i wszechstronność. Poznaj kilka powodów, dla których warto korzystać z metody nadruku cyfrowego DTG:

Krótki czas przygotowania — nadruk cyfrowy

Podczas gdy inne metody polegają na tym, że wydruk jest najpierw drukowany na matrycach, takich jak płótno lub papier – druk cyfrowy eliminuje tę część procesu, ponieważ projekt trafia bezpośrednio w materiał. Dzięki temu nie musisz polegać na dużym zamówieniu, aby produkować na dużą skalę, a drukowanie się opłaca. Innymi słowy, technika gwarantuje większą niezależność.

Prosty proces drukowania i niski cennik — druk DTG

Drukarka DTG działa dosłownie jak zwykła drukarka, z tą tylko różnicą, że drukuje na powierzchniach innych niż papier, takich jak materiały, koszulki, torebki itp. Ponadto tkaniny wymagają wstępnego i końcowego przygotowania do druku, aby zachować olśniewający wygląd.

Żywe projekty bez utraty jakości

Dzięki wysokiej jakości i rozdzielczości nadruk cyfrowy staje się bardziej konkurencyjny. Podczas gdy inne techniki nie dają tak dokładnych wyników, DTG pozwala zachować bogactwo detali nawet przy niewielkich projektach. Jest to doskonała opcja dla zamówień korporacyjnych, które starają się, aby logo marki było widoczne, na przykład, jako dodatek do prezentów i innych spersonalizowanych akcesoriów.

Zrównoważony proces

Technika ta zużywa mniej wody i energii elektrycznej w porównaniu z innymi. Nie marnuje się również atrament, ponieważ maszyna zużywa dokładną ilość potrzebną do zadrukowania tkaniny. Wreszcie, proces ten nie opiera się na papierze czy płótnie, co oznacza mniejsze zużycie materiałów, a co za tym idzie mniejszą utylizację.

Szybka dostawa i produktywność

Podsumowując, nadruk DTG ma wiele zalet, a zamówienia mogą być szybko przetwarzane za pomocą szybkiej i łatwej w obsłudze drukarki. Dzięki krótkiemu czasowi przygotowania i usprawnionemu procesowi drukowania możesz zachwycić swoich klientów szybką obsługą, która nie traci na jakości. To wszystko pomaga również poprawić wskaźniki produktywności. Im szybciej możesz tworzyć produkty i je dostarczać, tym więcej zamówień może zostać przetworzonych.

Oceń