Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jaka szklarnia do ogrodu? Najlepsze rozwiązania!

Jaka szklarnia do ogrodu? Najlepsze rozwiązania!

Szklarnie do ogrodu cieszą się coraz większym zainteresowaniem, ale nie oznacza to wcale, że postawienie porządnej konstrukcji jest prostym zadaniem. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą postawić porządną szklarnię w swoim ogrodzie, ale niestety nie mają zielonego pojęcia, jak za to się odpowiednio zabrać.

O czym należy pamiętać?

Szklarnie do ogrodu (np. https://sklep.arlenteam.pl/szklarnie-ogrodowe) wbrew pozorom służą nie tylko do zabezpieczenia uprawy przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Dzięki odpowiedniej osłonie, można znacząco wydłużyć okres wegetacji, dzięki czemu znacząco zwiększy się ilość zbiorów. Nie można zapominać także i o tym, że solidna szklarnia gotowa jest w chwili obecnej najlepszym zabezpieczeniem przed ptactwem i różnorodnymi szkodnikami, które nieproszone wyjadają owoce lub warzywa. Warto wspomnieć również i o tym, że oryginalna szklarnia, może okazać się wspaniałą dekoracją ogrodu, dlatego też warto poświęcić nieco swojego czasu, aby postawić na porządną konstrukcję.

Jaka szklarnia do ogrodu?

Szklarnię ogrodową można zbudować samodzielnie, co oczywiście wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie zbudować szklarnię, mogą postawić na gotowe konstrukcje, które przygotowane są do złożenia. Wybierając gotową szklarnię warto zwrócić uwagę nie tylko na rozmiar, wygląd i cenę, ale przede wszystkim na materiał, z którego jest ona wykonana.

Obecnie najlepszymi na rynku są szklarnie z poliwęglanu, które są o wiele lepsze od szklarni szklanych.

Szklarnie, gdzie użyto najwyższej jakości poliwęglan -> kupisz w sklepie ArlenTeam – https://sklep.arlenteam.pl/szklarnie-z-poliweglanu

Szklarnie foliowe czy szklane?

Jeszcze kilka lat temu w Polsce królowały szklarnie foliowe, które wykorzystywane były przede wszystkim do upraw warzyw gruntowych. Mowa tutaj przede wszystkim o ogórkach albo pomidorach. Plastikowe ramy z przymocowaną folią są prostymi i bardzo tanimi konstrukcjami, dlatego też cieszyły się dużym zainteresowaniem. W chwili obecnej jest to najlepszy wybór dla początkujących ogrodników.

Nieco droższym rozwiązaniem są oczywiście szklane szklarnie ogrodowe. Największą zaletą tych konstrukcji jest to, że po sezonie nie trzeba ich składać i przechowywać przez zimę. Konstrukcje szklarnie doskonale sprawdzą się nawet w przypadku dość wymagających upraw. Nie można zapominać także i o tym, że szklarnie wykonane z wysokiej jakości szkła prezentują się zdecydowanie lepiej niż foliowe modele. Godne polecenia są przede wszystkim szklarnie z drewnianymi ramami, które są bardzo wytrzymałe i ładnie prezentują się przydomowym ogródku.

Szklarnie ogrodowe z rurek PCV

Jak łatwo się domyślić na rynku można znaleźć wielu rzetelnych producentów, którzy oferują również szklarnie ogrodowe z plastikowych rurek. Jest to najlepszy wybór przede wszystkim dla tych osób, które poszukują mobilnych szklarni, które poza sezonem będzie można szybko przenieść. Pamiętać należy jednak o tym, że tanie konstrukcje są narażone na uszkodzenia mechaniczne, dlatego też warto postawić na solidne modele od renomowanego producenta. PCV (polichlorek winylu) może pochwalić się dużą odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne. Konstrukcje wykonane z PCV nie ulegają korozji i nie trzeba ich czyścić. Dla wielu ogrodników sporym atutem będzie także to, że rurki PCV bardzo szybko się składa/rozkłada.

Szklarnie z fundamentem czy bez?

Jeżeli wybierzemy już konstrukcję swojej wymarzonej szklarni ogrodowej, to warto zastanowić się nad tym, czy wykonać szklarnie z fundamentem, czy bez niego. Pierwsze rozwiązanie jest najlepszym wyborem, gdy chcemy postawić dość solidną i stacjonarną konstrukcję. Szklarnie ogrodowe z fundamentem cieszyły się sporym zainteresowaniem kilka lat temu. W dzisiejszych czasach większość osób stawia na rozwiązania przenośne, które są bardziej praktyczne i uniwersalne. Szklarnie bez fundamentów są przeważnie bardzo łatwe do złożenia/rozłożenia. Za pomocą solidnych kotwic, bez żadnego większego problemu można je przymocować do ziemi. Sporym atutem mobilnych szklarni jest oczywiście to, że w razie potrzeby można je błyskawicznie przenieść w inne miejsce. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale specjaliści od upraw zalecają, aby glebę zmieniać co kilka sezonów, dzięki czemu będzie można liczyć na lepsze zbiory.

Oceń