Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Dlaczego warto wybrać na prezent pluszaki z ulubionych bajek dziecka?

Dlaczego warto wybrać na prezent pluszaki z ulubionych bajek dziecka?

Nie ma słodszego widoku niż maluch wtulony w ulubionego pluszaka. Miękkie, kolorowe i bezpieczne zabawki to świetny pomysł na prezent, który ucieszy każde dziecko, a może nawet darczyńcę – w końcu kto nie lubi pluszowych maskotek? Uśmiech dziecka będzie jeszcze szerszy, jeśli zabawka będzie wymarzonym prezentem, związanym z ukochaną bajką.

Pluszak – idealny prezent dla dziecka

Dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, mają dużą potrzebę bliskości i czułości. Niektóre mogłyby cały czas tkwić wtulone w maminą spódnicę, a jeszcze lepiej – ramiona rodzica. Nie zawsze jednak mama czy tata mogą przytulać swoją pociechę – kiedyś w końcu trzeba iść do pracy, zrobić obiad czy odpocząć. Znakomitym zastępstwem mogą być przytulanki. Ukochana maskotka stanie się przyjacielem dziecka na długie lata. Niejeden dorosły ma w swoim domu pluszaka z dziecięcych lat. Obecne w pokoju dziecka maskotki mają też dodatkową moc – skutecznie potrafią odpędzić wszelkie koszmary i złe potwory – w końcu kojarzą się najmłodszym z ciepłem i bezpieczeństwem. Gdy miś jest ulubioną postacią bajkową, dziecko czuje się jeszcze pewniej. W końcu trochę „zna” charakter swojego ulubieńca z ekranu telewizora lub książkowych kartek. 

Maskotki dla młodszych i starszych dzieci

Maskotki to świetny pomysł na prezent dla dzieci młodszych i starszych, a nawet dla nastolatków. Z uwagi na to stworzono duże pluszaki – nawet takie wielkości dorosłego człowieka! Takie zabawki cieszą się dużą popularnością szczególnie wśród starszych dzieci i młodzieży. Chłopcy często dają je swoim pierwszym sympatiom, a młodsze dzieci dostają je w ramach prezentu na dzień dziecka czy inną ważniejszą okazję. Wielkie pluszaki spełniają nie tylko funkcję przytulanki – często są też wygodną poduszką, a ich duże, bardziej realistyczne gabaryty pomagają przenieść się wyobraźnią w bajkowy świat. Małe maskotki nie są jednak wcale gorsze – młodsze dziecko będzie w stanie unieść taką zabawkę, w przeciwieństwie do takiej, która ma kilkadziesiąt centymetrów lub nawet więcej. Niezależnie od tego, jaki rozmiar będzie miał ofiarowywany pluszak, prezent powinien być trafiony. Obecnie chyba każde dziecko ma swoją ulubioną bajkę – warto więc poznać jego upodobania i zainwestować w wymarzoną maskotkę. Wybór jest ogromny.

Pluszaki bezpieczne dla zdrowia dziecka

Choć zabawka z ulubionej bajki będzie wyjątkowa, przede wszystkim musi być bezpieczna. Ogromną zaletą każdego pluszaka jest materiał, z którego wykonana jest zabawka. Miękki, miły w dotyku plusz nie spowoduje skaleczeń w przeciwieństwie do niektórych zabawek z ostrymi kantami. Maskotki są też zwykle takiej wielkości, że nie da się ich połknąć. Jeśli zabawka posiada wystające elementy, takie jak oczy lub nos zwierzątka lub innej postaci, powinny być one dobrze przymocowane. Obecnie sporo zabawek pluszowych w całości wykonana jest z miękkiej tkaniny, a poszczególne części ciała są wyszyte lub wykonane z innego koloru tego samego materiału. Mogą też być namalowane nietoksycznymi farbami. Ważna jest precyzja wykonania – plusz wychodzący ze źle zszytego misia nie wróży niczemu dobremu. Oczywiście eksploatowane zabawki czasem się psują, jednak te, które zrobiono dokładnie i fachowo posłużą na dłużej, a zwykła zabawa nie będzie w stanie zbytnio ich uszkodzić. Gwarancją dokonania dobrego wyboru będzie zakup zabawki od sprawdzonego producenta.

Gdzie znajdziesz pewne i bezpieczne zabawki dla dzieci?

Wielu bajkowych bohaterów w bezpiecznej, pluszowej odsłonie, znaleźć można w sklepie internetowym Mazakzabawki.pl. To tutaj czekają maskotki postacie z bajek takie jak: Kubuś Puchatek, Świnka Peppa, Myszka Miki i wielu innych, dziecięcych ulubieńców. Maskotki księżniczki i maskotki zwierzątka z najpopularniejszych i najpiękniejszych bajek na pewno wpadną w oko rodzicom, a przede wszystkim dzieciom. Na stronie Mazakzabawki.pl przedstawiono całe kolekcje pluszaków przedstawiających nie jedną, lecz wiele postaci z jednej bajki! Taki zbiór ulubionych bohaterów, np. z Kubusia Puchatka, z pewnością spodoba się każdemu dziecku, a może i nawet nastolatkowi – w końcu kto jako dziecko nie oglądał misia kochającego miodek?

Oceń