Together Magazyn » Więcej » Uroda » Masaż – najlepszy sposób na jesienną chandrę! Kiedy jest najskuteczniejszy?

Masaż – najlepszy sposób na jesienną chandrę! Kiedy jest najskuteczniejszy?

Z pewnością nie przeczytacie dziś nic bardziej relaksującego. Może mieliście już okazję poznać niesamowity sposób na relaks, regenerację organizmu i ukojenie bólu, jakim jest floating, czyli unoszenie się w słonej wodzie. Ta specyficzna „kąpiel” w roztworze soli epsom to jedyne środowisko, w którym można oderwać się od wszelkich bodźców oraz osiągnąć równowagę zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Jest jednak jeszcze jeden plus takiego zabiegu. Otóż doskonale przygotowuje ciało do masażu, a niekiedy obnaża dokładnie te miejsca, które wymagają szczególnej uwagi i rozmasowania. Unosząc się bezwładnie w ciepłej wodzie, da się niekiedy wyczuć te partie mięśni, które uparcie nie chcą się rozluźnić lub czynią to na końcu. Doskonałym dopełnieniem sesji floatingowej, a jednocześnie rozwiązaniem problemu będzie zatem skorzystanie z masażu tuż po wyjściu z wody.

Jesień to w ogóle doskonały czas na zabiegi mające na celu regenerację oraz przeciwdziałanie wzmożonemu zmęczeniu. Już teraz warto zaplanować niezawodny sposób na redukcję stresu, czyli floating i masaż! Na jakie zabiegi pielęgnacyjne z wykorzystaniem naturalnych kosmetyków i jakie specjalne masaże warto się zdecydować jesienią? Z całą pewnością kategorie: klasyczny i leczniczy to najskuteczniejsze formy uzyskania rozluźnienia mięśni.

Masaże terapeutyczne

Najpopularniejszym masażem wybieranym po floatingu jest klasyczny – całego ciała. Tak jak wspominaliśmy, floating przygotowuje mięśnie do dalszej pracy terapeuty, który w trakcie masażu wychwyci spięte miejsca na ciele i osiągnie lepsze rezultaty już po pierwszej wizycie. Co ważne, w FIVE SENSES podchodzi się do masażu bardzo indywidualnie. Terapeuci skupiają się na obecnych potrzebach swoich gości, tak aby rzeczywiście poczuli ulgę i mogli w pełni zadowoleni oraz zrelaksowani wrócić do domu. Krótszą opcją czasową jest masaż leczniczy pleców, najczęściej polecany osobom prowadzącym siedzący tryb pracy i tym z dolegliwościami bólowymi. Masaż ten trwa 30 minut i rekomenduje się wykonywanie go w seriach, na przykład 5 wizyt. Co prawda ulgę można poczuć już po pierwszym zabiegu, ale by dolegliwości nie wracały, a rozluźnienie utrzymało się na dłużej, warto je powtarzać minimum raz w tygodniu.

Autorski masaż FIVE SENSES

„Klasyka” to Ciebie za mało? Lubisz próbować nowych masaży? Koniecznie sprawdź „na własnym ciele” autorski masaż FIVE SENSES! Łączy różne techniki i doświadczenia terapeutów. Masażysta wykonuje płynne ruchy wykonywane przedramionami, głębokie uciski oraz stosuje elementy rozciągania. Zwieńczeniem tego zabiegu jest relaksacyjny masaż twarzy i głowy, podczas którego większość po prostu zasypia. Masaż FIVE SENSES zapewnia relaks zarówno fizyczny, jak i psychiczny. 

Rozgrzewający relaks

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym często jest nam po prostu zimno i nie marzymy o niczym innym niż ciepłe kapcie i gruby koc. Osoby ciepłolubne również znajdą coś szczególnego, a mianowicie masaż gorącymi kamieniami lub aromatyczny masaż rozgrzanym woskiem sojowym ze świecy. Połączenie ciepłych kamieni bazaltowych z odpowiednimi technikami masażu relaksacyjnego, masażu limfatycznego i akupresury jest zbawienne dla zmęczonego, zestresowanego ciała oraz umysłu człowieka. Natomiast w masażu świecą oprócz walorów relaksacyjnych pojawia się element pielęgnacyjny, ponieważ wyjątkowa kompozycja naturalnych składników odżywia i nawilża skórę, pozostawiając ją gładką i aksamitną w dotyku. 

FIVE SENSES float spa zadbano o każdy mały element budujący atmosferę spa. Niezależnie od tego, na jaki zabieg się wybierasz, nie musisz niczego ze sobą zabierać. Wszystko jest po ich stronie, niczym w pięciogwiazdkowym hotelu. Na miejscu otrzymasz niezbędne akcesoria, m.in.: ręcznik, szlafrok, kapcie, kosmetyki, bieliznę czy suszarkę. Aby czuć się w pełni komfortowo, możesz wybrać terapeutę z ośmioosobowego, damsko-męskiego zespołu. A takie elementy w trakcie masażu jak: podgrzewany stół, ciepła i aromatyczna opaska na oczy oraz obmycie stóp sprawiają, że wizyta w tym miejscu to niezapomniane przeżycie. Aż chce się wrócić! Potwierdzeniem tych słów niech będą bardzo dobre opinie gości FIVE SENSES!

Z okazji 3 urodzin FIVE SENSES dla czytelników portalu Together do końca miesiąca przygotowano specjalny rabat 20% na hasło „together”!

Fot. Emi Karpowicz

5/5 – (1 głosów)