Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Tablica magnetyczna – czym ją czyścić?
tablica-magnetyczna

Tablica magnetyczna – czym ją czyścić?

Podstawowym sposobem na wyróżnienie ważnych informacji jest tablica. W dzisiejszych czas jest ogromny wybór tablic, które wykorzystuje się w różnych miejscach. Pełnią one rozmaite role, a łączy je wspólna cecha, jaką jest użytkowość. Jaką zatem najlepiej wybrać tablicę do swoich działań? Czym ją czyścić, by służyła nam przez długi czas? Jednym ze sprawdzonych rodzajów jest tablica magnetyczna.

Rodzaje tablicy magnetycznej

Tablice magnetyczne tworzone są różnych materiałów, dlatego wyróżnia się następujące jej rodzaje:

  • magnetyczna biała,
  • magnetyczna czarna,
  • szklana,
  • kredowa,
  • ceramiczno-porcelanowa,
  • suchościeralno-magnetyczna,
  • suchościeralno-magnetyczna z nadrukiem układu współrzędnych,
  • suchościeralno-magnetyczna z poziomymi liniami do nauki pisania,
  • suchościeralno-magnetyczna w kratkę.

Do czego służy tablica magnetyczna?

Tablica magnetyczna ma wiele zastosowań. Może służyć do pisania, malowania, przypinania ważnych notatek, przyczepiania magnesów, a także wyświetlania filmów czy prezentacji. Świetnie sprawdza się w domu, szkole oraz biurze czy w innym miejscu pracy. Wspomaga działania zawodowe, jak i prywatne. Każdy może wykorzystać tablicę magnetyczną na swój sposób, tak aby ułatwiła mu pracę czy inne podejmowane działania.

Akcesoria do tablicy magnetycznej

Tablice magnetyczne mają swoje specjalne akcesoria, które należy używać, by tablice były trwałe. Zastosowanie innych dodatków niż są wskazane może spowodować uszkodzenie jej powierzchni. Jeśli chodzi o pisanie, należy używać tylko flamastrów, które nie są permanentne. W przeciwnym razie zostaną trwałe ślady, których nie da się usunąć. Co więcej, używając markerów suchościeralnych, należy także pamiętać o tym, by zmazać je dedykowaną gąbką. Natomiast jeśli chodzi o magnesy, muszą mieć one określoną moc magnetyczną, by zachować wszelkie właściwości tablicy magnetycznej.

Czyszczenie tablicy magnetyczny – podsumowanie

Powierzchnia tablicy magnetycznej pokryta jest specjalnym lakierem. Dzięki temu jest trwała i służy przez wiele lat. Do pisania używamy tylko flamastrów, niemających charakteru permanentnego, w przeciwnym razie pozostaną trwałe ślady na tablicy. Mimo wszystko, po pewnym czasie mogą zacząć zostawać plamy, nawet po specjalnych markerach suchościeralnych. Aby je usunąć, należy zastosować przeznaczone do tego dedykowane preparaty. Koniecznie muszą one wykazywać właściwości konserwujące. Środek chemiczny WD-40 świetnie sprawdza się przy czyszczeniu tablic kredowych, jak i również magnetycznych.

Źródło zdjęć: unsplash.com

Oceń