Together Magazyn » Więcej » Wyjazd » City break z dzieckiem – gdzie znaleźć najtańsze loty?
krótka wycieczka zagraniczna, samolotem z dziecmi.

City break z dzieckiem – gdzie znaleźć najtańsze loty?

Przełom zimy i wiosny to idealny moment na to, aby wybrać się w krótką podróż do innego kraju i zmienić choć na chwilę otoczenie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na tego typu wyjazd wybrać się z całą rodziną. Podróż w większym gronie, szczególnie jeżeli zabieramy ze sobą dzieci, trzeba jednak dokładnie zaplanować i zastanowić się nad tym, co będziemy robić na miejscu. Sprawdźmy, o co warto zadbać przed, jak i w trakcie podróży!

City break z dzieckiem – gdzie znaleźć najtańsze loty?

Z każdym kolejnym rokiem rośnie liczba rodzin, które decydują się na wspólny, nawet kilkudniowy wypad zagraniczny. Możliwości w tym zakresie jest mnóstwo, a na rynku znajdziemy wiele atrakcyjnych ofert podróży, dzięki którym możemy zaoszczędzić sporo czasu, energii i przede wszystkim pieniędzy. O czym dokładnie mowa, jak oraz gdzie szukać najatrakcyjniejszych opcji? Podpowiadamy! 

Jak zaplanować podróż z dzieckiem?

Podróż z dzieckiem lub dziećmi to spore wyzwanie logistyczne oraz finansowe, dlatego warto podejść do organizacji takiego wyjazdu bardzo poważnie. Zbliżająca się wiosna to idealna okazja do tego, aby oderwać się od szarej, zimowej scenerii i poznać uroki któregoś z europejskich miast. Obecnie najwygodniejszym środkiem transportu jest oczywiście samolot, dzięki któremu można dostać się na miejsce w szybki, bezpieczny i stosunkowo tani sposób. Od większości interesujących lokalizacji dzieli nas zaledwie godzina czy dwie godziny lotu, dlatego warto dokładniej przyjrzeć się temu, dokąd warto wybrać się w kilkudniową podróż z dzieckiem. 

Sprawdź loty do Barcelony na eSky.pl

Barcelona - widok z lotu ptaka

City break z dzieckiem – gdzie polecieć?

City break to nic innego jak krótki, często weekendowy wypad do innego miasta, którego głównym celem jest poznanie nowych miejsc, spróbowanie lokalnych potraw, odwiedzenie najpopularniejszych obiektów. Kilkudniowy, rodzinny wyjazd tego typu opiera się więc na aktywnym wypoczynku, zdystansowaniu się od codziennych spraw i odwiedzeniu ciekawych lokalizacji. Jeśli chodzi o kilkudniową podróż z dziećmi, jednym z najpopularniejszych wyborów wśród naszych rodaków jest od lat pobliska Praga, która plasuje się na liście najpiękniejszych miast Europy. Warto wybrać się też do Wiednia, Paryża czy nieco dalej – do Barcelony, Lizbony lub Maderę. Miłośnicy cieplejszego klimatu powinni postawić też na Włochy, a konkretnie rejony Sycylii czy Toskanii. W kontekście city breaku można polecić ponadto zachwycające cudownym klimatem, krajobrazami i architekturą Ateny, ale też m.in. Stambuł.

Stambuł - wspaniałe miasto na wakacyjny wyjazd!

Najtańsze połączenia lotnicze – gdzie szukać? 

Do wszystkich tych miejsc dolecimy w niespełna dwie godziny i to w większości przypadków połączeniem bezpośrednim z Warszawy, Krakowa, Wrocławia i wielu innych polskich lotnisk. Kluczem do sukcesu jest w tym wszystkim znalezienie biletów lotniczych, których cena nie nadszarpnie naszego budżetu. Na szczęście, istnieje wiele narzędzi, dzięki którym można w prosty i szybki sposób trafić na najlepsze okazje na rynku. Na uwagę zasługują tutaj tanie loty na eSky.pl, czyli wybór połączeń za pośrednictwem wyszukiwarki, która posiada w swojej bazie oferty od wszystkich działających w Polsce przewoźników. Rezerwując lot można od razu wykupić ubezpieczenie podróżne oraz ubezpieczenie rezygnacji z podróży, a także zadbać o kwestie noclegowe. Warto przy okazji sprawdzić zakładki Okazje z lotami w atrakcyjnych cenach oraz City Break, gdzie przygotowano gotowe opcje podróży, zawierające loty i noclegi, dla wszystkich tych, którzy nie mają czasu lub pomysłu na to, aby samodzielnie zaplanować każdy element wycieczki.

Oceń