Together Magazyn » Więcej » Uroda » Kiedy warto zdecydować się na chirurgiczne podniesienie piersi?
kiedy warto chirurgicznie podnieść piersi? - odpowiadamy

Kiedy warto zdecydować się na chirurgiczne podniesienie piersi?

Biust, tak jak każda inna część ciała kobiety, wraz z upływem lat traci swoją młodzieńczą jędrność i kształt. Nie tylko wiek wpływa na kondycję piersi. Zmiany hormonalne, przebyte ciąże, laktacja, wahania wagi – to tylko niektóre czynniki przyczyniające się do powstawania kompleksów związanych z tym obszarem. Biust uważany jest za atrybut kobiecości, dlatego nie ma nic dziwnego w stwierdzeniu, że każda Pani marzy, by wyglądał atrakcyjnie i pięknie. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i zabieg podniesienia piersi oparty o wszczepienie implantu.

Jakie korzyści przynosi zabieg mastopeksji?

Głównym celem chirurgicznej poprawy biustu jest nadanie mu optymalnego kształtu, korekta objętości i wyglądu oraz uniesienie do góry. Zabieg umożliwia uzyskanie wymarzonego efektu, który spełnia oczekiwania Pacjentki i pozwoli jej znów poczuć się atrakcyjnie i kobieco. Podniesienie piersi jest receptą na upływający czas i zmiany z nim związane – m.in. spadek ilości tkanki gruczołowej oraz dużo niższą syntezę włókien kolagenowych, co wpływa bezpośrednio na utratę jędrności i sprężystości.

Mastopeksja biustu pozwala zadbać o niego w kompleksowy sposób – podczas jednego zabiegu można nie tylko podnieść i skorygować objętość biustu, ale także wymodelować kształt i zmniejszyć otoczkę brodawki. Pacjentki bardzo chwalą sobie naturalne efekty osiągnięte dzięki plastyce piersi i praktycznie niewidoczne blizny pooperacyjne. Zabieg umożliwił im odzyskanie jędrnego i młodo wyglądającego biustu, który utraciły w wyniku karmienia piersią, upływu lat lub wahań wagi.

Jak wygląda zabieg podniesienia piersi implantem?

Mastopeksja biustu poprzedzona jest szczegółową i obowiązkową konsultacją z lekarzem, na której omawiany jest stan zdrowia Pacjentki, zlecane są badania diagnostyczne oraz ustalane oczekiwania i efekty możliwe do osiągnięcia. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, specjalista umawia termin zabiegu.

Operację przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Trwa ona około 2 – 3 godziny i wymaga co najmniej doby hospitalizacji. Chirurg nacina piersi w miejscu indywidualnie dobranym do konkretnego przypadku, umieszcza w nich implant i dokładnie zaszywa cięcie. Następnie usuwa nadmiar skóry i dokonuje ewentualnej korekty kształtu biustu, wedle życzenia Pacjentki. Na koniec modeluje piersi tak, aby brodawka znajdowała się w swoim naturalnym położeniu.

Szwy zdejmuje się po około 14 dniach od zabiegu, a cała rekonwalescencja zajmuje kilka tygodni.

Zalety zabiegów na okolice biustu

Chirurgiczna korekta piersi to skuteczna i najlepsza metoda na pozbycie się kompleksów, poprawę komfortu życia i odzyskanie pewności siebie. W ofercie kliniki OT.CO dużą popularnością cieszy się nie tylko mastopeksja i powiększenie piersi, ale także operacja zmniejszania biustu. Mammoplastyka dedykowana jest Paniom, które odczuwają różnego rodzaju dolegliwości fizyczne oraz psychiczne, związane z przerostem i asymetrią piersi.

Oceń