Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Chrzest dziecka

Chrzest dziecka

W przeciwieństwie do innych imprez okolicznościowych i rodzinnych, przyjęcie z okazji chrztu dziecka najczęściej jest organizowane w domu. Rodzice mają wszystko pod ręką, w tym również łóżeczko malucha. Niezależnie od liczby gości, wyprawienie przyjęcia zawsze będzie wiązało się z odrobiną wysiłku. Dlatego warto już wcześniej przemyśleć budżet i zastanowić się nad wieloma opcjami, które ułatwią nam organizację.

Sprzątanie

Posprzątanie to jedna z podstawowych kwestii. Myślisz sobie zapewne, po co o tym wspominać? Tym bardziej, jeśli większość osób robi zdjęcia jeszcze przed chrztem, w trakcie chociażby ubierania malucha, więc logicznym jest to, że posprzątane być musi. Jeśli jednak masz większy budżet, możesz sobie pozwolić na wynajęcie sprzątaczki. Za ciebie pomyje okna, dokładnie wyczyści łazienki i zetrze kurze. Koszt zależy od wielkości mieszkania czy też domu. Jednak, sprzątanie zajmuje bardzo dużo czasu, szczególnie jeśli młodzi rodzice zabierają się za to sami przy małym dziecku.

Jedzenie

Jedzenie to drugi punkt, który zajmuje dużo czasu. Do zrobienia jest nie tylko obiad, ale również deser, przystawki. Nie można również zapomnieć o torcie. Niektórzy decydują się na samodzielne przygotowanie posiłków. Inni mają co pomocy babcie i ciocie. Jeśli jednak chcesz cieszyć się tym dniem bez wielu obowiązków, a tym bardziej bez stania nad garnkami, warto pomyśleć o firmach cateringowych jak foodpassion.pl. Masz do wyboru wiele możliwości. Możesz samodzielnie przygotować obiad, a zamówić same przystawki oraz desery i ciasta. Jeśli całość przedsięwzięcia chcesz komuś przekazać, możesz zamówić również obiad. Możliwe jest również zamówienie posiłków wraz z obsługą, która poda i posprząta. Jeśli masz do dyspozycji ogród, a chrzest odbywa się w porze ciepłej, możesz zamówić catering z grillem, którego na bieżąco ktoś obsługuje. Jak widzisz możliwości jest mnóstwo. Cena zależy od menu i liczby gości.

Dekoracje

Dekoracje to punkt równie ważny w czasie przyjęć typu chrzest. Nie warto przesadzać z ich ilością, a zatem warto pokusić się o samodzielne ich wykonanie. Nie musisz ich robić samodzielnie – po prostu kup je i udekoruj dom. Zdecyduj się na jeden lub dwa kolory przewodnie. Najczęściej, rodzice decydują się na połączenie różu z bielą lub błękitu z bielą, w zależności od płci dziecka. Dobierz serwetki, kwiaty na stół lub stroiki ze świecami. Jeśli chcesz, możesz pokusić się również o zakup balonów z helem, czy też girland. Pamiętaj również o torcie. Nie zapomnij kupić świeczek, pasujących do ciasta. Możesz również zdecydować się na race, lub sztuczne ognie w kształcie serduszka.

Oceń