Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Systemy sygnalizacji włamania Satel – informacje w pigułce
systemalarmowy

Systemy sygnalizacji włamania Satel – informacje w pigułce

Firma Satel specjalizuje się w projektowaniu i produkcji m.in. zaawansowanych systemów sygnalizacji włamania. Przedsiębiorstwo jest od lat znane na rynku wysokiej klasy urządzeń, charakteryzujących się wysoką skutecznością działania. Szeroki asortyment sprawia, że zarówno właściciele ogromnych budynków, jak i domów jednorodzinnych, z pewnością znajdą system, który w pełni zaspokoi ich wymagania. W ofercie producenta znajdziemy systemy sygnalizacji włamania w wersji Satel Perfecta, Satel Versa i Satel Integra. Czym wyróżniają się te urządzenia? Co warto o nich wiedzieć przed wyborem konkretnego rozwiązania?

Dlaczego w ogóle warto inwestować w systemy sygnalizacji włamania Satel?

Wszystkie urządzenia i akcesoria sygnowane logiem Satel, zanim trafiły na rynek, przeszły skrupulatne testy i zostały poddane rygorystycznym próbom. Dopiero w przypadku gdy wszystko zostanie zakończone pozytywnie, wówczas zaczyna się sprzedaż. Takie podejście sprawia, że odbiorca otrzymuje w pełni dopracowany, niezawodny i przede wszystkim skuteczny produkt. Urządzenia firmy Satel są sprzedawane w wielu krajach, w których wykorzystuje się je jako element ochrony wartościowego mienia.

homesecurity

Intuicyjne systemy sygnalizacji włamania Satel Perfecta

Czym wyróżnia się system Satel Perfecta? Przede wszystkim łatwym użytkowaniem i intuicyjną konfiguracją. W skład zestawu wchodzą urządzenia, dzięki którym można szybko stworzyć niezawodną instalację. Jej zadaniem jest powiadomienie właściciela, zarządcy budynku, operatora lub innych uprawnionych osób o włamaniu.

Systemy sygnalizacji włamania Satel Perfecta mogą być sterowane za pośrednictwem intuicyjnej aplikacji Perfecta Control. Oprogramowanie jest dostępne na urządzenia mobilne. Wystarczy je pobrać, przejść krótki proces konfiguracji i zdalnie zarządzać całym systemem. 

Dzięki wykorzystaniu GPRS, użytkownik może w każdej chwili kontrolować strefy, a także wszystkie wyjścia i wejścia.

Rozbudowane systemy sygnalizacji włamania Satel Versa

Kolejny z serii systemów nosi nazwę Versa. Jego główne zalety to uniwersalność, skuteczność i przede wszystkim szerokie możliwości konfiguracyjne. System jest wyposażony aż w 15 wejść, a także w 4 w pełni konfigurowalne wyjścia, które użytkownik może indywidualnie zaprogramować. Ponadto producent udostępnił możliwość powiększenia liczby wyjść do 30. Opisywany system może jednocześnie pracować w dwóch strefach, które są całkowicie niezależne od siebie.

Sterowanie systemem sygnalizacji włamania Satel Versa odbywa się za pośrednictwem manipulatora, intuicyjnego w użyciu pilota, a także komputera z zainstalowanym oprogramowaniem.

Zaawansowane systemy sygnalizacji włamania Satel Integra

System Integra, a dokładniej jego centrala, ma aż 128 wejść i 128 w pełni konfigurowalnych wyjść. Dzięki nim, można w łatwy sposób zaprogramować do 32 w pełni niezależnych od siebie, tak zwanych, podsystemów. Dodatkowo, możliwość zapisania do 22527 zdarzeń sprawia, że wszystkie sytuacje zostaną zarchiwizowane i w razie konieczności można do nich błyskawicznie wrócić.

Systemy sygnalizacji włamania Satel Integra mogą być sterowane i programowane nie tylko za pośrednictwem manipulatorów, ale również klawiatur strefowych. Z kolei do zdalnego sterowania można wykorzystywać łatwe w obsłudze i intuicyjne piloty, urządzenia mobilne z zainstalowaną aplikacją bądź komputery.

Satel Integra doskonale sprawdzi się w profesjonalnych systemach alarmowych, których częścią są sensory ruchu, charakteryzujące się wysoką czułością i sygnalizatory alarmowe. Ponadto system współpracuje także z różnorodnymi modułami, których głównych zadaniem jest rozszerzenie funkcjonalności.

Oceń