Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak pielęgnować cerę naczynkową?

Jak pielęgnować cerę naczynkową?

Właścicielki cery naczynkowej mają widoczne „pajączki”, które powstają na skutek rozszerzania się oraz pękania naczyń krwionośnych. Ogólnie osoby z tym typem posiadają jeszcze szereg innych problemów skórnych. Jak pielęgnować cerę naczynkową? Podpowiadamy!

Cechy cery naczynkowej

Cera naczynkowa charakteryzuje się widocznymi „pajączkami”. Co to takiego? To rozszerzające się, a potem pękające naczynia krwionośne. Do tego skóra jest bardzo delikatna i dość cienka. Co więcej niezwykłe wrażliwa na zmiany temperatur, a także na inne czynniki, takie jak klimatyzacja. Dlatego tak często odczuwalne jest pieczenie, swędzenie, efekt ściągnięcia, a nawet widać pojawiające się i znikające rumieńce. Mogą je nasilać używki, ostre przyprawy, stres, wysiłek fizyczny, ponadto ciąża i przyjmowanie antykoncepcji.

Cera naczynkowa pielęgnacja

Nie da się ukryć, że cera naczynkowa wymaga specjalnej pielęgnacji. Delikatny i podatny na uszkodzenia naskórek źle reaguje na agresywne zabiegi. Postaw na profesjonalne kosmetyki do cery naczynkowej o lekkiej formule, albo na preparaty do skóry wrażliwej. Tylko w ten sposób zapobiegniesz zaczerwienieniom, a także zmniejszysz „pajączki”. Znajdziesz takie preparaty w ofercie marki ZIAJA. Linia ulga dla skóry wrażliwej – wzmacnia naczynka krwionośne, podobnie jak linia phytoaktiv stworzona z myślą o delikatnej cerze z „pajączkami”. Istnieje też ZIAJA MED, czyli profesjonalna kuracja naczynkowa. W każdej z nich jest kilkanaście środków kosmetycznych do kompleksowego dbania o twarz.

Kosmetyki do cery naczynkowej to przede wszystkim kremy na noc i na dzień. Przed ich nałożeniem rano oraz wieczorem przemywaj twarz łagodzącym tonikiem. On oczyści naskórek, do tego przygotuje go do kolejnych etapów pielęgnacyjnych. Wykonuj też maski wzmacniające, na przykład żelową z linii ZIAJA phytoactiv. Wystarczy stosować ją 1-2 razy w tygodniu dla uzyskania zadowalającego efektu.

Kosmetyki do cery naczynkowej

Kluczowa w przypadku delikatnej skóry z tendencją do rumieńców jest ochrona przed promieniami UV, dlatego kosmetyki do cery naczynkowej muszą posiadać filtr z zakresu UV-A i UV-B. Korzystajmy z tych produktów przez cały rok, ale zimą stawiajmy na tłustsze wersje, które dodatkowo zabezpieczą nas przed trudnymi warunkami atmosferycznymi oraz skutkami korzystania z klimatyzacji. Filtry są ukryte nie tylko w klasycznych kremach ZIAJA, ale także w delikatnie koloryzującym preparacie CC.

Właścicielki cery naczynkowej muszą zdecydować się na kurację łagodzącą. W składzie tych preparatów powinny się zatem znaleźć delikatne środki, takie jak alantoina, ponadto witaminy – E, C, a także prowitamina B5, czy D-panthenol. Dlaczego? Nawilżą one skórę, złagodzą efekt zaczerwienienia, zregenerują i zmniejszą widoczność „pajączków”, do tego ograniczą ich pękanie. Przy systematycznym stosowaniu odczujesz zwiększoną odporność naczynek krwionośnych.

Oceń