Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jaki prezent kupić dziewczynie na Walentynki?
adobestock

Jaki prezent kupić dziewczynie na Walentynki?

Zbliżają się Walentynki i zastanawiasz się, jaki prezent sprawić swojej dziewczynie? Pomysłów jest wiele, ale jednym z najciekawszych może być dobra książka. Poniżej prezentujemy listę powieści, które warto kupić dziewczynie z okazji Święta Zakochanych.

“Moje miejsce na ziemi” – J. Daniels

Napisana przez J. Daniels książka “Moje miejsce na ziemi” stanowi pierwszą część serii “Alabama Summer”. Główną bohaterką powieści jest Mia Corelli, która wraca na wakacje do Alabamy. Jej celem jest spędzenie tego czasu ze swoją najlepszą przyjaciółką z dzieciństwa – Tessą Kelly. Istnieje jednak pewien problem, a jest nim Benjamin Kelly, czyli brat Tessy oraz chłopak, z którym straciła dziewictwo. Mia, która zapamiętała go jako osobę okrutną i nieprzyjemną, szczerze go nienawidzi. Jednak z czasem dociera do niej, że nie potrafi bez niego żyć.

“Współlokatorzy” – B. O’Leary

“Współlokatorzy” to ciekawa historia miłosna, napisana przez Beth O’Leary, dla której była to pierwsza książka. Historia opowiada o Tiffy oraz Leonie. Oboje dzielą mieszkanie, chociaż nigdy się nie spotkali. Leon pracuje nocami w hospicjum, a Tiffy w ciągu dnia w wydawnictwie. Kontakt ze sobą utrzymują przy pomocy samoprzylepnych karteczek. Z czasem zaczyna się między nimi budować interesująca relacja.

“Dziewięć kobiet, jedna sukienka” – Jane L. Rosen

Książka Jane L. Rosen “Dziewięć kobiet, jedna sukienka” opowiada historię pewnej sukienki, która łączy ścieżki dziewięciu różnych kobiet. Każda z nich po założeniu owej sukienki odkrywa, że jej życie odmieniło się na lepsze.

“Małe kobietki” – Louisa May Alcott

Akcja powieści “Małe kobietki” autorstwa Louisy May Alcott dzieje się w latach sześćdziesiątych XIX wieku w Ameryce. Marmee jest nowoczesną matką, która mieszka razem z czterema córkami w Orchard House. Meg, Jo, Beth oraz Amy starają się prowadzić interesujące życie, pomimo ciągłego braku pieniędzy. Tęsknią również za ojcem, który walczy w wojnie secesyjnej.

“Przepiórki w płatkach róży” – Laura Esquivel

Powieść Laury Esquivel “Przepiórki w płatkach róży” to historia o zakazanej miłości. Główna bohaterka, Tita według meksykańskiej tradycji nie może wyjść za mąż, a jej przeznaczeniem jest zostać główną kucharką w domu. Dziewczyna jest zakochana w chłopaku o imieniu Pedro. Pewnego razu dostaje od niego róże. Postanawia wykorzystać je w potrawie, aby móc wyjawić ukochanemu swoje uczucia.

Nie ma chyba lepszego prezentu na Święto Zakochanych dla dziewczyny niż wręczenie jej fascynującej lektury. Sprezentuj dziewczynie książkę na Walentynki, wybierając jedną z powyższych propozycji, i zaskocz ją podarunkiem z duszą, który zostanie z nią na dłużej!

Oceń