Together Magazyn » Aktualności » Charytatywne puzzle uczniów z programu „Siatkarz z klasą”

Charytatywne puzzle uczniów z programu „Siatkarz z klasą”

Uczniowie z ośmiu szkół, które uczestniczą w programie „Siatkarz z klasą”, realizują w trakcie sezonu PlusLigi różne wyzwania. Przed Świętami ich zadaniem było… zaprojektowanie puzzli! Niepowtarzalne pomysły na 1200 sztuk mini puzzli przełożyła firma Trefl SA, a dzieci w trakcie przedświątecznych starć LOTOSU Trefla do ich nabycia namawiały kibiców żółto-czarnych. Zebrany dochód przeznaczą na cel charytatywny.

Program „Siatkarz z klasą” w tym sezonie ma już swoją trzecią odsłonę. Po sukcesach pierwszej i drugiej edycji akcja została rozszerzona o kolejne szkoły. Na początku września do weteranów programu – Wojciecha Grzyba, Piotra Gacka i Bartosza Gawryszewskiego, którzy wciąż spotykają się z dziećmi odpowiednio z SP 8, SP 81 i SP 77 w Gdańsku – dołączyli debiutanci: Michal Masny, Szymon Romać, Miłosz Hebda, Damian Schulz i Fabian Majcherski. Pod ich opiekę trafiły kolejno: klasa IIIB z SP 58 na Suchaninie, IVB z SP 16 na Oruni, IVE z SP nr 85 na Jasieniu, IVA z SP nr 89 na Żabiance i VIA z SP 9 w Sopocie. Ta ostatnia placówka jest pierwszą przyjętą do programu szkołą spoza Gdańska.

W ramach pierwszego zadania dzieci projektowały koszulki, w których dopingują LOTOS Trefl z trybun ERGO ARENY, a także w których siatkarze spotykają się z uczniami w szkołach. Przed Świętami natomiast młodzi kibice mieli za zadanie przygotowanie niepowtarzalnych puzzli. Projekty dzieci na prawdziwe mini puzzle przełożyła firma Trefl SA – jeden z patronów programu. W sumie wyprodukowano ich 1200 sztuk. Podczas grudniowych starć siatkarzy uczniowie dystrybuowali je wśród kibiców gdańskiego zespołu. Klasa, która uzbierała największy dochód, zadecyduje, na jaki cel charytatywny zostaną przekazane wszystkie środki zgromadzone podczas tego wyzwania przez uczniów ośmiu szkół.

Program „Siatkarz z klasą” ma rozwijać w dzieciach wartości, którymi według LOTOSU Trefla Gdańsk należy kierować się w życiu – są to m.in. pomoc innym i zaradność. Zadanie zaprojektowania puzzli i ich dalszej dystrybucji oraz zbierania środków na cel charytatywny właśnie te dwie cechy w dzieciach rozbudzało – mówi Justyna Gdowska, rzecznik prasowy LOTOSU Trefla Gdańsk.

Obecnie klasy liczą zebrane środki, a cel, na który je przekażą, zostanie wybrany na początku nowego roku. – My już podsumowaliśmy, ile zebraliśmy pieniędzy, ale nie możemy tego zdradzić, dopóki wszystkie klasy nie policzą środków. Czekamy na relację konkurencji i wtedy odkryjemy rąbek tajemnicy, ale już teraz mogę powiedzieć, że zdecydowanie efekty przerosły nasze oczekiwania – podsumowuje Rafał Mokrzycki, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Gdańsku.

Program realizowany jest pod patronatem Grupy LOTOS SA, Trefla SA oraz Prezydenta Miasta Gdańska.

Zapraszamy do oglądania materiału video – https://www.youtube.com/watch?v=Nhr7seoJjDw&feature=youtu.be.

Oceń