Together Magazyn » Aktualności » Przepis na niezapomnianą wycieczkę rodzinną za granicę

Przepis na niezapomnianą wycieczkę rodzinną za granicę

Gdy wspominamy czasy dzieciństwa, często przychodzą nam na myśl wspólne wyjazdy z rodzicami i przygody, które towarzyszyły takim eskapadom. Nic dziwnego, że podobne wrażenia chcemy zapewnić również naszym dzieciom. Obecnie jest to znacznie łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej, a w wyborze rodzinnych wyjazdów pomagają wykwalifikowani specjaliści.

Kiedy w podróż z dziećmi?

Niektórzy rodzice są zdania, że im wcześniej, tym lepiej. Inni z kolei wolą poczekać, aż ich pociechy nieco dorosną. Wprawdzie podróżowanie z bardzo małymi dziećmi może się wiązać z różnymi niedogodnościami, niemniej z pewnością przyczynia się do budowania pozytywnych relacji i więzi w rodzinie. Warto również wspomnieć o tym, że w wielu wypadkach najmłodsze dzieci podróżują za darmo lub za symboliczną opłatą. To samo dotyczy ich pobytu w hotelach i pensjonatach. Poza tym większość ośrodków turystycznych jest doskonale przygotowana na wizyty rodzin z małymi dziećmi. Często można nieodpłatnie wynająć niezbędny sprzęt, taki jak podgrzewacze do butelek, wanienki, materace, a nawet łóżeczka. Niekoniecznie zatem musimy czekać ze wspólnym wyjazdem do czasu aż dziecko dojrzeje i będzie w pełni samodzielne.

Na co zwrócić uwagę?

Odpowiedź wydaje się prosta: na to, aby wyjazd był przede wszystkim czasem relaksu i dla dorosłych, i dla dzieci. Jeśli planujemy wczasy w formie stacjonarnej, a atrakcje będą ograniczały się głównie do pobytu na pobliskich plażach, warto sprawdzić, czy dzieci nie będą w tym czasie narzekać na nudę. W wielu ośrodkach turystycznych znajdziemy doskonałą bazę hotelową, która jest tworzona również z myślą o dzieciach. Baseny ze zjeżdżalniami, animacje, place zabaw, gry i zabawy ruchowe, pokoje rozrywek, przejażdżki po okolicy – to wszystko powinno umilić pobyt najmłodszym turystom, którzy niekoniecznie muszą być zachwyceni perspektywą całodziennego leniuchowania na leżaku. Ważne mogą być także inne detale, takie jak wyżywienie dostosowane do potrzeb dzieci. Niektóre ośrodki zagraniczne zatrudniają polskich animatorów, którzy mają doskonały kontakt z dziećmi i dbają o niezapomniane wrażenia. Z kolei część hoteli oferuje – najczęściej odpłatnie – także opiekę niani.

Na co się zdecydować?

Na rynku nie brakuje ciekawych ofert dla rodzin z dziećmi. Niemniej jeśli nie znamy zaufanego miejsca, do którego chcemy się udać, czasami na miejscu może nas czekać rozczarowanie. To byłoby najgorsze z możliwych rozwiązań. Jak można go uniknąć? Wystarczy zaufać specjalistom z Biura Podróży Bliss, którzy zajmują się doradzaniem w doborze rodzinnych wycieczek. Bez problemu wskażą nam oni, które hotele zagraniczne są najlepiej przystosowane do przyjmowania rodzin z dziećmi. Możemy zatem uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, a dodatkowo wybrać najtańszą z możliwych ofert. Biuro Podróży Bliss, dzięki doświadczeniu i współpracy z najlepszymi touroperatorami, gwarantuje, że nasza wycieczka będzie udana, a do kraju przywieziemy wyłącznie pozytywne wspomnienia, i to na długie lata!

Biuro Podróży Bliss
Osiedle Garnizon
ul. Słonimskiego 1/67
80–280 Gdańsk-Wrzeszcz
Pon. – pt.: 10.00–18.00
Sob.: 10.00–14.00
tel. 58 710 40 75
faks: 58 719 67 48
biuro@blisspodroze.pl
www.blisspodroze.pl

Oceń