Together Magazyn » Aktualności » Siatkarz szuka klasy!

Siatkarz szuka klasy!

Uwaga, uwaga, klasa dla siatkarza poszukiwana! W sezonie 2016/2017 LOTOS Trefl Gdańsk rozszerza program „Siatkarz z klasą”, w ramach którego zawodnicy biorą pod swoje skrzydła uczniów trójmiejskich szkół podstawowych. Trwają poszukiwania dwóch najbardziej kreatywnych, zwariowanych i pełnych energii klas z Sopotu i Gdyni, które chciałyby dołączyć do akcji. Siatkarskie emocje i miliony uśmiechów są tutaj zestawem gwarantowanym!

Z początkiem września wystartuje trzecia już edycja programu LOTOSU Trefla „Siatkarz z klasą”. Tym razem w akcji udział weźmie ośmiu zawodników – Piotr Gacek, Bartosz Gawryszewski, Wojciech Grzyb, Damian Schulz, Miłosz Hebda, Fabian Majcherski, Michal Masny i Szymon Romać – oraz osiem klas z trójmiejskich szkół podstawowych, w tym sześć z Gdańska. Obecnie trwają poszukiwania dwóch chętnych placówek – po jednej z Gdyni i Sopotu. Do współpracy zapraszamy wszystkich nauczycieli i uczniów, którzy uwielbiają sport (będziemy się regularnie widywać podczas meczów), nie mają nic przeciwko nowym wyzwaniom (siatkarze będą mieć dla Was niecodzienne zadania) oraz których codziennie rozpiera energia!

O „Siatkarzu z klasą” słów kilka

Projekt „Siatkarz z klasą” został przeprowadzony w wersji pilotażowej w roku szkolnym 2014/2015. Środkowy LOTOSU Trefla Gdańsk, Wojtek Grzyb, objął patronatem klasę ze Szkoły Podstawowej nr 8 na gdańskim Chełmie. Program ten był częścią akcji społecznej organizowanej przez Wojewodę Pomorskiego „My na Pomorzu”. Uczniowie Ve zrealizowali projekt „Dobry kibic- a kto to”, którego zasięg objął ponad trzy tysiące osób, a klasa zajęła pierwsze miejsce, zdobywając dla szkoły nową pracownię komputerową oraz tablety jako nagrody indywidualne dla wszystkich zaangażowanych osób.

W minionym sezonie (2015/2016) projekt rozrósł się do sześciu siatkarzy, sześciu klas i sześciu szkół. Już nie tylko Wojtek Grzyb, ale również Bartek Gawryszewski, Mateusz Czunkiewicz, Piotr Gacek, Murphy Troy oraz Marco Falaschi „dorobili się” swoich klas, a do programu wprowadzone zostały elementy zarówno współpracy, jak i współzawodnictwa między klasami. Nadrzędnym celem całorocznego programu było przekazanie dzieciom najlepszych wartości, którymi według LOTOSU Trefla Gdańsk należy kierować się w życiu. Są to m.in. rozwój, ambicja, ciężka praca, uczciwość, działanie zgodnie z zasadami fair-play, pomoc innym, a także pozytywna rywalizacja. Uczniowie otrzymywali od zawodników różne zadania, m.in. budowali siatkarzy w skali 1:1, przebierali siebie i szkoły za bajkowe krainy, a także projektowali koszulki, w których przez cały sezon dopingowali LOTOS Trefl z trybun ERGO ARENY. Siatkarze odwiedzali z kolei swoich podopiecznych w szkołach, spędzając razem wigilię, czy świętując rozpoczęcie roku szkolnego.

W nadchodzącym sezonie program będzie się dalej rozrastać, a do akcji dołączą zarówno nowi zawodnicy, jak i nowe szkoły. Zadania, które będą stawiane uczniom są na razie tajemnicą, ale na pewno będą pobudzać kreatywność, a także rozwijać wiele innych wartości.

Jak zgłosić swoją klasę?

Do programu może się zgłosić każda chętna klasa ze szkół podstawowych w Sopocie i Gdyni. Już teraz możecie się wykazać kreatywnością i przygotować wierszyk/filmik/pracę plastyczną/cokolwiek, co przyjdzie Wam do głowy i przekona nas, że to Wy przez cały sezon będziecie się wykazywać się zapałem, zaangażowaniem i z ogromnymi uśmiechami na twarzach będziecie podchodzić do kolejnych wyzwań, a także spotkań z nami podczas meczów w ERGO ARENIE. Swoje zgłoszenia oraz wszelkie pytania kierujcie do Kasi Szumowskiej (k.szumowska@lotostrefl.pl, tel. 533716610). Na Wasze zgłoszenia czekamy do środy, 24 sierpnia!

W ostatnim tygodniu przed rozpoczęciem roku szkolnego zawodnicy wylosują swoje klasy na kolejne 10 miesięcy, a o tym, czy będziemy się widywać w nadchodzącym sezonie oraz kto zostanie Waszym siatkarskim opiekunem, dowiecie się podczas rozpoczęcia roku – w końcu wszyscy lubią niespodzianki!

Oceń