Together Magazyn » Styl życia » Agata Młynarska – rozmowa z Magazynem Together

Agata Młynarska – rozmowa z Magazynem Together

Paulina Marwińska: Jest Pani Kawalerem Orderu Uśmiechu, działa Pani również w akcjach charytatywnych na rzecz dzieci. Jest pani honorowym ambasadorem Fundacji „Przyjaciółka” i w Fundacji „ Dziecięca Fantazja”, wspiera Pani również akcję „I ty możesz zostać św. Mikołajem”. Skąd w Pani tyle chęci do pomocy, tyle energii? I czy warto pomagać?

Agata Młynarska: Pomagam dlatego, że lubię. Sprawia mi to ogromną przyjemność. Uważam, że to wzbogaca człowieka pod każdym względem. Ale robię to również dlatego, że wiem o tym, iż dobro zawsze wraca. Można więc powiedzieć, że ma to też wymiar trochę egoistyczny – robię to dla siebie. Oczywiście przede wszystkim jednak dla innych, no i dlatego, że może dzięki mojej osobie pewne akcje i przedsięwzięcia będą bardziej widoczne, mocniej nagłośnione.

P.M: Czy Pani zdaniem dorośli mogą się czegoś nauczyć od dzieci?

A.M.: Jak najbardziej! Uważam, że najważniejsze jest to, aby umieć słuchać dzieci, mieć do nich ogromny szacunek i poważanie oraz nie bagatelizować tego, co mówią.

P.M: Jest Pani dyrektorem programowym festiwalu Zatoka Kobiet, który odbędzie się 7–8 marca w Sopocie. Wspiera Pani kobiety, dzieli z nimi swoim doświadczeniem. Jaki jest cel i skąd się wziął pomysł na takie przedsięwzięcie?

A.M.: Już w 2012 roku zorganizowałam duży festiwal w Łodzi pt. „Teraz One” i zobaczyłam, jak szalenie kobiety potrzebują takich kreatywnych, twórczych inspiracji, biorących się ze spotkań z osobami, które są znane i mają ogromne osiągnięcia w dziedzinach, na przykład, kultury, sportu, biznesu czy gospodarki oraz mogą się podzielić swoim doświadczeniem. Kiedy zwróciła się do mnie Fundacja Zatoka Sztuki z propozycją, żeby zrobić taki festiwal w ubiegłym roku, to się bardzo ucieszyłam. W tym roku postanowiłyśmy działać jakby jeszcze szerzej i intensywniej – zrobić to z jeszcze większym rozmachem. Są warsztaty, spotkania, panele… Do tego festiwalu zaprosiłam naprawdę znakomite kobiety, które będą się dzielić swoim doświadczeniem, a my ich będziemy mogły posłuchać. Będą się spotykać z wszystkimi Paniami. Myślę, że ogromną wartość mają spotkania, na przykład, z Panią Jolantą Kwaśniewską, Kasią Figurą, z Panią Henryką Krzywonos czy też z Mają Sablewską lub Iloną Łepkowską. Firmuję ten festiwal jako redaktor naczelna magazynu „Skarb” i właśnie w „Skarbie” przedstawiamy takie bohaterki, pokazujemy tę wszechstronność kobiecości.

P.M.: Czyli dzięki temu kobiety mają taką motywację do rozwoju i dalszego działania?

A.M.: Tak, taki jest nasz cel, aby kobiety mogły dostać ten zastrzyk siły, rozwoju. Żeby mogły się czegoś mądrego i fajnego dowiedzieć, bo nie ma nic lepszego niż rozmowa z kimś ciekawym, mądrym – to jest zawsze inspirujące.

P.M.: Czy mamy, które były przez dłuższy czas na urlopie macierzyńskim, również mogą wziąć udział w tym wydarzeniu?

A.M.: To jest otwarte wydarzenie – każdy wśród warsztatów, paneli i spotkań znajdzie coś dla siebie. Wieczorem w sobotę jest recital Stanisławy Telmińskiej, a w niedzielę – spektakl Joanny Szczepkowskiej, więc dwie propozycje artystyczne z najwyższej półki.

P.M.: Organizowała Pani już wcześniej takie wydarzenia. Czy coś szczególnego z minionych lat zapadło Pani w pamięć?

A.M.: Najbardziej zapadły mi w pamięć takie najprostsze, najzwyklejsze spotkania z kobietami, które dziękowały i mówiły, że dzięki temu znajdują siłę do walki o same siebie. To sprawia, że mogą jakoś się zastanowić nad życiem i może coś zmienić. To jest najbardziej wartościowe i takie są nasze założenia.

P.M.: Co chciałaby przekazać Pani trójmiejskim rodzinom?

A.M.: Chciałabym zaprosić na festiwal i powiedzieć, że jest on otwarty dla wszystkich. Całe rodziny mają możliwość, żeby coś dla siebie znaleźć. Życzę im dobrego humoru, szczęścia i powodzenia!

Organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Zatoka Sztuki, która organizuje Festiwal już po raz trzeci, po raz drugi wraz z Agatą Młynarską.

Zatoka Sztuki, Al. F. Mamuszki 14, 81-718 Sopot

WSTĘP NA FESTIWAL ZATOKA KOBIET JEST BEZPŁATNY

Karnet na biletowane wydarzenia artystyczne (recital Stanisławy Celińskiej oraz spektakl „ADHD i inne cudowne zjawiska- wykład nieprzewidywalny” Joanny Szczepkowskiej) można nabyć na stronie : http://www.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=17102

Oceń