Together Magazyn » Aktualności » Żegnamy 2016 rok w wystrzałowym stylu

Żegnamy 2016 rok w wystrzałowym stylu

Jeszcze nie wiemy, co nam przyniesie 2017 rok. Wśród wielu życzeń jedno, które pojawia się wyjątkowo często, zasługuje na szczególną uwagę: „oby nie był gorszy od minionego”. Póki co, nadchodzi wielkimi krokami czas hucznych pożegnań starego roku. Podpowiadamy Wam, jak spędzić ten wyjątkowy wieczór.

Pod chmurką

Tysiące gdańszczan będzie świętować nadejście Nowego Roku na Targu Węglowym, gdzie od godz. 22.00 będzie trwał Koncert Sylwestrowy. To już kolejna edycja popularnej imprezy współorganizowanej przez Scenę Muzyczną Gdańskiego Archipelagu Kultury i Miasto Gdańsk. Gwiazdą tegorocznego koncertu będzie formacja Big Cyc. Tradycyjnie już po koncercie życzenia noworoczne złożą przedstawiciele władz miasta. A jeśli mówimy o wystrzałowej zabawie – o północy w niebo wystrzelą setki sztucznych ogni. Scenariusz pokazu fajerwerków jest już przygotowywany od kilku tygodni przez profesjonalną firmę pirotechniczną – należy zatem się spodziewać spektakularnych efektów!

Godzinę wcześniej, punktualnie o 21.00, wystartuje na Skwerze Kościuszki plenerowy Sylwester w Gdyni. Główną gwiazdą muzyczną będzie Dawid Podsiadło, który wystąpi wraz z zespołem. Sylwestrową zabawę umilą również Fisz Emade Tworzywo, prezentując materiał z najnowszej płyty. Wystąpi też trójmiejski zespół Gentleman. Goście imprezy będą wspólnie odliczać czas do północy, a później noworoczne życzenia przekaże przekaże prezydent Gdyni. Cześć muzyczną poprowadzi DJ Ricardo, a konferansjerem będzie Kamil Wicik – dziennikarz muzyczny. Podobnie jak w Gdańsku, tutaj również postawiono na wystrzałową zabawę, nie zabraknie więc pokazu fajerwerków. Do dyspozycji gości będzie strefa gastonomiczno-rekreacyjna.

W Sopocie nie odbędzie się klasyczna, zorganizowana impreza sylwestrowa, co jednak nie powinno oznaczać pustek w kurorcie. Wprost przeciwnie – każdego roku przybywają tutaj setki imprezowiczów, którzy wystrzałowo świętują nadejście Nowego Roku. I tym razem będzie ku temu sposobność. Kąpielisko Morskie Sopot zorganizuje pokaz fajerwerków, który obędzie się na plaży przy molo. W poprzednich latach wielokrotnie były to udane i radosne imprezy, a słynny sopocki pomost jest wręcz kultowym miejscem noworocznej zabawy.

Coś dla młodszych imprezowiczów

Sylwester pod chmurką ma swoje uroki, chociaż każdy rodzic wie, że kilkugodzinny pobyt na świeżym powietrzu, w głośnej i swobodnej atmosferze, może być dość uciążliwy dla najmłodszych dzieci. Konieczność sprawowania opieki nad dziećmi, również w Sylwestra, sprawia, że niektórzy rodzice całkowicie rezygnują z zabawy albo ograniczają się do skromnych domówek. Od pewnego czasu można jednak pogodzić obowiązki rodzicielskie ze świętowaniem nadejścia Nowego Roku. Dorośli mają swoje bale i prywatki, a dzieci – własne imprezy. Można też wybrać opcję imprezy rodzinnej, na której wszyscy będą się dobrze bawić.

W tym roku Loopy’s World zaprasza na Sylwestra Superbohaterów. Najmłodsi imprezowicze będą się bawić na przebieranej imprezie, korzystać z animacji i wielu innych atrakcji. Zabawa może potrwać od godz. 19.00 nawet do godz. 12.00 1 stycznia i jest przeznaczona dla dzieci od szóstego roku życia.

Z kolei gdyński Coco Cafe Club & Restaurant zaprasza całe rodziny na Bajkowego Sylwestra. Impreza, która potrwa w godzinach 18.00–1.00 jest dedykowana dzieciom od 4 lat. W programie przewidziano m.in. gry, konkursy, zabawy i pamiątkowe zdjęcia. Czas będzie można spędzać przy specjalnie dobranej muzyce dla dzieci i przygotowanym na tę okazję rodzinnym menu.

O czym trzeba pamiętać?

Podczas powitania Nowego Roku łatwo o chwilę zapomnienia. Jednak rodzice zawsze powinni zachowywać się odpowiedzialnie, niezależnie od okoliczności. Podczas zabawy sylwestrowej w plenerze poszybują w niebo tysiące fajerwerków. Wiele dzieci emocjonuje się już samą myślą o odpalaniu sztucznych ogni. Nie ulegajmy jednak ich namowom i nigdy im na to nie pozwalajmy. Zbyt późne oddalenie się od zapalonego lontu może się skończyć tragicznie.

Jeśli posługujemy się fajerwerkami, które przypominają race świetlne, pamiętajmy, że po ich wystrzeleniu następuje znaczący odrzut; nie wolno ich zatem kierować w stronę drzew czy budynków. W momencie odpalenia racy trzeba ją umieścić na stabilnym podłożu. Nigdy nie ufajmy intuicji i doświadczeniu – zawsze przed użyciem fajerwerków dokładnie przeczytajmy instrukcję obsługi; producenci mają obowiązek jej zamieszczenia w widocznym miejscu. Najtańsze fajerwerki niekoniecznie muszą być najlepsze. Zrezygnujmy też z używania petard hukowych – nie tylko nie są efektowne, ale i mogą być niebezpieczne.

Życzymy Wam wszystkim zdrowej, bezpiecznej i niezapomnianej zabawy sylwestrowej!

Oceń