Together Magazyn » Zdrowie » Catering dietetyczny 3 posiłki
cateringdietetycznyposilki

Catering dietetyczny 3 posiłki

Większość dietetyków od wielu lat twierdziła, że najzdrowiej jest spożywać 4-5 posiłków dziennie. Jeżeli jednak chcesz wprowadzić w organizmie stan ketozy, najlepiej jest spożywać trzy odpowiednio zaplanowane dania dziennie. Z tego powodu powstał catering dietetyczny 3 posiłki. Sprawdź więcej informacji na temat diety keto.

Catering dietetyczny — na czym polega dieta keto?

Typowa dieta ketogeniczna oznacza spożywanie trzech głównych posiłków dziennie. Mają one jednakową zawartość tłuszczu, białka, a także węglowodanów. Taki sposób odżywiania opiera się na zmianie sposobu odżywiania, który radykalnie wpływa na procesy metaboliczne zachodzące w organizmie człowieka. W cateringu dietetycznym keto węglowodany zostały całkowicie zastąpione przez tłuszcze. Teoretycznie powinny być one spożywane w małych ilościach przez człowieka. Zostało jednak dowiedzione, że paradoksalnie ich nadmiar w diecie nie powoduje przyrostu tkanki tłuszczowej. Jest wręcz przeciwnie. Taka sytuacja przyczynia się do jej redukcji w organizmie. Jest to tak zwana ketoza. 

Catering dietetyczny 3 posiłki — zasady

Jak wspomnieliśmy, podstawowe założenie cateringu dietetycznego 3 posiłki opartego o wysoką zawartość tłuszczy jest wyeliminowanie węglowodanów. Pojawić może się za to sporo produktów, które zawierają duże zawartości tłuszczu. Wymienić można w tym przypadku na przykład:

  • oleje,
  • ryby,
  • tłuste mięsa,
  • masło,
  • śmietanę,
  • orzechy.

Tłuszcze te powinny być najwyższej jakości. Najlepszymi są z kolei nienasycone. Ich źródłem są właśnie orzechy roślinne, nasiona, ryby oraz tran. 

Catering dietetyczny Trójmiasto — dla kogo dieta keto?

Dieta ketogeniczna ma szerokie zastosowanie. Doskonale sprawdza się nie tylko u osób, które chorują na padaczkę. Może przynieść doskonałe efekty także przy problemach zdrowotnych, takich jak między innymi:

  • zespół Draveta,
  • zespół Retta,
  • zespół Doose.

Ponadto wszystkie osoby, które mają problemy z nerkami, trzustką, wątrobą, mogą szybko poczuć się lepiej. Co ważne jednak catering dietetyczny w tej postaci doskonale sprawdza się jako dieta odchudzająca.

Catering dietetyczny 3 posiłki — efekty diety keto

Jednym z najczęściej spotykanych efektów diety ketogenicznej jest spadek masy ciała. Nie można jednak zapomnieć o pozytywnym wpływie cateringu dietetycznego na pracę serca, a także nerek i wielu innych narządów. Ponadto obniżony zostaje poziom cukru oraz cholesterolu. Za sprawą cateringu dietetycznego 3 posiłki zdecydowanie zmniejsza się ryzyko rozwoju cukrzycy, a także chorób sercowo-krążeniowych. 

Catering dietetyczny Keto — gdzie można go zamówić?

Sprawdzona firma, która oferuje dietę pudełkową, dostarcza ją do niemal każdego miejsca w Polsce. Nie będzie zatem żadnego problemu, aby zamówić catering dietetyczny Trójmiasto. Przekonaj się samemu i sprawdź dla przykładu catering dietetyczny Sopot. Wiele osób znad morza decyduje się również na catering dietetyczny Rumia. Tak naprawdę, jeśli wybierzesz usługodawcę, który zdobył uznanie na terenie całej Polski, gdziekolwiek jesteś, będziesz mógł zamówić dietę pudełkową. 

Catering dietetyczny 3 posiłki — podsumowanie

W niektórych przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie cateringu dietetycznego 3 posiłki. W sytuacji, gdy chcesz skorzystać z diety ketogenicznej, tak naprawdę jest to jedyne słuszne rozwiązanie. Na szczęście na terenie naszego kraju są usługodawcy, którzy oferują wysokiej klasy dietę pudełkową, która składa się właśnie z trzech dań. W przypadku podjęcia decyzji o przejściu na dietę keto szczególnie ważne jest, aby wybrać odpowiedniego jej dostawcę. 

Bez względu na to, czy poszukujesz cateringu dietetycznego w Trójmieście, czy innym zakątku Polski, sprawdzony usługodawca dotrze tam z Twoimi posiłkami. Dzięki wysokiej jakości jedzenia firmy rozwijają się i stale poszerzają zasięg swoich usług. Zastanów się zatem, czy catering dietetyczny 3 posiłki to rozwiązanie dla Ciebie. Firmy, które oferują dietę pudełkową, mają także rozwiązania z czterema lub pięcioma daniami. Wybierz najlepszą opcję dla siebie!

Oceń