Together Magazyn » Aktualności » Bezpieczne fototapety dla dzieci, czyli dekoracja z atestem

Bezpieczne fototapety dla dzieci, czyli dekoracja z atestem

Wystrój dziecięcego pokoju powinien być nie tylko ładny i przytulny, ale przede wszystkim bezpieczny dla naszej pociechy. Dobierając meble dbasz o to, aby zabezpieczyć ostre krawędzie i rogi, a kupując zabawki sprawdzasz czy nie posiadają niebezpiecznych elementów, które maluch mógłby połknąć. Jeśli więc chcesz zachować wszystkie środki ostrożności aranżując dziecięcy pokój warto wybrać bezpieczne fototapety dla dzieci. Dzięki nim osiągniesz nie tylko zachwycający efekt. Zyskasz także pewność, że ozdoba ta nie posiada żadnych toksycznych substancji niebezpiecznych dla zdrowia Twojej pociechy.

Dekoracja przyjazna maluchom

Fototapety dla dzieci ze zwierzętami, postaciami z kreskówek czy bajkowymi krajobrazami to znakomity sposób, aby ożywić wystrój i wprowadzić miły dla oka akcent. Jeśli chcesz zapewnić swojemu maluchowi najlepsze warunki do spania i zabawy, sięgnij po fototapety dla dzieci z odpowiednimi atestami, które gwarantują, że zarówno użyte przy produkcji materiały, jak i rodzaj druku, są bezpieczne dla zdrowia i przyjazne dla środowiska. I choć współcześnie większość fototapet drukowana jest za pomocą bezzapachowych tuszy na ekologicznych materiałach, atest firmy daje Ci pewność, że sięgnąłeś po najlepsze i najbezpieczniejsze na rynku fototapety dla dzieci.

Samoprzylepna tapeta, czyli zapomnij o bałaganie

Zaletą fototapety dla dzieci jest to, że pozwala w niezwykle krótkim czasie diametralnie odmienić wygląd pokoju. Dzięki szerokiej ofercie wzorów dostępnych w sklepach internetowych nie musisz nawet wychodzić z domu, aby dokonać zakupu. Wystarczy, że poświęcisz kilka minut podczas popołudniowej drzemki Twojego malucha, aby paroma kliknięciami myszki wybrać tapetę i zamówić ją do domu. Najlepszym rozwiązaniem są samoprzylepne fototapety dla dzieci 3D, które nie potrzebują kleju.

Montaż takich tapet jest … dziecinnie prosty i niezwykle bezpieczny. Nie musisz się obawiać, że rozlejesz klej, a jego toksyczny zapach będzie trudny do wywietrzenia. Ograniczasz także ilość przygotowań do absolutnego minimum. Jedyne bowiem, co musisz zrobić, to zdjąć folię zabezpieczającą i przykleić wzór w wybranym przez siebie miejscu. Nie ma więc mowy o bałaganie i nieporządku, który później trzeba posprzątać. Całość metamorfozy zajmuje zaledwie kilka chwil, a Twoje dziecko może od razu wejść do pokoju i zobaczysz efekty Twojej pracy.

13

https://myloview.pl/fototapety/wg-wnetrz/pokoj-dzieciecy/

Do wyboru, do koloru

Skoro wiemy już, że fototapety dla dzieci z bajek są bezpieczne dla zdrowia, a ich montaż to czysta przyjemność, warto poświęcić trochę czasu na wybór właściwego wzoru. Przeglądając szeroki wachlarz tapet dostępnych w sklepach internetowych można dostać zawrotu głowy i całkowicie się pogubić. Zabawne zwierzaki, postaci z kreskówek, księżniczki, piraci, morskie stwory czy kosmiczne galaktyki – pewnie nie zdawałeś sobie sprawy, że wybór tej jednej fototapety może być aż takim wyzwaniem. Sięgając po konkretny wzór warto kierować się kilkoma wytycznymi, które ułatwią podjęcie najlepszej decyzji.

  • Jeśli pokój Twojego malucha jest niewielki i chciałbyś go powiększyć, sięgnij po fototapety dla dzieci 3D z efektem trójwymiarowości. Efekt głębi na tapecie sprawi, że sypialnia zyska optycznie kilka dodatkowych metrów kwadratowych.

  • Jeśli Twoje dziecko ma hobby, interesuje się sportem lub przyrodą, to koniecznie znajdź wzór tapety, który będzie odpowiadać jego zainteresowaniom. Jeśli pociecha marzy o tym, aby zostać weterynarzem, fototapety dla dzieci ze zwierzętami będą strzałem w dziesiątkę.

  • Dokonując zakupu uwzględnij koniecznie wiek swojego malucha, aby wybrać najlepszy dla niego wzór. Fototapety dla dzieci z bajek wydają się być znakomitym pomysłem, zwłaszcza, jeśli pociecha ma jedną ulubioną kreskówkę. Jeśli jednak za chwilę pójdzie do szkoły i wkroczy w zupełnie nowy etap swojego życia, bajkowy wzór może okazać się szybko zbyt infantylny, a Ciebie czeka kolejna metamorfoza pokoju.

kids game room interior 3d rendering image with colorful books and toys

https://myloview.pl/fototapety/wg-wnetrz/pokoj-chlopca/

Oceń