Together Magazyn » Aktualności » Na Sylwestra za granicę

Na Sylwestra za granicę

Do najczęściej wybieranych miejsc na spędzenie Sylwestra należą z pewnością polskie góry. Coraz więcej osób decyduje się też na wyjazd zagranicę, aby w dużych miastach europejskich spędzić ostatnią noc w roku. Jak się przygotować do takiej podróży?

W grupie raźniej

Samotny wyjazd na Sylwestra raczej nie należy do najbardziej trafionych. Taki pobyt może zwyczajnie się nie udać, a przecież nie o to chodzi. Ostatnia noc w roku powinna być niezapomniana i radosna – zgrana paczka przyjaciół to zdecydowanie lepsze towarzystwo, niż zupełnie obcy ludzie.

READING, ENGLAND - JUNE 25:  Festival goers travel by train from Paddington station to Castle Cary station for the first day of the 2014 Glastonbury Festival on June 25, 2014 in Reading, England.  Gates opened today at the Somerset dairy farm that plays host to one of the largest music festivals in the world. Tickets to the event, which is now in its 44th year, sold out in minutes even before any of the headline acts had been confirmed. The festival, which started in 1970 when several hundred hippies paid £1, now attracts more than 175,000 people.  (Photo by Rob Stothard/Getty Images)

Grupowy wyjazd ponadto jest bezpieczniejszy, a jeśli podróż ma odbywać się samochodem, pozwala na zmianę kierowcy zależnie od potrzeb. Oczywiście czasem lepiej jest postawić na przelot samolotem, zwłaszcza jeśli chcemy spędzić Sylwestra w jakimś odległym kraju.

Nie tylko zabawa

Rezerwując miejsca noclegowe w Sylwestra warto nieco przedłużyć swój pobyt. Taki wyjazd jest doskonałą okazją, aby zwiedzić cenne zabytki, jakie znajdują się w wybranym przez nas mieście. Dużym ułatwieniem będzie wypożyczenie auta na miejscu. Wynajem samochodów Lizbona obecnie nie jest żadnym problemem – wystarczy tylko skorzystać ze specjalnej strony pozwalającej porównać oferty różnych firm, jak np. https://www.taniwynajemaut.pl/. Warto przy tym wiedzieć, że rezerwacji pojazdu dokonać możemy będąc w Polsce, a do wyboru mamy różne modele – od niewielkich aut miejskich przez te średniej wielkości, aż po minivany.

Zaplanuj wyjazd

Największe miasta europejskie cieszą się dużym powodzeniem wśród turystów, zwłaszcza pod koniec roku. Dlatego warto odpowiednio wcześniej zarezerwować nocleg. W przeciwnym razie może okazać się, że w upatrzonym przez nas hotelu nie ma już wolnych miejsc. Zastanówcie się też wspólnie, jaki rodzaj imprezy Was interesuje.

3

Niektórzy wybiorą zaciszny hotelik w malowniczej okolicy, inni będą woleli miejsce, gdzie można pojeździć na nartach, a jeszcze innym zależeć będzie na Sylwestrze organizowanym pod gołym niebem, który zgromadzi prawdziwe tłumy.

Dlaczego warto?

Sylwester to idealna okazja do dobrej zabawy, dlatego tak wiele miast decyduje się na organizację imprez na świeżym powietrzu. Zamiast jednak spędzać tę noc po raz kolejny w kraju, warto zastanowić się nad wyjazdem – jest to świetny sposób, aby poznać ciekawych ludzi, dobrze się bawić, a przy okazji zwiedzić interesujące miejsca. Oczywiście należy pamiętać, że taka wyprawa wymaga pewnych przygotowań, które powinny rozpocząć się odpowiednio wcześniej.

Oceń