Nie da się ukryć, że część ofert rodzinnych wyjazdów wakacyjnych jest do siebie bardzo podobna. Jeśli szukamy oryginalnego i niebanalnego rozwiązania, warto postawić na obozy survivalowe. Co możemy zyskać? Mamy możliwość odkrycia nowych form wspólnego spędzania wolnego czasu, przeżycia niezapomnianych przygód i pokonania własnych słabości.

Odpocząć od… plaży

Wyjazd wakacyjny z reguły może się kojarzyć z pasywnym spędzaniem wolnego czasu – na plaży bądź w parku wodnym. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ setki ofert biur podróży opiera się właśnie na takim schemacie wypoczynku. A może warto przełamać ten szablonowy trend i wybrać mnie standardowe formy rodzinnego spędzania wolnego czasu, takie jak survival? Oprócz aktywnego wypoczynku, zyskujemy niepowtarzalną możliwość do rodzinnej integracji, sprawdzenia się w działaniu i rozwiązywaniu wspólnych zadań. To znacznie więcej niż tylko kontemplowanie piękna przyrody czy bierne korzystanie z promieni słonecznych.

Obóz dla całej rodziny

Organizowane przez Biuro Podróży Bliss obozy survivalowe to najlepszy sposób na to, by się przekonać, że dobrą przygodę można znaleźć wszędzie, nie tylko w egzotycznych krajach. W dniach 15–22 lipca będzie można skorzystać z oferty obozu w Leśnej Hucie (woj. pomorskie), a od 12 do 19 sierpnia – w Siemianach (woj. warmińsko-mazurskie). Uczestnicy będą zakwaterowani na terenie baz harcerskich w namiotach wojskowych. Spośród atrakcji warto wymienić choćby: spływy kajakowe, żeglarstwo, warsztaty survialowe czy wędkarskie, imprezę na orientację, konkursy strzeleckie. Wieczorem będzie można wypocząć i zrelaksować się przy ognisku. Organizatorzy zapewniają całodzienne wyżywienie, ubezpieczenie, opiekę instruktorów, a także pamiątkowy nieśmiertelnik. Najważniejsze są jednak niezapomniane wrażenia, które wywiezie z takiego obozu każda rodzina. Dla dzieci jest to znakomity sposób na regenerację sił po trudach roku szkolnego, a dla rodziców – odskocznia od monotonnej codzienności.

Więcej informacji na temat obozów survivalowych można znaleźć na stronach internetowych:

http://blisspodroze.pl/rodzinny-oboz-survivalowy-lesna-huta-2017/

http://blisspodroze.pl/rodzinny-oboz-survivalowy-siemiany-2017/

Korzyści dla najmłodszych

Część rodziców może się zastanawiać, czy udział w obozie survivalowym to dobry wybór w przypadku dzieci. Na takie pytanie trzeba odpowiedzieć twierdząco. Przede wszystkim najmłodsi mogą dać upust swojej naturalnej energii, co nie zawsze jest możliwe w przypadku spędzania wakacji w mieście. Obozy zapewniają wiele możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Jednak równie ważna jest możliwość sprawdzenia się w warunkach, które nie przypominają tych znanych z bezpiecznego domu. Dzięki temu dzieci nabierają pewności siebie, nabywają nowych umiejętności, uczą się współpracy, samodzielności i podejmowania decyzji. Oprócz wypoczynku, może być to zatem cenna lekcja, która przyniesie wiele korzyści w wychowaniu naszych pociech.

Podobne

O Autorze

Mat. Redakcyjne

Magazyn Together - Rodzinna strona Trójmiasta

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany