Strona główna » Aktualności » Jak przygotować się do pierwszej komunii dziecka?
przygotowania-do-komunii-dziecka

Jak przygotować się do pierwszej komunii dziecka?

Rokrocznie sezon komunijny staje się jednym z głównych tematów wśród wielu rodzin. Z pewnością jest to uroczystość, która wymaga wielu przygotowań. O czym należy pamiętać? Czytaj dalej i sprawdź, czego nie można pominąć!

Podstawa, czyli prezent na komunię

To oczywiste, że pierwsza komunia jest przeżyciem duchowym, jednak to nie wyklucza się z obdarowywaniem najmłodszych. Szczere uśmiechy pociech są zresztą tego najlepszym dowodem. Trzeba bowiem pamiętać, że ta specyficzna uroczystość to nierzadko ogromny stres dla dziecka. Przekazane podarki potrafią jednak skutecznie zminimalizować dyskomfort. Co obecnie uznawane jest za najlepszy prezent na komunię dla dziewczynki i dla chłopca?

Oczekiwania dzieci od kilku lat zamykają się w oparciu o poniższą listę gadżetów:

  • nowy rower, czyli komunijna, ponadczasowa klasyka,
  • smartfon lub tablet – elektronika, która nie wychodzi z mody,
  • zegarek (lub coraz częściej smartwatch),
  • zabawki, które zawsze przynoszą radość.

Wybór choćby jednego z powyższych gwarantuje satysfakcję najmłodszych. Oczywiście na przedstawionych propozycjach lista się nie kończy. Wszystko uzależnione jest bowiem od budżetu, kreatywności czy potrzeb obdarowanych. Najlepiej zatem dostosować konkretny prezent względem oczekiwań dziecka. Jeśli nie ma się pewności, co do tego, co może ucieszyć pociechę – warto na ten temat porozmawiać np. z rodzicami lub innymi bliskimi (np. rodzeństwem).

Jak dobrać fryzurę na komunię?

Nie można zapominać, że ta wyjątkowa uroczystość to również konieczność zadbania o wygląd dziecka. W szczególności dziewczynki mają spore możliwości wyboru, jeśli chodzi o fryzury komunijne. Na wstępie warto jednak zaznaczyć, że wybrany wariant powinien zostać skonsultowany wcześniej z dzieckiem, tak by pociecha dobrze czuła się w nowej, niecodziennej stylizacji. W ten sposób oszczędzi się stresu i nieprzyjemnych doznań, mogących powodować jeszcze większy dyskomfort.

Krótkie włosy

Dziewczynki o krótkich włosach mogą tego dnia postawić na loki lub proste, rozpuszczone włosy. W obu wariantach bez przeszkód i bez skrępowania będzie można uczestniczyć zarówno w uroczystości w kościele, jak i później podczas świętowania w gronie najbliższej rodziny. Zarówno pierwsza, jak i druga propozycja będą doskonałym uzupełnieniem reszty stroju komunijnego, co doskonale będzie widać na fotografiach wykonywanych tego dnia.

Średnie i długie włosy

Z kolei dziewczynki o długich i średnich włosach mają wybór pomiędzy różnego rodzaju kokami czy warkoczami. Te pierwsze można dobierać względem preferencji i tworzyć np. kokardy. Te będą doskonale wyglądać i podkreślą urodę niejednej pociechy. Modne warkocze cieszą się rokrocznie niezmienną popularnością. Niezależnie od tego czy postawi się na dwa pojedyncze czy jeden – niemal każda dziewczynka będzie dobrze czuła się w takiej fryzurze.

Warto pamiętać, że pierwsza komunia jest wyjątkowym przeżyciem. Należy dołożyć wszelkich starań, by dziecko po latach dobrze wspominało to wydarzenie. Im bardziej zadba się o szczegóły wszystkich elementów – tym po prostu lepiej.

Oceń