Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Zabawy i gry dla dzieci na zimowe wieczory
gry planszowe dla dzieci

Zabawy i gry dla dzieci na zimowe wieczory

Gdy za oknem zima hula na całego, czasem lepiej nie wychodzić z domu. Ale przecież coś trzeba robić, żeby z nudów nie łazić „po ścianach”. W takie dni świetnie sprawdzają się gry i zabawy, które zainteresują dużych i małych, wciągną bez reszty i dostarczą mnóstwa przyjemności. Oto kilka pomysłów na wspólne spędzone wieczory przy ciekawych grach i zabawach dla dzieci.

Jenga dobra na wszystko

Gra zręcznościowa Jenga Equiliblock marki Janod to bardziej urozmaicone wydanie klasycznej jednokolorowej jengi. Zasady gry są proste nawet dla maluchów. Trzeba ułożyć wierzę z klocków, a potem pojedynczo wyciągać z niej klocki i ustawiać na górze w taki sposób by nie przewrócić budowli. W kolorowym wydaniu przed wyciągnięciem klocka trzeba rzucić kostką i dowiedzieć się, jaki kolor możemy wyciągnąć, czyli sprawa robi się nieco trudniejsza. Jenga jest prosta, ale bardzo wciągająca. Dostarcza wielu pozytywnych emocji, zawsze ma element zaskoczenia, a jednocześnie uczy skupienia i wymaga odrobiny zręczności. Zarówno jedno-, jaki i wielokolorową wersję oraz miniaturową odmianę dla malutkich rączek można znaleźć np. na stronie Bobomio.

jenga

Gry planszowe nigdy nie wychodzą z mody

Zestaw gier Multibox francuskiej marki Janod zawiera takie gry planszowe jak Chińczyk i Podróż, a ponadto memo, domino, karty do gry oraz grę tematyczną Rodzinki. Taki zestaw sprawi, że maluch nie będzie już nigdy narzekał na nudę, pod warunkiem oczywiście, że znajdzie towarzystwo do zabawy. W zestawie są jednak gry, w które można grać samemu. Pasjans z kart, domino czy memo to dobry sposób na nudę w pojedynkę i świetny moment na chwilę skupienia i wyciszenia.

Laserowy tor przeszkód

To propozycja dla tych, których mieszkanie składa się przynajmniej z jednego krótkiego korytarza. Do zorganizowania zabawy potrzeba będzie krepina i gumowy klej uchu, którym tymczasowo można przymocować kawałki krepiny do ściany bez żadnych konsekwencji. Wycinamy cienkie paski z krepiny i każdy przyklejamy do przeciwległych ścian korytarza. Paski przyklejamy gęsto na całej długości korytarza, pod różnym kontem i staramy się by były napięte – będą imitacją laserowych świateł, a zadaniem jest przejście na drugą stronę korytarza omijając lasery.

Ta zabawa zaczyna się już na etapie przygotowań, a kończy mnóstwem śmiechu i kroplami potu na czole. Idealny pomysł na zimowe wieczory w domu.

Zima to czas puzzli

Puzzle – mają same zalety i żadnej wady. Trudno więc ominąć je, szukając propozycji na ciekawie spędzony czas w domu. Jeśli puzzle mają jeszcze wartość dodaną, mogą być naprawdę ciekawym zajęciem dla całej rodziny. Taką wartość mają właśnie Puzzle w walizce, Mapa Świata – Janod. Po ułożeniu całego obrazka można popatrzeć na świat i o nim porozmawiać. Gdy znudzi się jedna mapa, przekręcamy puzzle na drugą stronę i zabawa zaczyna się od początku.

Marka Janod posiada jeszcze kilka propozycji puzzli przedstawiających mapy świata, a wszystkie znajdziecie na pewno na stronie sklepu bobomio.pl.

Wspólny czas nie zastąpi niczego

Co tak naprawdę ma największą wartość dla dzieci, gdy siedzą w domu? To, że mają się z kim bawić. Jeśli więc możecie im tego dnia poświęcić więcej czasu, odłóżcie obowiązki na później. Takich chwil nie da się już cofnąć, a uciekają bardzo szybko. Dzieci uwielbiają grać, rysować i bawić się w udawanie. Jeśli tylko dacie zaprosić się do zabawy, nie trzeba będzie głowić się nad jej rodzajem, i tak nabierze już dużej atrakcyjności, dzięki Waszej osobie.

Oceń