Together Magazyn » Aktualności » Mamo, Tato – do Teatru!

Mamo, Tato – do Teatru!

Chcesz wyjść do teatru, ale nie masz z kim zostawić dzieci? Przybywamy z pomocą!

Gdański Teatr Szekspirowski wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich rodziców, którzy pragną wybrać się do Teatru Szekspirowskiego, a jednocześnie nie mogą zapewnić opieki swoim dzieciom. Podczas spektaklu „Końcówka” Teatru Polskiego w Warszawie, spektaklu „Sprzedawcy Gumek” Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie, a także podczas spektaklu „Jakobi i Leidental” Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie , zagwarantujemy Waszym pociechom świetną i rozwijającą zabawę.

1 kwietnia, godz. 16:45
LABORATORIUM CHEMICZNE

podczas spektaklu „Końcówka” Teatru Polskiego z Warszawy
ilość miejsc: 20 osób

Dzisiejsi chemicy są często postrzegani przez dzieci, jako magicy budząc podziw naukowymi sztuczkami. Podczas zajęć w Laboratorium Chemika uczestnicy poznają tajemnice naukowych zaklęć i sami zaczną czarować stosując ogólnodostępne produkty spożywcze. Nasi mali chemicy pod okiem prowadzącej stworzą Lampę Lawę, będą mieli również możliwość „umyć” mleko i zaobserwować działania detergentów podczas doświadczenia Mlecznej Tęczy.

Uwaga: fascynujące eksperymenty brudzą! Proszę zaopatrzyć dziecko w fartuszek lub ubranie na zmianę!
Zajęcia zaplanowane są dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Zajęcia poprowadzi Olga Jabłońska – absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, specjalizacja: chemia ogólna. Od 2013 roku pracuje w Laboratorium Zaawansowanych Analiz Środowiskowych Elbląskiego Parku Technologicznego, na stanowisku Starszego Laboranta. Dodatkowo prowadzi zajęcia edukacyjne w formie warsztatów i pokazów dla dzieci i młodzieży z zakresu chemii i nauk przyrodniczych.

16 kwietnia, godz. 18:45

WARSZTATY PLASTYCZNO-ETNOGRAFICZNE

podczas spektaklu „Sprzedawcy Gumek” Teatru im.  A. Mickiewicza w Częstochowie
liczba miejsc: 20 osób

Co to jest strzecha? Jak wyglądała kuchnia w kaszubskim domu? W jaki sposób ozdabiało się domy na Podhalu?  Podczas zajęć plastyczno-etnograficznych uczestnicy dowiedzą się czym wyróżniało się budownictwo ludowe w różnych częściach Polski. Dzieci zamienią się w ludowych budowniczych, tworząc wspólnie całą osadę, budując domy ludowe, ozdabiając je według reguł danego obszaru etnograficznego, konstruując pomieszczenia i wyposażenie domowe.  Sala warsztatowa zmieni się w prawdziwą Żuławską Osadę.

Zajęcia zaplanowane są dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Zajęcia poprowadzi Weronika Świsłocka – absolwentka Etnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W trakcie studiów brała udział w projekcje „Etnobajanie” związany z edukacją etnograficzną dzieci i młodzieży, a także prowadziła zajęcia dotyczące tematyki różnorodności kulturowej w ramach projektu Europamobil na Mazowszu. Trenerka Odysei Umysłu w Gdańsku i koordynator zajęć teatralnych dla dzieci i młodzieży.

17 kwietnia, godz. 18:45

WARSZTAT BAJEK

podczas spektaklu „Jakobi i Leidental” Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
liczba miejsc: 20 osób

Zapraszamy wszystkie dzieci do teatralnego Warsztatu Bajek. Podczas zajęć dzieci odpowiedzą sobie na pytanie czy Wilka z bajek należy się bać i czemu nie powinniśmy śmiać się z Brzydkiego Kaczątka. Animatorka wytłumaczy uczestnikom, co to jest morał i dlaczego zwierzęta w bajkach mówią i zachowują się jak ludzie. Dzieci same stworzą bohatera, który w ich własnej bajce będzie przeżywał niewiarygodne przygody. Na zajęciach powstaną bajki pisane, ale też rysowane i odgrywane na mini-scenie przed uczestnikami warsztatów.

Zajęcia zaplanowane są dla dzieci w wieku 4-10 lat.

Zajęcia poprowadzi Dorota Matusiak – absolwentka Zarządzania Politechniki Gdańskiej. Wieloletni opiekun i kierownik kolonii i wycieczek dla dzieci i młodzieży. Od 2003 roku Instruktor Hufca Związek Harcerstwa Polskiego Sopot, pracując z  wędrownikami (grupa wielkowa16-21 lat).  Instruktora Rekreacji Sportowej z Survivalu. Wieloletnia tancerka, a także aktorka w teatrach amatorskich. W wolnych chwilach pisze wiersze i bajki dla dzieci.

Zapisy prowadzą kasy biletowe:

– mailowo: bow@teatrszekspirowski.pl (w temacie maila prosimy napisać: Mamo, Tato – do Teatru!)

– telefonicznie: 58 351 01 01

– koszt udziału w zajęciach: 10 zł.

Dzieci prosimy przyprowadzić do wejścia dla aktorów (od strony ul. Zbytki).

Zajęcia odbywać się będą w Sali 2.68.

Udział dziecka należy potwierdzić najpóźniej dzień przed spektaklem.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem akcji, który dostępny jest w kasie.

Oceń