Together Magazyn » Więcej » Wyjazd » 5 miejsc w Gdańsku, w których zakocha się każde dziecko

5 miejsc w Gdańsku, w których zakocha się każde dziecko

Wiemy doskonale, że wczasy nad morzem bardzo pomagają we wzmocnieniu układu odpornościowego. Nic więc dziwnego, że tak wielu rodziców postanawia zabrać na wybrzeże swoje dzieciaki. Nie wyobrażasz sobie leżenia plackiem na plaży przez cały urlop? Zabierz dzieciaki do Gdańska i razem odkrywajcie jego niesamowite zakątki!

1. Centrum Hewelianum

Jednym z najwybitniejszych obywateli Gdańska w historii był astronom Jan Heweliusz. To na jego cześć nazwane zostało ultranowoczesne, interaktywne centrum edukacji przez zabawę i doświadczenia. Zaaranżowane w dawnych budynkach militarnych na Górze Gradowej, wciąga na długie godziny. Z dynamicznych wystaw dowiedzieć się można wielu ciekawych rzeczy o układzie słonecznym, o każdej z planet, o tym, jak powstaje energia… Zapamiętają więcej niż ze szkoły!

 

2. Ośrodek Kultury Morskiej

Morze i ludzie, którzy związali z nim swoje życie, to temat fascynujący sam w sobie. W Ośrodku Kultury Morskiej jest jednak podany w niezwykle atrakcyjnej formie. Można tu wziąć udział w regatach modeli statków w ogromnym basenie, przebrać się w marynarski uniform, dowiedzieć się w praktyce, jak funkcjonuje port, a nawet… wywołać tsunami! Nie próbujcie tego w domu…  

3. Europejskie Centrum Solidarności – Wydział Zabaw

Historię naszego kraju dobrze jest wpajać dzieciakom od najmłodszych lat. Nie jest to jednak łatwe… W Europejskim Centrum Solidarności postawiono na grywalizację. Wydział Zabaw uważany jest za najnowocześniejsze centrum gier i zabaw w Polsce, a co najważniejsze – podczas zabawy można się tu naprawdę sporo nauczyć. I zrozumieć, co właściwie wydarzyło się w Polsce pod koniec lat 80.  

4. STADION ENERGA GDAŃSK 

Stadion zbudowany z myślą o Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej w 2012 r. uważany jest za jeden najładniejszych na świecie. Z zewnątrz przypomina bursztyn – z pewnością nie raz widzieliście go w telewizji. Wizyta na tym stadionie to gratka przede wszystkim dla najmłodszych fanów futbolu.  

5. ZOO Oliwa

Wizyta w zoo to dla każdego dziecka ogromne przeżycie. Spotkanie twarzą w twarz z żyrafą, słoniem czy pawianem to nie lada gratka… Co więcej, gdański ogród zoologiczny położony jest w przepięknym, zacisznym, zielonym miejscu. Spacer po jego terenach pozwoli zrelaksować się, odpocząć i uciec od zgiełku turystycznych hitów Gdańska. Jeśli udało nam się Was przekonać, że Gdańsk to świetne miejsce na wakacje z dziećmi, rozejrzyjcie się za atrakcyjną ofertą noclegową. Ciekawe pakiety i mnóstwo przeróżnych ulg dla rodzin z dziećmi proponuje m.in. Hotel Focus Gdańsk. Znajduje się blisko Starówki i jest świetnie skomunikowany ze wszystkimi punktami strategicznymi miasta. Warto być na bieżąco z ofertami gdańskich hoteli. Czasami udaje się trafić na naprawdę korzystne promocje. Udanego wypoczynku! Gdańsk

[kk-star-ratings align="left" reference="auto" valign="bottom"]