Together Magazyn » Aktualności » „Wszystko jest kwestią dobrej organizacji”

„Wszystko jest kwestią dobrej organizacji”

Razem czy osobno? Z pomocą profesjonalistów czy na własną rękę? Jak zaplanować rodzinny wyjazd, by wypocząć i przywieźć niezapomniane wrażenia? O rodzinnych wyjazdach wakacyjnych rozmawiamy z Dagmarą Wyłudą – współwłaścicielką gdańskiego Biura Podróży Bliss.

Właśnie rozpoczyna się sezon wakacyjnych wyjazdów. Na które oferty powinny zwrócić uwagę rodziny z dziećmi?

Wszystko zależy od tego, czego się spodziewamy po rodzinnych wakacjach. My wysyłamy naszych Klientów zarówno do sprawdzonych hoteli rodzinnych w Polsce, jak i do tzw. wiosek wakacyjnych za granicą. Wśród wyjazdów zagranicznych szczególnym zainteresowaniem cieszą się Grecja i Bułgaria. Oba kraje mają doskonałą bazę hotelową na wyjazdy rodzinne – baseny ze zjeżdżalniami, animacje skierowane do najmłodszych, kluby dla dzieci z polskojęzycznymi animatorami, a nawet bufety z zastawą i jedzeniem dla dzieci.

Wybierając wczasy w Polsce, warto szukać zakwaterowania na własną rękę czy raczej skorzystać z usług wyspecjalizowanych biur podróży? Jakie są zalety tego drugiego rozwiązania?

Jak najbardziej polecam skorzystanie z pomocy specjalistów pracujących w takich biurach, jak nasze. Najważniejszą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że proponujemy sprawdzone hotele oraz pensjonaty. Nie ma wówczas ryzyka, że wybrany hotel pięknie wygląda tylko na zdjęciach w internecie. Druga sprawa to zdecydowana oszczędność czasu – to my wyselekcjonujemy dla Państwa odpowiednie oferty i podpowiemy przy ich wyborze. Każdy wie, że aby przeszperać internet w poszukiwaniu dobrego hotelu, który będzie miał dostępne pokoje w wybranym terminie, trzeba poświęcić często kilkanaście dobrych godzin. Proszę zwrócić uwagę, że zakupując wakacje w biurze, nie płaci się żadnych dodatkowych prowizji – nas wynagradzają hotele oraz organizatorzy. Gwarantujemy więc najniższą możliwą cenę i specjalistyczną poradę gratis.

Ile lat musi mieć dziecko, by zacząć myśleć o komfortowym, rodzinnym wyjeździe?

Tak naprawdę wszystko zależy od nastawienia rodziców i stanu zdrowia dziecka. Na pierwszy urlop w Polsce pojechałam już z trzymiesięczną córką, natomiast gdy skończyła cztery miesiące, pojechaliśmy do Austrii na narty. Wszystko jest kwestią dobrej organizacji. Zarówno samochodem, jak i samolotem łatwiej podróżuje się z niemowlakiem niż kilkulatkiem, gdyż mniejsze dziecko zazwyczaj przesypia podróż.

Jakie udogodnienia dla rodziców z małymi dziećmi zapewniają hotele?

Hotele, które polecamy na wyjazdy rodzinne, zapewniają przeróżne udogodnienia – od łóżeczka dla dziecka, poprzez wyposażenie pokoju w czajnik, podgrzewacz do butelek, nocnik, a kończąc na animacjach dla dzieci, aquaparkach i placach zabaw. Wiele hoteli oferuje odpłatną usługę niani lub bezpłatnIMG_4969e minikluby, w których możemy zostawić dzieci na kilka godzin, zazwyczaj od czwartego roku życia.

Ile wynoszą standardowe zniżki dla dzieci w porównaniu z regularną ceną?

Dzieci do dwóch lat zazwyczaj podróżują całkiem za darmo lub za kwoty rzędu 90–150 zł. Nie mają one wtedy swojego miejsca w samolocie ani w autokarze – podróżują na kolanach rodziców. Hotele typowo rodzinne oferują również często bardzo promocyjne ceny dla starszych dzieci – wszystko zależy od tego, dokąd chcemy się wybrać. Serdecznie zapraszamy po szczegółowe oferty do naszego biura!

 

Dagmara Wyłuda – współwłaścicielka Biura Podróży Bliss (osiedle Garnizon w Gdańsku-Wrzeszczu), mama dwójki dzieci, pasjonatka podróży małych i dużych, krajowych i egzotycznych.

Oceń