Sztuka Fotografowania to seria spotkań z czołówką polskiej fotografii — osiem intensywnych weekendów (130 godzin) wykładów i warsztatów, prowadzonych przez 27 fotografów i specjalistów w gdańskiej Sztuce Wyboru.

Sztuka Fotografowania skierowana jest do osób, którym zależy na własnej edukacji i świadomej pracy z obrazem. Do grona wykładowców z rozmysłem zaproszeni zostali indywidualiści i wielkie osobowości – osoby mające doświadczenie nie tylko w fotografii i zagadnieniach specjalistycznych, ale również w dzieleniu się swoją wiedzą.

Kurs obejmuje wszystkie fazy procesu twórczego i technicznego w fotografowaniu. Specjaliści zaproszeni do współpracy opowiedzą o tajnikach swojej pracy, ale z nastawieniem na rozwój uczestników kursu, zainspirowanie do indywidualnej pracy i znalezienie swojej ścieżki rozwoju w fotografii.

Wykładowcami podczas Sztuki Fotografowania będą: Tomasz Albin, Piotr „Iczek” Biegaj, Renata Dąbrowska, Mikołaj Długosz, Jacek Fota, Daniel Frymark, Karolina Jonderko, Joanna Kinowska, Paweł Klein, Bartek Klus, Kacper Kowalski, Anna Królikiewicz, Tomasz Lazar, Maciej Moskwa, Daniel Pach, Przemysław Pokrycki, Piotr Połoczański, Agnieszka Rayss, Jan Rogalo, Filip Springer, Michał Szlaga, Dominik Werner, Tomasz Wiech, Agnieszka Wrześniak i in.

Podczas Sztuki Fotografowania odbędą się zajęcia teoretyczne i praktyczne o tematyce: fotografia prasowa, reportażowa i dokumentalna, inspiracje, wybór tematu, przegląd portfolio uczestników, narracja i projekty długoterminowe, archiwalne i archeologiczne aspekty fotografii, fotoedycja, retusz, fotografia lotnicza oraz fotografia z wykorzystaniem dronów, nudna fotografia i food porn, portret i fotografia studyjna, fotografia jako narzędzie poznawcze, fotografia sportowa, przyrodnicza i ślubna, warsztaty z fotografii komórkowej, prawo autorskie i prasowe a internet.

Naszymi partnerami technologicznymi zostały firmy Canon oraz Cyfrowe.pl. Dzięki tej współpracy uczestnicy kursu podczas zajęć będą mieli okazję przetestować wysokiej jakości sprzęt fotograficzny.
A na styczeń 2018 planujemy wystawę fotografii najlepszych prac uczestników Sztuki Fotografowania w galerii Sztuka Wyboru.
Zajęcia będą odbywać się w soboty i niedziele (w godz. 9:00/10:00 – 18:00/19:00) w wybrane weekendy września, października, listopada i grudnia 2017 w Sztuce Wyboru w Gdańsku.

Zapisy na kurs potrwają do 25 sierpnia.
Cena kursu: 950 zł za 1 weekend.
Cena za cały kurs: 3400 zł za 8 weekendów.

Szczegóły:

www.sztuka-fotografowania.pl oraz fb/sztuka.fotografowania

Kontakt:
info@sztuka-fotografowania.pl
Magda Kalisz: 885 885 200
Renata Dąbrowska: 507 093 864

Inicjatorkami Sztuki Fotografowania są:
Renata Dąbrowska – fotografka i fotoreporterka „Gazety Wyborczej”, laureatka nagród głównych w konkursach Grand Press Photo (2012), BZ WBK Press Foto (2015), Gdańsk Press Photo (2009, 2012) i Stowarzyszenia Fotoreporterów (2017), autorka albumu „Ja, Renata Dąbrowska – 100 portretów” (2012).
Magdalena Kalisz – współtwórczyni Sztuki Wyboru w Garnizonie Kultury, współautorka subiektywnych przewodników „Ogarnij Miasto”, organizatorka wydarzeń́ kulturalnych, właścicielka i kuratorka galerii Sztuka Wyboru.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany