Together Magazyn » Aktualności » 2. Lekcja Niegrzeczności – "Opowieści z ulicy Broca" w Faktorii Kultury

2. Lekcja Niegrzeczności – "Opowieści z ulicy Broca" w Faktorii Kultury

19 lipca w Międzynarodowym Bałtyckim Parku Kulturowym „Faktoria” w Pruszczu Gdańskim, odbył się kolejny spektakl dla dzieci, który organizowany jest w ramach letniej Sceny Dziecięcej.

Tematem 2. Lekcji niegrzeczności były „Opowieści z ulicy Broca”, francuskiego pisarza Pierre’a Gripari. Spektakl wyreżyserował Michał Derlatka, lekcję poprowadzili natomiast: Magdalena Boć, Małgorzata Brajner, Katarzyna Z. Michalska, Piotr Biedroń oraz Krzysztof Matuszewski. 

Opowieści z ulicy Broca to zbiór krótkich historii pełnych fantastycznych stworzeń i przedmiotów rodem ze starych baśni. Bohaterowie jedną nogą w świecie współczesnym, a drugą w magicznej krainie fantazji, prowadzą zaskakujące życie, w którym nie brakuje absurdu, humoru oraz morału.

Autor nie zapomina również o dorosłych widzach i czytelnikach – w swoich przemyśleniach zawiera często elementy skierowane do dojrzałych odbiorców np. wzmianki na temat Fryderyka Nietschzego.

Spektakl na Scenie Dziecięcej Faktorii Kultury cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Sezon letni w Faktorii Kultury nadal trwa – zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą kulturalną, skierowaną zarówno do dorosłych jak i najmłodszych widzów i słuchaczy.

Więcej informacji na stronie: http://www.faktoriakultury.pl/

Oceń