Together Magazyn » Aktualności » 7. edycja festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę

7. edycja festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę

18 – 19 lipca na Placu Zebrań Ludowych odbył się najbardziej wyczekiwany festiwal muzyczno – taneczny w Trójmieście. 7 edycja „Gdańsk Dźwiga Muzę” upłynęła pod znakiem warsztatów tanecznych, widowiskowych pokazów i wyjątkowych koncertów.

Do prowadzenia zajęć zaproszonych zostało sześciu tancerzy światowej klasy. W Strefach Tanecznych odbyły się warsztaty z Strees Style’u, Power of Flava, Art of Dance, Hip Hop’u, Poppingu, Lockingu, Krumpu, House’a i Breakdenca. W ramach festiwalu odbyły się również bitwy taneczne oraz oficjalne zawody, które wyłoniły najbardziej utalentowanych uczestników zajęć. Na zakończenie każdego dnia na dużej scenie plenerowej odbywał się koncert. Wystąpili m.in. brytyjski band „Shot for Mia”, „Kuba Knap”, „Quebonafide”, „Pokahontaz”, „ Grubson” oraz „Vavamuffin” z gośćmi specjalnymi.

Scena Muzyczna Gdańsk, która co roku organizuje festiwal „Gdańsk Dźwiga Muzę”, może niewątpliwie wpisać tegoroczną edycję na listę swoich sukcesów – najlepszym tego dowodem była wysoka frekwencja uczestników wydarzenia. Festiwal przyciągnął tłumy melomanów oraz tancerzy, zarówno zaawansowanych jak i początkującym, a samo miasteczko festiwalowe, na 2 lipcowe dni stało się rytmicznie pulsującym sercem miasta.

Oceń