Together Magazyn » Aktualności » Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska po raz czwarty!

Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska po raz czwarty!

Dobra informacja dla wszystkich tych, którzy nie mogą doczekać się startów w biegach ulicznych jak i tych, którzy obiecali sobie, że na wiosnę zaczną się ruszać i dbać o kondycję. W maju, rusza bowiem kolejny cykl gdańskiej imprezy biegowej – Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska.

Organizatorzy, podczas tego cyklu przygotowali dla biegaczy 4 edycje. Podczas każdej z nich uczestnicy Biegu OPEN mają do pokonania 5 km trasę, która biegnie po terenach leśnych, parkowych oraz zdarza się również, że ulicznych.

Przygotowujemy naszą imprezę także z myślą o najmłodszych mieszkańcach Gdańska. Bezpłatny udział w zawodach, losowanie nagród, dodatkowe atrakcje oraz krótsze dystanse. Wszystko po to, by przyciągnąć dzieci i młodzież do aktywnej formy spędzania wolnego czasu- mówi Kamil Sośniak, organizator imprezy.

Chcemy również zwiększyć współpracę ze szkołami , tak byśmy wspólnie mogli działać w szerzeniu zdrowego stylu życia. Tym sposobem stworzyliśmy również Klasyfikację Szkół, w której uczniowie ze wszystkich Gdańskich szkół będą mogli rywalizować podczas biegów Grand Prix. Zwycięska szkoła otrzyma atrakcyjne nagrody, o których poinformujemy niebawem. –dodaje organizator.

Kalendarz imprez biegowych jest w tym roku wyjątkowo mocno zapełniony. To co wyróżnia Biegowe Grand Prix to bezpłatna forma oraz możliwość rywalizacji bez względu na poziom zaawansowania i wytrenowania.

Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska zdecydowanie jest dla wszystkich. Zarówno dla tych, dla których dystans 5 km jest swego rodzaju rozgrzewką do maratonu jak i dla tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na bieżni i zaczynają przygodę z bieganiem- zapewniają organizatorzy.

Jeśli szukacie imprezy sportowej, w której może brać udział cała rodzina, w nieco inny sposób spędzić weekendowe popołudnie- zapiszcie się już dziś!

Zapisy internetowe już są otwarte, także można zapisywać się już na pierwsze edycje. Są one całkowicie bezpłatne. Wystarczy wejść na stronę www.bieginadzielnicach.pl i kliknąć ikonkę zapisów.

Organizatorzy przypominają również o nowym profilu na Facebooku : Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska – oryginalna strona.

Terminy edycji w cyklu 2016:

21/05/2016- GP ZASPA MŁYNIEC

26/06/2016- GP WRZESZCZ GÓRNY

18/09/2016- GP ORUNIA- ŚW.WOJCIECH-LIPCE

24/09/2016- GP SIEDLCE

Kategorie i dystanse ( orientacyjne dystanse. Dokładna długość trasy podana przed każdą edycją):

Bieg Malucha (2016-2010) 300m

Bieg Dzieci Młodszych ( 2009-2007) 300m

Bieg Dzieci Starszych ( 2006- 2004) 700m

Bieg Juniorów (2003-2000) 1000m

Bieg OPEN (od 1999r) 5 km

 

Organizatorzy:
Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk, Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec, Wrzeszcz Górny, Siedlce, Orunia św. Wojciech Lipce.

Partner:
Dział ds. Promocji Miasta Gdańska, Fundacja Mam Marzenie, Biegowy Świat, SPR Wybrzeże Gdańsk, Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

Patronat Honorowy:
Prezydent Gdańsk Pan Paweł Adamowicz

Zdjęcia:
Słodkowski Fotografia

Sponsorzy:
Polar, Acel, Primavera, Loopy’s World, FootComfort, Gdańskie Melioracje, Forever, Pitstop Gdańsk

Patroni medialni:
Trójmiasto.pl, Radio Gdańsk. Pomorska TV oraz Magazyn Together

Partnerzy logistyczni :
Zarząd Dróg i Zieleni,  Zarząd Transportu Miejskiego, Regionalne Centrum Wolontariatu Gdańsk , Good Time – profesjonalny pomiar czasu

Oceń