Together Magazyn » Aktualności » Zima w pomorskim? – dlaczego nie!

Zima w pomorskim? – dlaczego nie!

Zima nad Bałtykiem? Ależ oczywiście! Na pomorzu czeka mnóstwo atrakcji, którym zimno nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie.

Jeśli zima nie ugości nas śniegiem – mamy na to rozwiązanie. Warto nadrobić zaległości i odwiedzić ciekawe miejsca na mapie Pomorskiego na przykład Muzeum Pomorza Środkowego zaprasza do Białego Spichlerza, aby zapoznać się z dziełami Witkacego. W Pomorskim mamy również kilka niedawno nagrodzonych Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej produktów turystycznych. Między innymi -Centrum Nauki Experyment, które przyciągnie nas na wiele godzin. Tu poznamy wiele ciekawych zjawisk naukowych w formie interaktywnych instalacji i pokazów. A jeśli interesuje nas historia obowiązkowo należy odwiedzić Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Niezwykłe miejsce pamięci, które jeszcze bardziej przybliży te ciężki czasy i na długo pozostanie w naszych myślach.

Dla miłośników zimna i prawdziwego hartu polecamy morsowanie. W sobotnie i niedzielne poranki na plażach trójmiasta spotkać można morsów, którzy zażywają kąpieli morskich. Pamiętajmy jednak, że nie można wchodzić do wody bez intensywnej rozgrzewki na plaży, bez czapki i rękawic, chroniących najbardziej wrażliwe części ciała. Dodatkowo na sopockiej plaży znajdziemy ustawione na plaży…sauny, które dopełnią zimową morską kąpiel.

Często gdy w Trójmieście nie ma „objawów” zimy- na Kaszubach można ją spotkać i skorzystać z jej uroków.

Rodzinny weekend ze znajomymi warto wtedy spędzić podczas prawdziwego śnieżnego kuligu, w trakcie którego zjemy kiełbaski z ogniska to nie wątpliwa atrakcja zarówno dla młodszych jak i starszych. Piękne krajobrazy zachęcają do spacerowania oraz skorzystania z nart biegowych w okolicach Kartuz działa kompleks złożony z kilku tras do biegówek. Mają one różną długość – od kilkuset metrów do prawie trzech kilometrów – i ciągną się przez okolice pobliskiej leśniczówki Bilowo. Znajduje się tam między innymi atrakcyjny punkt widokowy. A jeśli i po wizycie na Kaszubach będziemy mieli mało wrażeń, to zawsze zostaje nam bieganie po dzikich plażach, na przykład na Mierzei Wiślanej, pomiędzy Krynicą Morską a Kątami Rybackimi.

Pomorskie serdecznie zaprasza też tych, którzy wolą zjeżdżać. Kaszuby to kraina wzniesień, może niezbyt wysokich, ale za to gościnnych. Najwyższa jest Wieżyca. Działają tu aż dwie stacje narciarskie – Koszałkowo i Kotlinka, oferujące najbardziej strome stoki w okolicy. Nieco bardziej płasko jest w Trzepowie i Przywidzu, gdzie dobrze poczują się początkujący i ci, którzy lubią spokojną, dłuższą jazdę.

Więcej inspiracji i pomysłów na spędzenie czasu w regionie znajdziecie na www.pomorskie.travel.

Oceń