Together Magazyn » Edukacja » MathRiders – matematyka nie musi być nudna

MathRiders – matematyka nie musi być nudna

Matematyka jest wszędzie wokół nas. Dzięki niej można wyrazić ciężar znalezionego w parku kamienia i zmierzyć drogę z przedszkola do domu. Jeśli tylko pokażemy dziecku fascynujący świat matematyki, samo zechce się jej uczyć. Na takich założeniach opiera się metoda MathRiders.

MathRiders to zajęcia pozalekcyjne przeznaczone dla osób w wieku od 4 do 18 lat. Praca nawet z czterolatkami jest możliwa dzięki niezwykle atrakcyjnej formie zajęć. W ich czasie dzieci wcielają się w małych odkrywców. Porównują wagę różnych przedmiotów, sprawdzają ile słomek potrzeba, żeby zmierzyć maskotkę i starają się odgadnąć ile cukierków jest w kapeluszu.

Aby nauka była jeszcze ciekawsza, uczestnicy pracują w małych grupach. Dzieląc się ze sobą odkryciami, analizują nawzajem swoje błędy i sukcesy. W ten sposób dzieci zdobywają wiedzę dużo bardziej efektywnie. Postępy jednego ucznia napędzają rozwój innych.

Wraz ze wzrostem poziomu umiejętności uczestników, zwiększa się poziom trudności zadań. Im uczniowie starsi i mądrzejsi, tym bardziej wymagające wyzwania są przed nimi stawiane. Nauka jest efektem doświadczeń i samodzielnego wnioskowania, a nie biernym przyswajaniem wiedzy bez jej zrozumienia.

W tej zmianie podejścia tkwi tajemnica niezwykłej skuteczności metody MathRiders. Zamiast na „przerabianie materiału”, nauczyciele kładą nacisk na rozbudzenie motywacji. Okazją, żeby się przekonać o  skuteczności takiego podejścia będą bezpłatne lekcje pokazowe, które będą odbywają się w Centrach Nauczania MathRiders. Aby wziąć w nich udział, wystarczy skontaktować się
z organizatorami. Dane adresowe placówek dostępne są na stronie internetowej www.mathriders.pl

 

Od września zajęcia Mathriders będą prowadzone w Gdyni przy ul. Olgierda 125A na Małym Kacku. Centrum Nauczania zostanie otwarte pod koniec sierpnia, a już we wrześniu odbędą się dni otwarte i bezpłatne zajęcia prezentacyjne.

MathRiders pomaga także w przygotowaniu do egzaminów szóstoklasisty, gimnazjalnych i maturalnych.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu:

tel. 571 235 925,

e-mail: biuro.gdynia@mathriders.com

Oceń