Strona główna » Art. zewnętrzny » 5 sposobów na kuchenny minimalizm

5 sposobów na kuchenny minimalizm

Minimalizm w kuchni to nie tylko nowoczesność, ale także wygodna praca i funkcjonalność. Jak oszczędnie gospodarować przestrzenią w kuchni, by zachować prostotę i minimalistyczny design?

Funkcjonalne pojemniki do kuchni

Praca w kuchni wymaga wielu przyrządów, sztućców i akcesoriów. Trzymanie wszystkich tych gadżetów na szafkach zagraci wnętrze i sprawi, że będzie ono mało funkcjonalne i nieestetyczne. Doskonałym rozwiązaniem jest segregowanie i przechowywanie przedmiotów w eleganckich, praktycznych pojemnikach. Mogą one łączyć nowoczesny design z komfortem użytkowania. Pojemniki do żywności znajdą też zastosowanie w lodówce. Z ich pomocą nie tylko zapanuje w niej porządek, ale także żywność dłużej zachowa świeżość. Na ten temat mówi artykuł pt.: „Dzięki segregowaniu i układaniu rzeczy w pojemnikach i pudełkach, unikniemy chaosu w kuchni — zobacz jak”.

Kuchenny minimalizm – dobra organizacja

Niezagracony blat pozwala na bezpieczne i wygodne przygotowywanie posiłków. Dlatego akcesoria kuchenne nie mogą zajmować zbyt wiele jego powierzchni. Rozwiązaniem mogą być relingi i listwy do zawieszania mocowane na ścianie, różnego rodzaju koszyki, a także systemy cargo. Wszystkie przedmioty powinny mieć swoje miejsce docelowe, dzięki temu nie będą gromadzone na szafkach. Kuchnia będzie wtedy znacznie wygodniejsza i nabierze nowoczesnego, minimalistycznego wyglądu, a w szafkach i szufladach zapanuje ład.

Wybór odpowiednich gadżetów kuchennych

Kuchenny minimalizm zakłada także właściwy wybór potrzebnych w kuchni przyborów. Muszą być one funkcjonalne, wygodne i estetyczne, pozbawione zbędnych ozdób, za to o gładkich strukturach i geometrycznych kształtach. Kluczową funkcję pełni tu wysoka jakość i staranne wykonanie. Gadżety kuchenne marki Brabantia zapewniają komfort użytkowania, a przy tym są wysoce estetyczne i pasują do nowoczesnych aranżacji kuchennych. Przedmioty ustawiane na szafkach, blatach, czy zawieszane na ścianach powinny z sobą współgrać stylistycznie.

Kuchenny minimalizm zakłada idealny porządek na blatach i w lodówce dzięki zastosowaniu pojemników i innych praktycznych rozwiązań. To także nowoczesne kształty, estetyka i najwyższa jakość wszystkich gadżetów kuchennych.

5/5 – (1 głosów)