Together Magazyn » Aktualności » Super Spark: Gwiezdna misja

Super Spark: Gwiezdna misja

Super Spark: Gwiezdna misja

W KINACH OD 1 WRZEŚNIA

Twórcy filmu „Gang Wiewióra” zapraszają na wielką, międzyplanetarną, przygodę!
Trzynaście lat temu wszechmocny Generał Zong przejął kontrolę nad Planetą Bana. Jego kolejnym celem jest opanowanie całego wszechświata. Jeżeli zdobędzie moc bestii – Krakena, będzie nie do pokonania. Plan szaleńca przejrzał dzielny i odważny Spark. Wraz z przyjaciółmi: Vix i Chunkiem wyruszają, by ocalić świat. Przed nimi wielka przygoda i mnóstwo niebezpieczeństw. Gwiezdną misję czas zacząć!
Głosu głównemu bohaterowi użycza Antek Królikowski.
Pełna humoru, kosmiczna odyseja, jest opowieścią o chłopcu, który rozpoczyna epicką przygodę, w trakcie której odnajduje swoje prawowite miejsce we wszechświecie.
Inspiracją dla filmu były klasyczne filmowe i literackie dzieła, które mają znaczenie zarówno dla strony wizualnej filmu jak i dla narracji. Wśród nich znajdują się „Gwiezdne Wojny”, „Król Lew”, „Kung Fu Panda” oraz klasyczna chińska powieść „Wyprawa na Zachód”. Wszystkie te wpływy są wprawnie splecione tworząc unikalny i wizualnie zachwycający film.

REŻYSER AARON WOODLEY O FILMIE:
Od zawsze uwielbiałem i darzyłem wielkim uznaniem kosmiczne przygody. Pierwszy film, który zobaczyłem w kinie, to „Gwiezdne Wojny”. Zrobił na mnie tak ogromne wrażenie, że uważam to za jedną z głównych przyczyn, dla których zająłem się robieniem filmów. A teraz, po tylu latach, robię nareszcie moją własną, kosmiczną, przygodę! To spełnienie marzeń. „Super Spark: Gwiezdna misja” to hołd dla takich dzieł, jak „Gwiezdne Wojny”, „Król Lew”, „Robin Hood”, „Król Artur”, a najbardziej dla „Wyprawy na Zachód” – kultowej chińskiej powieści o złośliwym małpim królu.
Nasz młody bohater Spark wyrusza w podróż, by odkryć siebie, a podczas niej staje się mężczyzną (a dosłownie dorosłą małpą), odkrywając po drodze historię swoich przodków. Spark pochodzi z królewskiej rodziny i jest księciem Bany, którego przeznaczeniem jest ocalenie wszechświata. To ponadczasowa historia o walce dobra ze złem, pełna bogatych motywów, które sprawiają, że film zapewnia ciekawą rozrywkę. Jest zrobiony z wyobraźnią, pełen humoru i akcji, a jego główny bohater ma prawdziwie ludzkie serce.
„Super Spark: Gwiezdna misja” to uczta dla oczu – pełen przepychu, bujny alternatywny wszechświat, a w nim mówiące małpy, świnie oraz lisy jeżdżą kosmicznymi statkami w pościgu za olbrzymią, kosmiczną kałamarnicą.
Dziki, niesamowity, świat jest wizualnym przemieszaniem różnych okresów historycznych i kultur. Czasami zauważycie rzymską architekturę wraz z egipskimi symbolami lub kostiumy z epoki elżbietańskiej. Największe znaczenie będą jednak miały elementy zaczerpnięte z kultury Chin, jako że historia jest inspirowana chińską mitologią. Wszystkie te rozpoznawalne elementy z naszego świata zostały pomieszane z fantastyką i science-fiction, co złożyło się na całkowicie oryginalną wizję. „Super Spark: Gwiezdna misja” przeniesie widownię do innego wszechświata i mam nadzieję, że rozpali wyobraźnię widzów, w taki sam sposób, jak zdarzyło się to mnie, oglądając „Gwiezdne Wojny”.


BOHATEROWIE
SPARK
Spark, osierocona nastoletnia małpa, spędził całe swoje życie ukrywając się, razem ze swoimi kolegami Vix i Chunk’iem oraz z ich lekko zwariowaną starą nianią – robotem, w bunkrze zakopanym głęboko pod górą śmieci i odpadów na odludnym śmietnisku. Pewny siebie i buntowniczy Spark, który najpierw działa a później myśli, pragnie akurat tego czego nie ma – życia pełnego przygód. A kiedy w końcu zaczyna tak żyć, odkrywa prawdę kryjącą się w powiedzeniu „uważaj na marzenia.” Spark musi stawić czoła złemu tyranowi, który przejął Banę – Zhong’owi. A w trakcie przeistoczyć się w bohatera, którym zawsze chciał zostać.
ZHONG
Zhong, kiedyś Generał Armii Królewskiej, odebrał władzę dobremu Królowi Bany, skazując go na wygnanie do Czarnej Dziury oraz niszcząc planetę. Niewysoki Zhong nadrabia braki we wzroście olbrzymim ego oraz nienasyconą żądzą władzy. Ekstremalnie pragnie rządzić a zarazem jest niepewny siebie – dwie cechy charakteru, które nie idą ze sobą w parze. Zhong planuje powiększyć swoje imperium poprzez złapanie Krakena, okiełznanie jego potężnej niszczącej mocy i tym samym objęcie władzy nad resztą wszechświata.
VIX
Obrończyni Spark’a – Vix – to dzielna i bystra lisica, która potrafi walczyć jak najlepsi wojownicy. Najważniejsze jest dla niej skupienie, dyscyplina i sztuka walki, której bezskutecznie próbuje nauczyć Sparka, co staje się powodem konfliktu między nimi. Vix nie jest do końca tym za kogo się podaje, ukrywa swoją tożsamość od wielu lat. Mimo to, jest to zdecydowanie ktoś, kogo chciałbyś mieć po swojej stronie.
CHUNK
Chunk, technologiczny magik gangu, kocha jedzenie prawie tak samo, jak swoje gadżety. Chociaż jest w stanie zbudować najbardziej niesamowite instalacje po tej stronie Bany, jego słabość – oprócz deserów – leży w braku odwagi. Jest to coś, nad czym będzie musiał popracować jeśli ma pomóc swoim kolegom ocalić wszechświat.
KRÓLOWA
Kiedyś panowała nad Baną, teraz, pojmana przez Zhong’a, jest więźniem we własnym zamku. Królowa utrzymała w tajemnicy to, że ma syna Spark’a, nie tylko przed Zhong’iem ale również przed samym Spark’iem. Zrobiła to, by go chronić, choć złamało to jej matczyne serce. Szlachetna, poświęcająca się, Królowa obdarzona jest niesamowitą cierpliwością, po cichu przygotowując plan jak obalić rządy Zhong’a i odzyskać swoje królestwo.

BANANNY – OPIEKUNKA
Stary – bardzo stary – robot, który opiekuje się Spark’iem odkąd był dzieckiem. Bananny jest trochę zwariowana. Ale nie niedoceniajcie jej. Ta geriatryczna maszyna ma kilka trików schowanych pod zardzewiałym, metalicznym rękawem.
KAPITAN – WETERAN
Były Kapitan Królewskiej Armii. Ten stary weteran pozostaje najbardziej lojalnym z żołnierzy Króla. Niestety teraz mieszka na odludnym odłamku Planety, na drugim końcu wszechświata, razem z barwną ekipą żołnierzy. Kapitan staje się integralną częścią planu Spark’a, by obalić rządy Zhong’a.
KRAKEN
Gigantyczna, nieuchwytna kosmiczna kałamarnica ze zdolnością do tworzenia „plam”- czarnych dziur będących w stanie połknąć całe planety. Kraken jest starożytną bestią, która staje się kluczową bronią Zhong’a w wyścigu o władzę nad wszechświatem.
KOKO
Koko, egzekutorka w armii Zhong’a, jest toczącą się masą mięśni. Ta prymitywna siła natury jest potężna w miażdżeniu, lecz niezbyt mądra. Lubi powodować ból, połamać parę kości i musiała zrezygnować z kontraktu modelingowego, by dołączyć do kampanii Zhong’a o zdobycie władzy nad wszechświatem.
DEMOLUJĄCA ZAŁOGA
Szturmowcy Zhong’a to armia małp, które wykonują polecenia swojego przywódcy, utrzymując zniewolonych obywateli Bany w strachu. Wymachują powodującymi szok pałeczkami i przemieszczają się w latających samochodach oraz na motorach, wyszukując kogokolwiek, kto zachowuje się, według nich, nieodpowiednio.

Oceń