Together Magazyn » Aktualności » Zanzibar – miejsce, którego nie da się zapomnieć

Zanzibar – miejsce, którego nie da się zapomnieć

Afryka jest kontynentem niezwykle zróżnicowanym, a jego zwiedzanie dostarcza ogromnych emocji. Spośród wielu miejsc godnych uwagi na kontynencie afrykańskim, na szczególną uwagę zasługuje Zanzibar.

Splot kultur i historii

Będący od 1964 roku częścią Tanzanii archipelag Zanzibar, przez wieki pozostawał pod wpływem różnorodnych kultur. Pierwotnie wyspy były zasiedlane przez Afrykanów z kontynentu. Następnie obszar ten kolonizowali m.in. Arabowie, Persowie i Portugalczycy. Swoje wpływy zaznaczyli tutaj również Brytyjczycy, Chińczycy czy Holendrzy. Kultura materialna wysp była zatem tworzona przez wieki. W procesie tym uczestniczyli przedstawiciele różnorodnych społeczności, co da się odczuć do dzisiaj. Stone Town – stara część miasta na wyspie Zanzibar – znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obecnie stanowi barwną i niepowtarzalną mieszankę stylów i kultur. Fani popkultury powinni wiedzieć, że właśnie tutaj urodził się Freddie Mercury – lider kultowej grupy The Queen.

img_1177

Wszystkie smaki Afryki

Nie bez powodu Zanzibar jest nazywany Wyspą Przypraw. To właśnie stąd pochodzą wysokiej jakości goździki, gałka muszkatołowa czy pieprz. Oczywiście przyprawy są tylko znakomitym dodatkiem do wybornych potraw, które serwuje się w hotelowych restauracjach, barach i knajpkach na Zanzibarze. Te zaś zadowolą nawet najwybredniejszych koneserów.

Mówiąc o smakach Afryki, nie można ograniczać się wyłącznie do bogatej oferty gastronomicznej. Warto pamiętać również o delektowaniu się błogim wypoczynkiem, kontemplowaniu dziewiczej natury czy atrakcjach dla miłośników nurkowania i kitesurfingu. To właśnie na Zanzibarze Afryka wita swoich gości najpełniejszą gamą smaków!

img_0391

Prawdziwa odskocznia od codzienności

Jesienią i zimą brakuje nam promieni słonecznych, a szarzyzna, która jest nieodłącznym komponentem tych pór roku, doskwiera podwójnie. Wyprawa na Zanzibar to najlepszy sposób na to, by oderwać się od codzienności. Wystarczy wspomnieć tylko o niepowtarzalnym pięknie natury Zanzibaru. Śnieżnobiały piasek koralowych plaż dopełnia turkusowa toń Oceanu Indyjskiego. Spośród przepięknych plaż najbardziej znanymi są Nungwi i Kendwa.

Przebywając na Zanzibarze, poznajemy prawdziwe znaczenie słowa „egzotyka”. Każdy dzień jest tutaj wyjątkowy i pełen wrażeń. Wysoka jakość usług hotelarskich przyciąga na Wyspę Przypraw tysiące turystów z całego świata, w tym liczne rodziny w dziećmi. Warto też wspomnieć, że ceny w tym regionie są bardzo atrakcyjne; na przykład, oferty ośmiodniowego pobytu w jednym z czterogwiazdkowych hoteli położonych tuż przy plaży zaczynają się już od 4500 zł/os. Zanzibar jest fascynującym miejscem na Ziemi – jeśli raz tu zawitamy, na pewno nie będziemy mogli o nim łatwo zapomnieć.

Oceń