Together Magazyn » Aktualności » Atrakcje, które nie powszednieją

Atrakcje, które nie powszednieją

Gdy po raz kolejny wybieramy ofertę rodzinnego wyjazdu zimowego, możemy mieć wrażenie pewnej powtarzalności. A przecież nikt z nas nie lubi popadać w schematy. Warto więc polegać na miejscach, do których zawsze chętnie wracamy, mimo że cieszą się olbrzymią popularnością. Takich miejsc nie brakuje we Włoszech.

Kolebka kultury europejskiej

Włochy to kraj, który powinien odwiedzić każdy szanujący się europejczyk. I nie ma w tym twierdzeniu przesady. Cała kultura łacińska, która kształtowała przez stulecia nasze obyczaje, prawo, światopogląd czy wierzenia, pochodzi właśnie z Italii. Nie trzeba chyba dodawać, że wyprawa do Włoch jest również znakomitą okazją do żywej lekcji historii dla młodszych i starszych dzieci. W tym regionie niemal na każdym kroku można napotkać na dziedzictwo kulturowe dawnego Cesarstwa Rzymskiego.

Nie tylko Rzym i Watykan

Zarówno stolica Włoch, jak i państwo-miasto Watykan są miejscami odwiedzanymi rokrocznie przez miliony turystów. I nikogo nie powinna dziwić popularność takich wyborów. Niemniej warto pamiętać, że Włochy to różnorodność kulturowa, moc doznań i wrażeń – począwszy od artystycznych, a skończywszy na kulinarnych. To wreszcie świetnie wyposażone ośrodki wypoczynkowe dla całych rodzin, które oczekują niebanalnych atrakcji i najwyższej jakości obsługi.

Zimowa odsłona wypoczynku we Włoszech

Spośród ośrodków, który oferuje moc atrakcji dla miłośników białego szaleństwa, z pewnością warto zwrócić uwagę na Dolinę Aosty. Nie bez przyczyny Aosta jest określana mianem „Alpejskiego Rzymu”. Zarówno wokół miasta, jak i na terenie całej doliny nie brakuje pozostałości kultury materialnej dawnego imperium. Można tutaj poczuć autentycznego ducha dziejów, a przy okazji – zrelaksować się w komfortowych warunkach. Położona na wysokości 1800 m n.p.m. Pila jest jednym z najbardziej znanych ośrodków narciarskich w tym regionie. Miłośnicy szusowania mogą tutaj korzystać ze znakomicie przygotowanych stoków, które urzekają narciarzy z różnych stron świata. Wrażeń dopełniają widoki na masywy górskie Mont Blanc, Cervinia i Monte Rosa. Infrastruktura turystyczna spełnia tu wszelkie oczekiwania i została zaprojektowana w taki sposób, aby podołać najbardziej wymagającym gościom. Hotele są położone w pobliżu stoków i wyciągów narciarskich, co również przekłada się na wygodne spędzanie wolnego czasu.

Wszystko dla narciarzy

To właśnie starsi i młodsi miłośnicy narciarstwa mogą się czuć w Pila jak w domu. Sezon narciarski trwa tutaj od grudnia do kwietnia. Zawsze można liczyć na optymalne warunki na trasach i ich odpowiednie utrzymanie. Większość tras w razie potrzeby jest sztucznie naśnieżana. Jeśli chodzi o same trasy, jest ich 21 i cechują się zróżnicowanych stopniem trudności. Łączna długość tras wynosi 70 km. Najdłuższą trasą jest Grimod (ponad 4 km), a najtrudniejszą – Couis, Tsa Creuisa (długość: 1,9 km, różnica poziomów: 550 m). Do dyspozycji narciarzy pozostaje 15 wyciągów, w tym gondola. Mile widziani w Pila są również początkujący narciarze. Swoje umiejętności pod okiem profesjonalistów można podszkolić w licznych szkółkach narciarskich.

Nie czas na monotonię

Wybierając niebanalny kierunek rodzinnego wyjazdu, zawsze warto postawić na Włochy, i to niezależnie od pory roku. Nie w tym przypadku ryzyka, że oferta okaże się nieciekawa czy szablonowa. Różnorodność i piękno Italii, a przy tym znakomite warunki do wypoczynku, sprawiają, że po prostu nie ma tutaj czasu na monotonię i nudę.

Oceń